Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Лампа акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Лампа акумулатор

    Колеги я ударете по-едно рамо имам една Ц класа 95г 1.8 от 2 дена взе да ми прави мизерия лампата на акумулатора.Сутрин като я запаля или като е студена лампата,гасне веднага без проблем,но след като загрее и като я запаля минават поне 10-15 мин докато изгасне.Понякога като и подам газ гасне веднага,но в повечето случай си свети доста бледо..За четки ли съм или?

  • #2
    От: Проблем с Лампа акумулатор

    За майстор си,има си хора дето това им е работата.
    Може да са доста работи,ремък,алтернатор,реле...
    И не лампата прави мизерии,това и е работата.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Лампа акумулатор

      +1.
      На първо място проверка на цялата система-акумулатор/волтаж и пад на напрежение при товар/,генератор-зарядно напрежение,наличие на късо в ел.системата-утечка.
      Все дейности дето ги разбира автоелектричара!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Лампа акумулатор

        За алтернаторджия си. I моят е така, но го бавя от 1 май
        Това е първа стъпка, после спира да зарежда изцяло, лампата свети постоянно.
        Накрая спира и лампата, но не зарежда.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Лампа акумулатор

          Като е студена лампата си гасне веднага като се стопли и я запаля гасне веднага,а по-някои път си седи 10-15 мин и тогава гасне .Акумулатора си е чисто,нов ще се закара на майстора да видим какво ще излезне.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Лампа акумулатор

            Бий му един мултицвет на първо време за бърза диагностика.
            Може и да е само "за четки", ама може и да не е, щото ако са заминали четките е добре да се направи профилактика, че вътре ще е тиняк, а като се отвори, добре е да се сменят и лагерите.
            Не знам с кой алтернатор си, но дори и да може, алтернаторджия само четки няма да ти смени.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Лампа акумулатор

              И да може само четки,кой майстор ще си сложи таралеж в гащите?
              То после ще има,ама нали ти го прави и тем подобни...
              Най-добре пълно обслужване,и да няма ядове след това.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Лампа акумулатор

                За сега само Франсискупс са ми давали цена за пълно обслужване - смяна на четки, лагери, freewheel шайба, регуалтор, колекторни пластини, изправителя, лакиране и печене на статор и ротор.
                Останалите, които питах - докарай го, ще го видим, ще сменим каквото трябва
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Лампа акумулатор

                  Кви пари ще ми излезне ремонта,че преди малко колата ме остави пред вкъщи направо си му спря тока на мерцедеса.Мислех утре да я карам да я гледат,но уви няма как да стане

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Лампа акумулатор

                    100 лв някъде е ремонта
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Лампа акумулатор

                      Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                      Кви пари ще ми излезне ремонта,че преди малко колата ме остави пред вкъщи направо си му спря тока на мерцедеса.Мислех утре да я карам да я гледат,но уви няма как да стане
                      Нацяло няма как да му спрат тоците при нов,нов акумулатор!
                      Мирише ми на кутия с предпазители и контактен ключ.....
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Лампа акумулатор

                        Ми то си има ток ,ама ,не може да завърти стартера,че да запали.Акумулатора като го сложих в другата кола запали на четвърт след това сложих другия акумулатор в мерцедеса запали ,но лампата на акумулатора остана да свети.Преди да спре напълно фаровете ми все едно спряха да светят намали им се светлината на таблото светлината също стана много бледа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Лампа акумулатор

                          Зависи колко е карал само на акумулатор, без заряд.
                          Ама си иска проверка на цялата верига, като си му е реда, вж. по-горе какво каза Михов и другите колеги
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Лампа акумулатор

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            ...
                            Мирише ми на кутия с предпазители и контактен ключ.....
                            А на мен, че отдавна е трябвало да я погледне майстор.

                            Колега, не си написал от къде си ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Лампа акумулатор

                              От Хасково съм преди малко слизах до колата взе ,че запали,а лампата на акумулатора изгасна веднага.Утре ще ходя при жичкаджията да я гледа..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X