Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обем гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Обем гуми

    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
    Я пак!
    Умножи поне по 10 ..
    Показал съм горе формулите кое и как се смята.
    А .. и не требе висша математика!
    Не че, с интеграл не е по=лесно ... но е друга тема ...
    Нали не бъркаме обем при нормални условия (температура 25 градуса по целзий и налягане 1 атмосфера) с обемът въздух, който би влезнал в гумата, ако я напомпим до 2,5 атмосфери?
    Не! С интеграл няма да отчетеш шарката и височината ѝ на гумата.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #47
      От: Обем гуми

      ако е 10 литра то с 5 духвания трябва да напомпя вьтрешната за пояс на десата ма като се сетя на басейна какво духане пада като забравя помпите........свят ми се вие.Тук обаче си говорим за обем на спаднала вьтрешна,а колко литра трябват за набиване на дадени атмосфери на 16 цола джипова мммммммм загадка,това трябва да го сметна ма едва ли са 100 литра.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #48
        От: Обем гуми

        Да не е отпочнало пак югоембаргото.

        Коментар


        • #49
          От: Обем гуми

          Говорим, че обема на гумата е НАД 100 литра!!!
          Ако, вкараш и налягане ... става над 250 - 300 при един бар ..
          За повече .. може да се смята ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #50
            От: Обем гуми

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Да не е отпочнало пак югоембаргото.
            И как жабката на Мерцедес 124 сьбира 45 литра нафта

            Мрьсник си тииииии
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Обем гуми

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ако е 10 литра то с 5 духвания трябва да напомпя вьтрешната за пояс на десата ма като се сетя на басейна какво духане пада като забравя помпите........свят ми се вие
              Обем, налягане и температура са вързани в една формулка, която е константа. Естествено, че в гума, напомпена до 2,5 атм. ще има въздух с обем, надвишаващ многократно обема на самата гума.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #52
                От: Обем гуми

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Обем, налягане и температура са вързани в една формулка, която е константа. Естествено, че в гума, напомпена до 2,5 атм. ще има въздух с обем, надвишаващ многократно обема на самата гума.
                Колко е многократно се питам аз,че не ми се смята.И за каква гума говорим та да я почна от някьде.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Обем гуми

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Естествено, че в гума, напомпена до 2,5 атм. ще има въздух с обем, надвишаващ многократно обема на самата гума.
                  Ко? Не!

                  Ще има въздух, който може да заеме по-голям обем при същата температура, но обема си остава един и същи независимо от налягането.

                  Иначе гумата е 33 10,5 15 и по прости сметки от неенженери и без интеграли излиза около 180 литра
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Обем гуми

                    На Клиото на жена ми, нископрофилни, обемът е към 15-20 литра. За 33-ки си ги смятай както искаш. На ЗиЛ 131 може да дойдат и 500 литра. На пияна глава ти предлагам варел и "Евриката" на Архимед. Няма да споря за стойности и порядъци. Да речем, че съм раздвижил темата. Не можеш да отречеш, че се включиха хора, които допреди малко гледаха безпричастно.
                    Ъ-ъ-ъ-ъ, нещо за метода на измерване да кажеш?
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Обем гуми

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Ъ-ъ-ъ-ъ, нещо за метода на измерване да кажеш?
                      Той метода ти съм го предложил още преди 20-ти пост. Но е хамалогия и е срамота за хора с висшО (че и не по едно).
                      А и в стандартен варел тая гума няма да влезе.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Обем гуми

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Той метода ти съм го предложил още преди 20-ти пост. Но е хамалогия и е срамота за хора с висшО (че и не по едно).
                        А и в стандартен варел тая гума няма да влезе.
                        Сега изчетох темата, в 19 пост си го казал. Аз изчезвам, извинявам се на всички засегнати.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Обем гуми

                          Искате да кажете, че обема на 200 литров варел се събира в една ненапомпена 33- ка. Виждал съм и такъв варел и такава гума, ма нещо не ми се вързва.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • #58
                            От: Обем гуми

                            С тази таблица за газови бутилки може да се направи сравнение.

                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #59
                              От: Обем гуми

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                              Иначе гумата е 33 10,5 15 и по прости сметки от неенженери и без интеграли излиза около 180 литра
                              Аре честита Коледа и да смятаме заедно...по формули от 6-ти клас.
                              Обем на цилиндър - намираме площта на кръга и я умножаване по височината на цилиндъра.
                              В случая диаметър 33 инча, прави радиус в сантиметри 41,91см.(И това е външния диаметър).
                              Площта S=Пr^2 ( пи, по радиуса на квадрат). В случая 5518кв.см.
                              Височината на цилиндъра, в случая е широчината на гумата 10,5 инча = 26,67см.
                              Като ги умножим за получаване на обема резултата е 147,166 кубически сантиметра. Т.е 147 литра, за плътен цилиндър с външните размери на колелото, а като се извади и един прост цилиндър(за по-лесно) с размеритне на джантата(или малко по-малки) обемът става хептен по-малък от 180л, и то въпреки че сме смятали с външните размери на гумата.
                              Джантата вади поне 20 литра от обема на такъв цилиндър, отчитането на дебелината на материала на гумата, както и че не е цилиндър заради закръгленията и сложната форма също вадят по нещо, та общ обем повече от 120л не ми се вярва (съвсем ориентировъчно).

                              Поправете ако имам съществени грешки.

                              ПП: А обема на гумата мисля че го пише на гумите за камиони и автобуси. Ще погледна утре.
                              Последно редактирано от cecoa1; 25-12-16, 22:05.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Обем гуми

                                Само си написал на едно място сантиметри вместо дециметри, но не е болка за умиране. И да хвърля и аз едни последни 20ст. в темата:
                                Приемайки същите хипотетични данни, както в сметките на cecoa1, които са верни. Пресметнат обема на тороид със същите параметри е приблизително 80 литра.

                                Предполагаемия обем на джантата е между 20 и 30 литра, да го приемем за 25. Обема на гумата с джантата като цилиндър, както е сметнал Цецо е коректно, е приблизително 147л, но нека го приемем за 145, предвид така или иначе леките закръгляния, които правим, както и липсата на необходимост от абсолютно точни сметки, предвид факта, че даже работим с една идея по-големи размери от реалното. Получаваме около 120л обем за самата гума.

                                Така, и тъй като, както споменах и по-назад в темата, фигурата е ни риба ни рак, т.е. е незаконно дете на тороид и двойка вписани цилиндри, осредняваме 120л и 80л и получаваме около 100л на гума.

                                П. С. Заради това писах в началото, че трябва да се внимава с радиусите при тороида и да се смята в дециметри.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X