Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на таблет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Съвет за избор на таблет

    Гледай да не са от най китайските. Никой не може да ти даде мнение без да е ползвал конкретния модел. Проблема при баш китайците е повече зле компилиран ром отколкото хардуер.

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за избор на таблет

      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Благодаря Ви за отговорите. А за този какво ще кажете ?

      http://plesio.bg/tableti-c-69981200/...-p-320017.html

      А този ? (Втора ръка на добра ръка ми изпадна)

      http://tehnomobi.com/products/3G-%D0...%95%D0%A0.html
      Слаби са и двата, а първия е и с гаден дисплей. Търси нещо с поне 1280 хоризонтална резолюция.

      ПП: И втория е с гаден дисплей.

      Пак: държиш ли на 3G? Защото ако не, на нашия пазар практически няма какво да се опъне на посочените горе от мен, за парите, които струват.
      Последно редактирано от sparkybg; 28-12-16, 10:15.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за избор на таблет

        Значи и тоя не става ? Поне е 4G...

        http://www.prestigio.com/catalogue/T...d_WIZE_3407_4G

        http://www.devicespecifications.com/bg/model/91733e61
        Последно редактирано от DaGa; 28-12-16, 10:20.

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за избор на таблет

          Еми, ако резолюцията те устройва, става. Доста по-голяма резолюция имат 5 инчовите телефони, обаче. Ама явно за нещо по-добро отиваш в друг ценови клас. А китайците дето ти продложих нямат и GPS. То и това в решимо с bluetooth такъв, ама не за всеки е удобно, а и е донпълнителен разход.

          Бе, аз съм лигльо на тая тема, та може и много да не ме слушаш. За мен по-малко от FullHD (1920x1080) от 5 инча нагоре е малко.

          И не на последно място, ако можеш иди някъде и си поиграй с някой 7 инчов, да прецениш дали е това, което ти трябва, щото си е почти телефон. На мен под 10 инча браузването ми е терсене, но 10-ка вече не става за носене в джоб - то си е като малка папка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за избор на таблет

            7ца макс ми трябва. По- голям няма да влезе в дупката на колата дето замислям да го слагам

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за избор на таблет

              Ааа, ако мислиш да стои в дупка на колата постоянно, 90% от всичко на пазара ще сдаде доволно бързо още първото лято, като паркираш возилото на слънце. На нормален AMOLED телефон му трябват 15 минути на пасажерската седалка по време на движение, и дисплея избледнява и се появява пак чак като изстине. 2 часа в затоврена кола по обяд, и надали ще покаже нещо повече някога. А LCD-тата са още по-кекави, ако не са правени за такива температури. Даже и фабричните се случва да сдадат.

              Отделно дето в тоя случай е силно препоръчително и GPS-а да е външен, примерно лепнат на стъклото. Как ще се справя 4G-то също не е много ясно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за избор на таблет

                То и затова търся нещо евтино за тест, че и да се прецака да не ме е яд

                П.П. из нета има доста клипове и теми с вградени таблети, не съм видял някой да пише за тия проблеми ....

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за избор на таблет

                  Никаква нужда няма GPS-а да е външен.Обиколил съм страната с навигации на таблета и телефона и си работят.Забравял съм таблета в колата-пари та се непипа,ама работи.Телефона ми като прегрее,работи но спира да се зарежда,та съм го охлаждал в хладилника.Прегряванията са ставали,като съм за риба лятото и ги оставя в колата да се зареждат.
                  Последно редактирано от kameno karp; 28-12-16, 17:20.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за избор на таблет

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Никаква нужда няма GPS-а да е външен. Обиколил съм страната с навигации на таблета и телефона и си работят.
                    Заврян в дупка на таблото, или сложен на стойка? Има разлика. И аз си ползвам телефона за навигация редовно. На стойка в горната част на таблото и целив прозорец му е изглед към спътници. Като го сложа на седалката между краката си обаче има видима разлика в точността. Като е заврян в табло с незнайно количество кабели и метал около него, съвсем не се знае какъв ще е резултата.

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Забравял съм таблета в колата-пари та се непипа,ама работи.Телефона ми като прегрее,работи но спира да се зарежда,та съм го охлаждал в хладилника.Прегряванията са ставали,като съм за риба лятото и ги оставя в колата да се зареждат.
                    Едно е да го забравиш в колата или да го оставиш да се зарежда, друго е като е постоянно там. Дисплей за таблет, взет по официален път, струва много под 100 долара. Дисплей сертифициран за 85 градуса струва над 200, и то с късмет. Имам ги 1-2 вкъщи. Дисплей, дето да прави това и да е с яркост поне 500cd/m2 е още нагоре. Това изобщо без да броим батерии и т.н. Всичко електронно "automotive" се прави да държи на -40 - +125 градуса, граждански таблети - примерно до 60 - 65.

