Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обем гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обем гуми

    Налягането е различно,обема я мрьдне с % я не - газова бутилка за пример.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Обем гуми

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Гумата не си увеличава обема, той е константа
      Особено ако е легнала на джанта.

      Коментар


      • #33
        От: Обем гуми

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Особено ако е легнала на джанта.
        Много добре знаеш какво имам предвид
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Обем гуми

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Много добре знаеш какво имам предвид
          Ми ако няма джанта и си я затиснал с 5 бордюра а?ААААААА видиш ли ти та за това да вкарам и аз условие - с нейната си джанта и поне половин АТМ.

          Вьрзах ви рьцете,сега няма за какво да се спори...........освен ако не е ударен борда и няма балон на гумата...........и ще избягам
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Обем гуми

            Аз бих се снабдил с един приличноцилиндричен съд (примерно варел).
            1. Топя в него само гумата и по покачването на нивото на водата смятам обема ѝ.
            2. Топя джантата и смятам нейния обем.
            3. Топя напомпената гума с джантата и смятам този обем.
            4. От 3 вадя 1+2.
            Но това са бакалски номера на незавършил инженер.
            Профилът на гумата, монтирана на фтомобила и легнала на хасфалта, опряна в бордюр, стъпила върху камък... е друга задачка.
            А-а-а-а, пропуснах!
            От 3 трябва да се извади и обема на потопената част на пръчката, с която натискаме напомпената гума с джантата, за да потъне под водата. Трябва да се избере подходяща за смятане пръчка.
            Последно редактирано от Тропчо; 23-12-16, 20:22. Причина: Профилът.... и А-а-а-а-а
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Обем гуми

              [QUOTE=IvanVG;3075839] под налягане обема става няколко пъти по-вече/QUOTE]

              Количество вкаран, некомпресиран въздух, не увеличава обема - увеличава налягането....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #37
                От: Обем гуми

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Аз бих се снабдил с един приличноцилиндричен съд (примерно варел).
                1. Топя в него само гумата и по покачването на нивото на водата смятам обема ѝ.
                2. Топя джантата и смятам нейния обем.
                3. Топя напомпената гума с джантата и смятам този обем.
                4. От 3 вадя 1+2.
                Но това са бакалски номера на незавършил инженер.
                Профилът на гумата, монтирана на фтомобила и легнала на хасфалта, опряна в бордюр, стъпила върху камък... е друга задачка.
                А-а-а-а, пропуснах!
                От 3 трябва да се извади и обема на потопената част на пръчката, с която натискаме напомпената гума с джантата, за да потъне под водата. Трябва да се избере подходяща за смятане пръчка.
                Е тва мислех да му го напиша още в началото, щото по-точно нЕма как да се измери, ама кой щеше да ме земе насериозно ?!

                ... ако въобще някой се навие това да го направи, спомагателните материали за публиката от мен !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Обем гуми

                  Естествено, има по-лесен начин. Предложен от Иво, ма той вероятно не е енженер - пълни се гумата с вода през вентила и се мери само тая вода. С едно движение става
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Обем гуми

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Естествено, има по-лесен начин. Предложен от Иво, ма той вероятно не е енженер - пълни се гумата с вода през вентила и се мери само тая вода. С едно движение става
                    Това и горното веднага ми минаха през главата, ама и двата варианта ми се видяха мноо тъпи, или трябва да е ебати зора.

                    КАжи ква ти е драмата бе, човек ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обем гуми

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Естествено, има по-лесен начин. Предложен от Иво, ма той вероятно не е енженер - пълни се гумата с вода през вентила и се мери само тая вода. С едно движение става
                      С подходящи уреди, вероятно, ще е по- лесно. Аз ти предлагам сиромашки начин, ама забравих, че караш гега, сиреч си имотен, сиреч можеш за целта да си ги накупиш съответните компресори, дебитомери и т.н.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обем гуми

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        С подходящи уреди, вероятно, ще е по- лесно. Аз ти предлагам сиромашки начин, ама забравих, че караш гега, сиреч си имотен, сиреч можеш за целта да си ги накупиш съответните компресори, дебитомери и т.н.
                        Мога и с най-обикновена фуния, но както написах 5-10 литра не са важни и затова упражнението е тотално безмислено
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обем гуми

                          Нямаш си на представа колко много заигравка е това "едно движение".

                          Това е доста стара технология за подобряване на сцеплението, без да се увеличава теглото на колелата. Да де-те си тежат, за да има сцепление, ама водата я няма в уравнението когато се налага да се развърта тежка гума.
                          И въпреки това-не се е наложила. Явно има защо.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Обем гуми

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Мога и с най-обикновена фуния, но както написах 5-10 литра не са важни и затова упражнението е тотално безмислено
                            Ха,ха... ще вкараш с фуния вода на 2,5 атмосфери, примерно?
                            А, ако 5-10 литра не са ти проблем, не виждам с какво занимаваш публиката тук. То-о-о-о-о, сичкият въздух в гумата сигурно е 10-15 литра.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Обем гуми

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              ..... ...... въздух в гумата сигурно е 10-15 литра.
                              Я пак!
                              Умножи поне по 10 ..
                              Показал съм горе формулите кое и как се смята.
                              А .. и не требе висша математика!
                              Не че, с интеграл не е по-лесно ... но е друга тема ...
                              Последно редактирано от CarTest™; 23-12-16, 21:14.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Обем гуми

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                То-о-о-о-о, сичкият въздух в гумата сигурно е 10-15 литра.
                                Ко? Не
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X