Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Човешката коса електропроводник ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Човешката косата електропроводник ли е?

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Е, точно във фасунгата няма и фаза, и нула. Това за фазата и нулата се отнася за контактите.
    Я пак помисли?
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #17
      От: Човешката косата електропроводник ли е?

      Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
      Е, точно във фасунгата няма и фаза, и нула. Това за фазата и нулата се отнася за контактите.
      И какво има, според теб?

      Коментар


      • #18
        От: Човешката косата електропроводник ли е?

        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        Е, точно във фасунгата няма и фаза, и нула. Това за фазата и нулата се отнася за контактите.
        Има, има. Иначе няма да светне.
        На едното краче е фазата от ключа /така трябва да е/, на другото е нулата.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #19
          От: Човешката косата електропроводник ли е?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Колко е проводима косата, не знам, но в нея се натрупва бая статично електричество..
          Основно свойство на диелектриците - ебонитови и бакелитови пръчки от кабинетите по физика, пластмаси, хартии и т.н.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Човешката косата електропроводник ли е?

            Ми не, не съм съгласен. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:single-switch-wm.png
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5739027
            Не знам дали се получи с картинката.
            През ключа минава/прекъсва се/ или фазата, или нулата. Зависи кой е правил инсталацията, но се смята за правилно ключът да прекъсва фазата. Затова от ключ за лампа контакт не може да се извади, няма откъде да дойде нулата/или съответно фазата/. По същата причина и от фасунгата не става контакт. То може, но трябва ключът да е включен постоянно, т.е. все едно го няма.
            А ако бръкнеш във фасунгата при включен ключ, ще те тресне тока, защото в случая ти заместваш лампата/консуматора/. И съответно.. консумираш 220 волта.
            Това е и причината да сменяш крушка или фасунга само при изключен ключ/проверяваш с пробна лампа за най-сигурно/, а когато сменяш или ремонтираш контакт, трябва задължително да изключиш предпазителя.
            Последно редактирано от Hala; 27-12-16, 18:17.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #21
              От: Човешката косата електропроводник ли е?

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Има, има. Иначе няма да светне.
              На едното краче е фазата от ключа /така трябва да е/, на другото е нулата.
              Е, те точно това не е така. Там има само фаза или само нула.
              Друг е въпроса ако ключа е девиатор.
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • #22
                От: Човешката косата електропроводник ли е?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Основно свойство на диелектриците - ебонитови и бакелитови пръчки от кабинетите по физика, пластмаси, хартии и т.н.
                Прав си, но аз пиша по спомен от преди 30г.
                Нямам намерение да преговарям за да звуча вещо.

                P.S. Кога ще черпиш по кафе ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Човешката косата електропроводник ли е?

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Е, те точно това не е така. Там има само фаза или само нула.
                  .

                  Мъка, мъка, колко мъка.....

                  Колега не се занасяй, как ще светне каквото и да е ако няма как да се затвори веригата?
                  Айде между две фази става, ама между две нули?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Човешката косата електропроводник ли е?

                    Добре, Пенчо, предлагам следния експеримент. Избираш си който и да е обикновен ключ у вас, сваляш гарнитурата и допираш двете жици с пробна лампа. Ако тя светне, ще призная, че греша.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Човешката косата електропроводник ли е?

                      Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                      Добре, Пенчо, предлагам следния експеримент. Избираш си който и да е обикновен ключ у вас, сваляш гарнитурата и допираш двете жици с пробна лампа. Ако тя светне, ще призная, че греша.
                      За сега разбрах, че се говори за фасунга. Не за ключ, или бъркам нещо?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Човешката косата електропроводник ли е?

                        Ех, че нямам пробна лампа вкъщи... Ще светне ама слабо защото двете лампи ще са последователно свързани и ако са еднакви ще имат по около 110V.

                        П.П. Това за ключа на лампата.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Човешката косата електропроводник ли е?

                          И по темата: чистия чивешки косъм си е идеален диелектрик. Хитин ле беше или какво, че съм забравил.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Човешката косата електропроводник ли е?

                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            Е, точно във фасунгата няма и фаза, и нула. .
                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            Ми не, не съм съгласен. [ATTACH=CONFIG]896279[/ATTACH]
                            Не знам дали се получи с картинката.
                            То може, но трябва ключът да е включен постоянно, т.е. все едно го няма.

                            П.п.И горе на тавана има фасунги с отвор за щепсел,така че и от фасунга става контакт-разклонител!
                            .
                            Ти съвсем се омота,или нищо не вдяваш и ли....не знам!Аз на картинката ТИ виждам и фаза и нула!То ясно че на едно от двете(за предпочитане фазата)ще има ключ.

                            П.п. И горе на тавана имам фасунга приставка,която се навива към фасунга.На нея има и отвор(и то два) за щепсел.Така че става и за контакт-разклонител!

                            Като тази:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:928003_1.JPG
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5739041

                            Само че моите са от бай Тошово време.
                            Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 27-12-16, 19:08.
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • #29
                              От: Човешката косата електропроводник ли е?

                              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                              Здравейте колеги,

                              Тука има доста грамотни хора и се надявам да получа отговор на въпроса косата ел.проводник ли е?

                              Четох из нета, как някакъв човечец изобретил слънчеви панели от коса. После се зачудих, ако през косата ми мине кабел 220 волта ще мие убие ли - примерно сменям крушка, изправям се и косата ми влиза във фасонката, а там си има и фаза и нула. Ще ли ме удари тока или само ще ми щръкне косата?
                              Според закона на Ом и летарната граница от 1 милиампер ток през сърдечната зона, зависи от влажността на епидермиса ти.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #30
                                От: Човешката косата електропроводник ли е?

                                Така е, Ангеле, спор няма. Говорим за едно и също с различни думи. И аз съм виждал това с разклонител на фасунга. Но нали в него можеш да включиш нещо само при включен ключ на лампата, т.е. все едно ключа го няма, ако ме разбираш. Това е варианта да направиш от фасунга контакт, което имах предвид по-горе.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X