Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с JEEP Grand Cherokee WK 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с JEEP Grand Cherokee WK 4.7

    Здравейте колеги,

    от няколко месеца карам Jeep Grand Cherokee 2005г. 4.7 (231 к.с.). От известно време имам проблем - когато е студен и спра по-рязко гасне. Прави го предимно на газ, но и на бензин се случва. На бензин го прави много по-рядко, но оборотите играят. Свещите и бобините са сменени. Като се закачи на компютър показва бедна смес, но това е от настройките на газта. Имате ли някаква идея защо може да се получава?

  • #2
    От: Проблем с JEEP Grand Cherokee WK 4.7

    Според мен е от настройка на газовата. Когато караш на газ изкривяваш показанията на fuel trim и след това колата става неадекватна. При мен е същото, след като обогатих сместа и разхода по-борд комп. е 2-3 литра по-нисък от реалния на бензин. Докато колата ми беше на "бедна смес" и разхода по борд по-висок с 4-6 литра спрямо реалния на бензин проблеми нямах.

    Сега реално при мен имам проблем с празния ход. Седи висок както си иска. Не пали без да натисна педала на газта за 1 секунда. Като запали студен често седи по 5 минути на празен ход с 2000об/мин. Свалих чистих моторчето, смених го с друго, но не! Всичко е от настройка на газовата. Като резетна компа с диагностика, и карам на бензин колата си е точно както си трябва. Обороти, всичко е 6. Покарам ли 10-тина километра на газ всичко отива по дяволите.

    Разбира се има и още причини от който може да гасне, и те не са малко! Това обаче че дава само бедна смес, и се бъзика празния ход ми прилича много на моя проблем. А моя проблем си го причиних веднага след като "си регулирах газовата финно"

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X