Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

    Здравейте на всички ! Преди няколко месеца купих въпросния мотор , беше в окаяно състояние тогава но малко по малко започнах да го стягам. И така стигнах до закупуването на ново бутало и сигменти както и шлайф на цилиндъра (1 шлайф е буталото беше 39.98 😀) .Смених буталото, сложих правилно сигментите, смених и гарнитурата под цилиндъра сложих цилиндъра и главата . Налях му 1 литър бензин смесен с 45 мл масло . Запалих мотора но не държеше обороти , качих се подържайки постоянно обороти и набираше едвам едвам няма никаква мощност , набрах скорост и привклучих на 2ра и същата работа едвам едвам наема . Каква може да е причината ?? 😔 Преди смяната симсона вървеше отлично ! 😀

  • #2
    От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

    Масълцето май е двойно повечко.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

      Чел съм и почти навсякъде казват , че при разработка трябва да е толкова ��

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

        Прегледай да не си допуснал някаде грешка,след което виж карборатора,да не е много богат за да го дави,да не смуче въздух от някаде и дали момента на запалването(центровкота) е точен!
        [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

          Странното е , че преди смяната всичко работеше идеално а след това започна да прави тези проблеми.Възможно ли е да не държи ниски обороти понеже триенето е по голямо ?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

            Семерингите на кол. вал смени ли ? На С50 по спомен са 2 на страна на 51 са по една . Карбуратора не трябва да се стяга прекомерно , че се криви фланчето.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

              Не колега не се сменяни. Странното е ,че стана точно след ремонта ��

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

                Проблема са ти го написали и по-горе сложил си двойно повече масло. 1:50 не означава 1 литър бензин и 50 мл масло. Означава по спецификация 1 литър масло на 50литра бензин. Това са 20 мл на литър. Там където пише, че се разработва с 1:33 първите 500км означава 1 литър масло към 33 литра бензин тоест 30мл на 1 литър оправи това и после търси проблема, защото това прави нагар и изобщо не е полезно, а и цапа свещта и губи мощност. Излишното масло само прави нагар в изпускателя и каналите на сегментите и не смазва повече. Няма как да работи нормално с 45мл в 1 литър бензин. ГДР машините по книга ги дават 1:50 като съвременните. Мой съвет е просто да му сипваш по 25мл/1л което е 1:40 през цялото време преди и след разработването и да не използваш масло Приста от което лично аз съм патил много. Съвременните масла имат отлични смазващи качества а тези спефикации са от едно време, имам останала книжка за Симсон която гледам в момента и горните данни са от нея.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

                  Благодаря Ви на всички ! След източването на бензина и смяната му с друг със по малко масло се оправи мотора ! Търнах на шкурка фланчето на карб ,че беше доста криво може и проблема отчасти да е бил и от там .(Ползвам немско масло баща ми го носи от Германия купува го на литър от там и съм много доволен ! ) ��

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

                    Аз се съмнявам , че проблема е от повечето масло , за да има проблем с вървенето от това , то би трябвало да има още по-голям проблем с паленето. Освен това , едно време на кросовите ЧЗ-та и Симсонки , по спомен сипвахме литър масло на 20литра бензин , беше някакво руско авиационно. Според мен проблема е в горивната смес , с новите части засмукването и компресията са различни и затова трябва да се регулира горивната смес с настройки на карбуратора.. Това при положение , че всичко е сглобено правилно.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

                      Първоначално публикуван от Ivann1234
                      Странното е , че преди смяната всичко работеше идеално а след това започна да прави тези проблеми.Възможно ли е да не държи ниски обороти понеже триенето е по голямо ?
                      Аз съм на същото мнение. Ако засмуква от някъде въздух, дори и на място ще повишава оборотите без да му се дава газ, а когато карбуратора е настроен добре няма значение за горивната смес дали ще я засмуква различно подналягане, може и да има, но няма да е чак от такова значение. Най-вероятния отговор е, че допуските на хлабините между цилиндър, бутало и сегменти са по-малки от препоръчителните, поне при тези моторетки когато сложиш сегмента в цилиндъра и измериш хлабината в ключа на сегмента, той трябва да е 0.2 мм. , не по-малко......и когато буталото загрее по-бързо, започва да затяга и става това което си описал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

                        Първоначално публикуван от Ivann1234 Преглед на мнение
                        Благодаря Ви на всички ! След източването на бензина и смяната му с друг със по малко масло се оправи мотора ! Търнах на шкурка фланчето на карб ,че беше доста криво може и проблема отчасти да е бил и от там .(Ползвам немско масло баща ми го носи от Германия купува го на литър от там и съм много доволен ! ) ��
                        Щом се е оправила моторетката, със здраве да си я караш! Само не разбрах, защо сте ѝ правили тоя ремонт, като "Преди смяната симсона вървеше отлично"?
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при Симсон С50 след смяна на бутало, сегмемти, и шлайф на цилиндъра

                          Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                          Щом се е оправила моторетката, със здраве да си я караш! Само не разбрах, защо сте ѝ правили тоя ремонт, като "Преди смяната симсона вървеше отлично"?
                          Ами буталото вече беше износено и цилиндъра беше надран на места, иначе мотора си вървеше добре и имаше що годе добра компресия
                          Открих и още един виновник за проблема една от шпилките на цилиндъра е била със износена резба и при свалянето на главата онзи ден гледам има масло текло по цилиндъра и черни сажди тоест испуска от там и днес ходех при един приятел стругар и ми направи 4 ново шпилки и ги смених и мотора сякаш полетяя ��

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X