                    Та, той ще изкара някакво време, ама не е ясно колко.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за избор на таблет

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Не си казал какво ти трябва. Защото ако не ти трябва да поддържа SIM карта за интернет, всяко едно от тия двете ги отвява по ВСИКИ параметри, и то с много.

                      - Teclast X80 Plus
                      - Teclast X80 Pro
                      - Onda V80 plus

                      ...и още няколко от сорта. Всичките ги има в Gearbest, някои ги има в склада им е Европа, което значи около седмица докато стигне до теб.

                      Имаш Windows, имаш Android, имаш достататъчно памет и достатъчно мощен чипсет практически за всичко, за което може да ти хрумне да ползваш таблет в тоя размер.

                      От CHUWI HiBookPro мога да кажа че съм приятно изненадан. В началото бях критичен, ама го сравних с 1-2 уж по-маркови и със сигурност по-скъпи и резултата беше тотално отвяване.

                      Проблема с липаста на sim карта в самите тях го решавам лесно с тетеринг от телефона, та и това не е чак болка за умиране.
                      Спарки, и на мен ми стана интересно за тези трите таблета.
                      Трябва да взема на малкия таблет с Уиндоус без сим за училище. Гледам, че на трите параметрите и цените са почти единични.
                      Кой да избера все пак? Благодаря!

                      Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за избор на таблет

                        В началото точно между седалките на Пикасото стоеше таблета,защото нямах достатъчно дълъг кабел да го кача пред мен.Ами не е губил връзка със спътниците.Заврян в дупка в таблото,въобще няма да се напича от слънцето и няма да се нагрява така,както ако е забравен на седалката.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за избор на таблет

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          ...Заврян в дупка в таблото,въобще няма да се напича от слънцето и няма да се нагрява така,както ако е забравен на седалката.
                          И да, и не. Излизал ми е мехур случайно пипвайки металната част на ключалката за ключа на таблото. Ако го пекне по подходящ начин си отива на над 60 градуса като стой та гледай, а това вече не се държи и на батерията и дисплея никак не им е "удобно". Седалката поне от едната страна е "изолирана".

                          Та има много "зависи", и "aкo".

                          Относно спътниците - губене на връзка е едно, намалена точност - друго. Освен че въпросния автомобил е почти целия в стъкло, пак - едно е да е между седалките и под стъклото, друго да е във таблото, покрай кабели и всякакви потенциални железарии. На някои автомобили разликата ще е малка, на други голяма, на трети може и нищо да не хване. Един касетофон или компютър или ламарина държаща таблото или части от него над дупката, и вече видимостта към сателити и смущенията са съвсем други.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за избор на таблет

                            Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                            Спарки, и на мен ми стана интересно за тези трите таблета.
                            Трябва да взема на малкия таблет с Уиндоус без сим за училище. Гледам, че на трите параметрите и цените са почти единични.
                            Кой да избера все пак? Благодаря!
                            Конкретно от тия, или TecLast X80 Pro, или Onda V80 Plus, заради по-хубавия дисплей.

                            Иначе ако може да поемеш 10 инчов - имам CHUWI HiBookPro, което е със същия чипсет, по-големя батерия и страхотен дисплей. Друг вариант е CHUWI Hi10 Pro - малко по-ниска резолюция и по-малка батерия, но поддържа писалка, която мога да ти подаря, защото моя се оказа че не поддържа. И аз го купих за малкия (който вече не е много малък, ма не е и голям - на 10 е). Сега, дали ще го вземеш с клавиатура или ще ползваш универсална bluetooth такава си е твой избор. Закачен към клавиатурата си става малък лаптоп, но пък не може да се ползва защитен кожух. Ако пък ще се ползва защитен кожух, замия кожух има функцията да го крепи полуизправен и да се ползва с кавиатура.

                            Всичките за цената си трепят наред.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за избор на таблет

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0149.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5739107
                              Не те знам какви високо технологични устройства ползваш,ама дръгливия Асус и в апартамента има връка със спътниците и точността е висока.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Съвет за избор на таблет

                                Лошото е че наистина може да се опече. Не знам дали не е добре да се премахнат задните капаци, поне малко да му е по лесно да диша.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X