Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на таблет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за избор на таблет

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]896390[/ATTACH]
    Не те знам какви високо технологични устройства ползваш,ама дръгливия Асус и в апартамента има връка със спътниците и точността е висока.
    Кой етаж, какъв е блока, колко дебела плоча. Виждаш ли, пак има "ако"-та, а те цапат и миришат.

    Гармин 60, гармин 76, гармин колорадо 300, лаптоп DELL, лаптоп ASUS, и 2 телефона samsung достатъчни ли са ти като описание на устройствата ми?

    За висока точност минават и 2 метра, и 20 метра. Например и като застанеш до прозореца ще ти даде голяма точност, ама като погледнеш координатите ще тр прати на 10-20-30 метра в страни пак показвайки "висока" точност.

    Телефона ми показва координати докато съм на компа, ама като съм в кенефа не ще. Има си физични закони и даже твоя асус не може да измисли други.

    ПП: И впрочем 5 достъпни сателита беше приемливо постижение, ама преди 7-8 години.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за избор на таблет

      Ами не седя до прозореца.Седя си на дивана в дъното на стаята и не за снимката,ама там си седя по принцип.В случая,бетона и желязото с в пъти по-голяма бариера за сигнала от колкото може да бъде една кола.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за избор на таблет

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Конкретно от тия, или TecLast X80 Pro, или Onda V80 Plus, заради по-хубавия дисплей.
        Благодаря, Спарки!
        Ще се спра на по-евтините варианти, защото таблетът ще е само за в училище и там ще се съхранява и подозирам, че ще стане на войнишко канче, та поне да не ме е яд, като го счупи... Първокласник е и още няма навика да пази каквото и да е било. Вкъщи е със Самсунг и корееца още му се опъва, но докога? Евентуално за вкъщи в някакъв момент ще трябва по-хубав и тогава пак ще питам. Поздрави

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за избор на таблет

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]896390[/ATTACH]
          Не те знам какви високо технологични устройства ползваш,ама дръгливия Асус и в апартамента има връка със спътниците и точността е висока.
          Колега това Асус К004 ли е ? Че вече сериозно се замислям утре да ходя да го взимам.

          П.П. Забравил съм най-важното - OTG има ли ?

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за избор на таблет

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0150.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:5739120
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0151.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5739121
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0152.jpg
Прегледи:1
Размер:46.4 КБ
ID:5739122
            Сега кажи,че съм си преместил гърнето до прозореца.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за избор на таблет

              Да,К004 е.
              Я кажи какво е това OTG?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за избор на таблет

                Ми като му ръгнеш едно такова в него:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mG8JSlwmcGYrugyvwGSz5OA.jpg
Прегледи:1
Размер:6.4 КБ
ID:5739125

                или такова

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95748325_w200_h200_cid2201354_pid54157729-8429f8b7.jpg
Прегледи:1
Размер:8.3 КБ
ID:5739126


                и на другия край в usb-то ръгнеш клавиатура,мишка, флаш памет и т.н. да ги разпознава таблета и да бачка с тях.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за избор на таблет

                  Ако за самия кабел говориш,в комплекта няма.Ползвам(х) кабела от Престижиото дето ми умря.Демек разпознава мишка и памет и работи с тях но кабел няма.Клавиатура не съм връзвал.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за избор на таблет

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Сега кажи,че съм си преместил гърнето до прозореца.
                    Ще кажа само че около теб няма достатъчно бетон с достатъчно арматура в него. При мен и WiFi-то едвам се лови през една стена.

                    Свали си AndroiTS GPS test - показва ти точността в метри, както и разположението на сателитите. И дори да ти покаже 10 метра точност, ако сателитите ти са преобладаващо в една посока ще те премести в същата посока с няколко пъти тая точност.

                    Пък току виж после сам разбереш защо някои гламури слагат GPS антени по стъклата и таваните още от завода. После може и да помислиш по въпроса защо автопроизводителите ползват електронни компоненти, сертифицирани поне на 105 градуса и дисплеи, сертифицирани пона на 85, давайки по 5-7 години гаранция на всичкото това. Нямаше ли да им е по-лесно да набутат по един китайски таблет за по 100 долара?

                    GPS, сложен между седалките, вижда сателитите през прозорците доколкото му е възможно, ако покрива е ламаринен. Ако види някой отгоре, го вижда през отразен сигнал, което добавя грешка. Тоест може и да хванеш 10 сателита, ама грешката ти пак ще е голяма, даже и GPS-а да ти казва че е малка, и това ще се види на картата когато не си в навигационен режим. Интересно става и когато с такъв GPS, виждащ предимно странично, се завреш в някое дере или тясна квартална уличка с високи сгради около нея - тогава може и в съседната пряка да те прати, показвайки ти "висока" точност. И разни такива незначително подробности.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за избор на таблет

                      Кой какво,къде и защо слага не знам.Коментирам КОНКРЕТНИЯ GPS на точно определен таблет.Wi-Fi- то ми е 1-2 чертички а рутера ми е в коридора,на 5-6 м от мен.Живея в панелен блок строен през соца,та и бетон и желязо си има.Като карам с навигацията,без значение къде е таблета,колата се движи по пътя,не я позиционира в полето.Там където твоята съвременна техника не витжда нищо,моя допотопен таблет намира 7 спътника.До сега в населено място не съм загубил GPS сигнал.И т.н и т.н.
                      Това,че вече цяла стрница се излагаш с несъстоятелни твърдения,на мен не ми пречи.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за избор на таблет

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Кой какво,къде и защо слага не знам.
                        Очевидно.

