Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

    Здравейте колеги, предстои ми смяна на мотор на w460. Ще сменяме стария 230, който междудругото не е чак толкова стар, защото вече е сменян и е слаган 2.3 от 124-ка, вместо Г-класовия 2.3, но предполагам, че се досещате няма никакъв смисъл от него, отделно това и не работи много хубаво. Купил съм Е-класа, очиларка Е320, с автоматична кутия 722.3, доколкото съм запознат с процедурата големите разлики са лапите и кардана, след като кутията се изнесе леко назад, тъй като стой по напред в момента ще се наложи кардана да се скъси и балансира. Доколкото съм запознат с процедурата обясниха ми, че това се правило в Кубрат. Бих искал да попитам хората, вървяли по тази пътека къде другаде ще срещнем евентуални трудности и проблеми при замяната на двигател m102, с редовия шестцилиндров m104 от последното поколение (пластмсовите колектори и бобините, вместо делко ). Иска ми се да се подготвя с лапите предаврително, което да ни спести доста вдигане и качване на мотора, а и риск да го поставим неправилно, което доколкото разбрах си крие рискове... намерил съм на едно място лапи от стария 2.8 в 460 купето, който за ония времена е единствения 6 цилиндров мотор, сред петаците, но нямам сигурна информация, че ще паснат. Въпросите са... от какво най-лесно можем да намерим, от какво пасват или как да направим лапи за мотора предаврително (по информация блоковете на om606 (300TD) и m104 са идентични и лапите са еднакви, така че става и от 300ТD).

    Ако някой разполага с оригинални лапи, шаблони или каквото и да било друго, ще му се отблагодаря както трябва ако даде да ги прекопираме... мога да купя лапи от 280ГЕ W460, но не знам дали ще станат. Другия въпрос е за какво друго да се подготвим при смяната и къде другаде ще имаме проблем?

    Доколкото аз съм запознат, м104 двигател се монтира и серийно в G320, така че там има и оригинални лапи и оригинален картер, знае се за разликите при картерите на колите и при джиповете и искам да питам също така мога ли да потърся, има ли изобщо някъде оригинален картер от G320, които да си сложа на мотора от колата за да избегна евентуални проблеми в бъдеще, макар че аз не ходя по гори и калища и колата се прави основно за шосе (и някой друг пикник или риболов отвреме на време, но без кой знае какви трудни пътища, в смисъл не изпитвам удоволствие да ходя да се заравям по разни блата и да изкачвам върхове с него)... та и дали има изобщо нужда да го сменям тоя картер или няма също е добър въпрос...

    Благодаря на всички, който ще се отзоват и весели празници

  • #2
    От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

    Цветан имаше шаблони за лапи но не пише54 вече във форума.Търси му тел.в някоя стара ттема.

    Коментар


    • #3
      От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

      И не само картера е различен,а и маслената помпа...ЕКУ-то на 3,2,мисля че си търсеше АБС...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

        Бе то и виското е различно, ма то се тая, перфекционисти на тая тема в бг няма, иначе отдавна да съм милионер в зелено и всички екстри
        Картера се сменя или прави щото иначе прасето се среща челно с него и не е оферта.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

          Карам същата Гега с мотор 2.3 и съм доволен, ти колко искаш да върви? Самата конструкция на тази кола е направена така, че да се движи до 120-130км в час. А 463 е доста по добре, и по-пъргава и стабилна. Ще се видиш прк. с тази смяна на мотор, и винаги, ще имаш проблеми. Знай, че от оригиналното по хубаво няма. Забелязал съм, че всички до сега със сменени мотори си продават джипките, защо? Това е моето мнение не искам да се съобразяваш с него, само споделям.
          0887 526 564/ 0897 933 755 /

          Коментар


          • #6
            От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

            Не говорим за това, мен вървенето на 2.3 мотора ме устройва, още повече, че диференциалите са ми бързи и няма нищо общо с останалите 2.3... проблема е в това, че самия мотор не е хубав, тресе се целия, пали след 1 минута въртене, гасне, и бучи като трактор, а изобщо не може да тръгне, гори 17-18 на 100 и не понася газ... по-евтина ще ми излезе смяна на мотор, отколкото поставяне на газово на 2.3 с механична инжекция, говоря за специална газова за механичен инжекцион, без да има проблеми с гърмене на маркучите и разни други подобни... м104 съм имал и съм карал и общо взето му знам проблемите и слабите места.Още повече, че моята не е като другите и с този мотор лично съм вдигал 160 км/ч, заради дифовете, 3.2 ще и заспи идеално. Не мисля, че сменяния мотор автоматично означава, че си разваляш колата, затова се търсят, събират се мнения и отзиви на хора, които са минали по тоя път... хората който ще правят смяната отделно не са вчерашни, така че изобщо не мисля, че ще си разваля колата по тоя начин...

