Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на SUV

    Здравейте, имам нужда от съвет за избора на SUV! Ще се ползва като семеен автомобил, трябва да събира и рибарските ми такъми! Насочил съм се към Nissan x-trail или Honda cr-v 2008-2009 година. Може и други предложения! Бюджета е около 15-16000 лв. Иска ми се да е автомат, но нямам престава дали е надежден Предпочитам дизел, но в последно време много хора казват, че не е добрия избор. Искам да е надежден автомобил! Благодаря ви!

  • #2
    От: Избор на SUV

    И двата модела които си изброил нямат бавни скорости, но x-trail е определено по-добрият избор ако се избира конкретно между тези двете.

    Иначе за тези пари по-добре си избери нещо друго - зависи колко голямо искаш ако искаш малка джипка като изброените можеш да си вземеш чудесна Grand Vitara 2010 година, ако искаш нещо по-голямо - Nissan Pathfinder 2005-2006

    Коментар


    • #3
      От: Избор на SUV

      Нисана е с мотор Рено. (dci). И Санта фето е горе долу с тези размери.
      8)

      Коментар


      • #4
        От: Избор на SUV

        От тези двата модела, които си избрал и според мен по-добрият вариант е Nissan x-trail

        Но както е казал по-горе и колегата можеш да си избереш и нещо друго за тези пари.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на SUV

          Благодаря за съветите но аз мизля, че Нисана е по голям от Витарата( или греша). А аз имам доста багаж като отивам за риба. Между другото не бях се сещал за витарата! Какъв друг избор може да има от Нисана

          Коментар


          • #6
            От: Избор на SUV

            Ако намериш Санта Фе след 2006г в добро състояние, е доста по-просторен и комфортен. Ако не си фен на газовите уредби, дизеловият мотор е почти задължителен за този тип автомобили... Автоматикът е голямо удобство, специално на СФ-то е безпроблемен, но като правило вдига разхода с 1.5-2/100 най-вече на градско.
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Избор на SUV

              Санта Фе не е зле, харесва ми! Здравина и поведение извън пътя( като за Suv) сравнено с x-trail как е!?

              Коментар


              • #8
                От: Избор на SUV

                Първоначално публикуван от andoncki Преглед на мнение
                Санта Фе не е зле, харесва ми! Здравина и поведение извън пътя( като за Suv) сравнено с x-trail как е!?
                Ама ти сериозно ли говориш за поведение извън пътя на Санта Фе, Х-трейл и ЦРВ.
                Това са малко по високи комбенца с 3 см екстра клирънс и с някакво фалшиво 4 х 4 дето се активира след умрел писмо.
                Нито се карат с по агресивни гуми нито пък собствениците са съгласни да одраскат боята.

                Тази тема е поучителна:



                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=215327
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на SUV

                  Росене той човека извън пътя може и да няма в предвид да гази в кал до прозорците.Относно активацията на 4х4 предвид,че ми се намира едно хтрейлче то мога да кажа,че всичко се случва без да разбереш,а и има възможност да избираш м/у 3 режима предно,4х4 фуллтайм и 4х4 тип парттайм 50/50% преден заден мост със скорост до 40км в час.
                  Да със сигурност предвид какви са железата отдолу това са машини за градски офроуд,но в подходящи ръце и с желание да преминеш,а не да си строшиш джипа може да се стигне на доста места.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на SUV

                    Знам и съм на ясно какъв трябва да е един offroad автомобил, защото имам такъв от около 6 г. Въпроса ми беше " здравина и поведение( като за Suv)" ше се ползва като градски автомобил, ще ходя за риба с него и на вилата. Общо взето ще се ползва според възможностите на SUV.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на SUV

                      CR-V 2 има забележителен багажник пък и под пода има място за бутилка за газ. Колегата има такава и с нея влачи колесар с твърда лодка. Любимите му язовири хич не са близо Ивайловград, Студен кладенец Доспад.
                      Ако не троли е на щека а там багаж колкото искаш.
                      Успех в избора.
                      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                      freelander 1,8 2001g.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на SUV

                        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                        ...Относно активацията на 4х4 предвид,че ми се намира едно хтрейлче то мога да кажа,че всичко се случва без да разбереш,а и има възможност да избираш м/у 3 режима предно,4х4 фуллтайм и 4х4 тип парттайм 50/50% преден заден мост със скорост до 40км в час.
                        ...
                        Никакъв Фултайм не е, а "On Demand"

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nissan-x-trail.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5740026

                        Гранд Витара е фул тайм, с блокируем междуосев диференциал и има бавни. Като система 4х4 - най-доброто от съвременните паркетници.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Full-time-locking-402x350.jpg
Прегледи:1
Размер:19.1 КБ
ID:5740027
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на SUV

                          Защо не погледнеш и MB W163 270 - а по-добре 320 бензиновият агрегат?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на SUV

                            Всичко приключи, колата е в гаража. Много ми допадна като поведение на пътя Subaru Outback . Ходих на една вила в 25-30 см сняг с чисто нови зимни гуми минах без проблем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на SUV

                              Със здраве да я ползваш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X