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Като карам с навигацията,без значение къде е таблета,колата се движи по пътя,не я позиционира в полето.
                        Ако това ти е критерия за точност, ясно защо си вадиш такива изводи.

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Там където твоята съвременна техника не витжда нищо,моя допотопен таблет намира 7 спътника.
                        Не помня да съм ти давал техника за тест в кенефа. Ама сигурно съм забравил.

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        До сега в населено място не съм загубил GPS сигнал.И т.н и т.н.
                        А защо реши че аз съм губил? Загуба на сигнал и точност не е едно и също, ако още не си разбрал.

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Това,че вече цяла стрница се излагаш с несъстоятелни твърдения,на мен не ми пречи.
                        Всеки е в правото си да научи някои неща по трудния начин. Мислех да ти снимам клипче да видиш великата производителност на любимия ти браузер сравнен със стоковия и с хром на същия таблет, ама явно няма смисъл. Живей си щастлив с най-добрата техника на света.

                        ПП: И само едно лееекинко уточнение - панелните стени в панелката ти са с между 1/3 и 2 пъти по-тънки от стените у нас, стените на кенефа ти са най-вероятно 6см (или поне толкова бяха стандартните клетки), а при мен са 15, подовите и таванните са 2 пъти и отгоре по-тънки (плочата е над 20см при мен). От там нататък си прави изводите, ако имаш желание.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за избор на таблет

                          1 Точността е абсолютно достатъчна за навигация.Все пак карам кола,не насочвам бомби.

                          2 Телефона ми показва координати докато съм на компа, ама като съм в кенефа не ще. Има си физични закони и даже твоя асус не може да измисли други.- Явно имаш проблем с паметта.Това са твои думи от предната страница.

                          3Предполагах,че от личен опит говориш за позициониране на съседната улца.На мен такова нещо не ми се е случвало.

                          4 Кой каза,че имам най-великата техника на света???Просто за моите нужди е напълно достатъчен.Защо ми се струва,че до сега говорихме за GPS,не з производителност?!

                          5 Аз не съм си мерил панелите в къщи,че ти кога успя???

                          6 Забавно ми е.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за избор на таблет

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            1 Точността е абсолютно достатъчна за навигация.Все пак карам кола,не насочвам бомби.
                            Болшинството навигации те "връзват" за към пътя, затова и не виждаш какво става. Ама като попаднеш на кофти място се случва и да се види.

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            2 Телефона ми показва координати докато съм на компа, ама като съм в кенефа не ще. Има си физични закони и даже твоя асус не може да измисли други.- Явно имаш проблем с паметта.Това са твои думи от предната страница.
                            А ти явно имаш проблем с анализиране на смисъла на написаното. Пак - не знам моя техника да е пробвана в твоя кенеф, нито обратното. Ти генерализираш че понеже работи в твоя кенеф и в твоята Xara Picaso, ще работи навсякъде. И понеже е забравян или зареждан по няколко пъти годишно в жегите ще кара постоянно на жегите.

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            3Предполагах,че от личен опит говориш за позициониране на съседната улца.
                            Да, от съвсем личен опит. Ама не в твоята кола.

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            4 Кой каза,че имам най-великата техника на света???Просто за моите нужди е напълно достатъчен.Защо ми се струва,че до сега говорихме за GPS,не з производителност?!
                            И за двете говорихме.

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            5 Аз не съм си мерил панелите в къщи,че ти кога успя???
                            Не е и нужно да меря твоите панели. На всички панелни блокове от онова време са еднакви. Или твоите са по специални, щото са твои?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет за избор на таблет

                              1 И така да е,това не променя факта,че точността е напълно достатъчна за навигиране.

                              2 Генерализираш и даваш заключение ти.Аз посочвам конкретни факти.Че за панелите на кенефа ми,стената която е към коридора е преградна и е около 6 см.Другите панели са носещи и мерени с педя са около 20 см.

                              3

                              4 Няколко пъти споменавам,че таблета ми е допотопен.Къде прочете,че таблета ми е голяма работа?!Казах ти с кой браузър работи по-бързо.

                              5 За панелите писах.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет за избор на таблет

                                Кенефа ми и банята са на едно.Та не е от кутийките които споменаваш.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X