            Коментар


            • #7
              От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

              Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
              Карам същата Гега с мотор 2.3 и съм доволен, ти колко искаш да върви? Самата конструкция на тази кола е направена така, че да се движи до 120-130км в час. А 463 е доста по добре, и по-пъргава и стабилна. Ще се видиш прк. с тази смяна на мотор, и винаги, ще имаш проблеми. Знай, че от оригиналното по хубаво няма. Забелязал съм, че всички до сега със сменени мотори си продават джипките, защо? Това е моето мнение не искам да се съобразяваш с него, само споделям.
              Да ти отговоря защо....защото няма нищо по добро от оригиналното!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #8
                От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

                Първоначално публикуван от Bigger Преглед на мнение
                Не мисля, че сменяния мотор автоматично означава, че си разваляш колата
                Така е, при едно условие - тоя дето ти го сменя да знае какво прави.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

                  Ами момчетата тъкмо приключат със смяната на двигател на същата Г-класа, която стана от 2.3 бензин - 300 TD, с автоматична кутия 722.6 от очиларка 1999 година. Там знаете, кутията е 5-степенната, автоматична с електронно управление, при това е и адаптивна. Взима сигнали от кан шината, която също е прехвърлена от колата, заедно с повечето елементи, по нея, прехвърлени са електронната ключалка с ключ рибка, колата не е имала ABS, който също участва в управлението на кутията и този проблем е решен, отделно мотора си има имобилайзери и разни други врътки... ами вече пали, върви, кара се... кутията е изкарана от аварийните режими, мотора също...

                  Само да добавя, така и така писах за това до сега, оня ден са и правили тестове без да е сложена турбината, знаете колко конски сили е 300 TD (177) без да работи турбото, човека каза, че мотора вървял доста по-добре от оригиналния му 2.3. Сега ще ми е много интересно как ще е с турбото, като го монтират и него, оня ден му правеха радиаторите... предполагам, че ще се справят с моята кола, при положение, че аз 90% от глупостите при мен ги няма... ще се справим със всичко, просто е желателно да има предварителна информация за да може да сме подготвени максимално за трудностите, които ще срещнем...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_222753.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5738770 много работа те чака

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

                      Няма как... все пак това няма да е нито първото, нито последното предизвикателство, срещу което се изправям, въпроса е колкото мога предварително да се подготвя, за да съкратя максимално времето за решаване на проблемите... а такива ще има

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

                        Така, намерих оригинални лапи за 3.2 бензин за Г-класа, решихме и този проблем още преди да сме започнали да слагаме мотора, което улесни доста процедурата... благодаря на всички, които се отзоваха

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16830836_1887770748146607_5881527685926515396_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5743724

                          Действаме, мотора вече е стъпил, укрепен, кардана е пратен в Кубрат, чакаме го тая седмица да дойде готов - скъсен, работи се по останалите неща... някъде бях чел мнение относно помпата на сервото, че се взимала от нещо друго и подобрявала значително спирачките на 460-ката, да знаете от какво мога да намеря някакво по-малко серво, като размери и по-мощно, като цяло, че колекторите опряха в него... засега ще свалим от Е320 w210-ка сервото, ама се очаква да е слабо...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16809626_1887784234811925_2130523379_n.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5743725

                            Също така имам известни опасения моста да не удари картера, снимката е от високо и заради ъгъла не може да се добие реална представа колко е разстоянието между тях, но на около около 15 сантиметра, как мислите, има ли опасност, при положение, че няма да се кара offroad? Самия картер е доста по-висок точно над моста, издутата му част се явява вече преди моста, единствено остава да се засече диференциала с ъгъла на картера... ако трябва ще го свалим да го преработим и него, майсторите твърдят, че нямало опасност, ама мен малко си ме притеснява...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лапи за двигател G320, както и малко въпроси за смяна на мотор

                              Правилно си се ориентирал, точно там бие картера
                              И без да се кара offroad можеш да го спукаш. Достатъчно е да минеш с 50-60 км/ч през гърбица на пътя.
                              Ето доработката, която решава проблема.
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...=169309&page=3
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X