Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Лампа акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с Лампа акумулатор

    Като му пусна фаровете за мъгла парното това онова и се променя шума на динамото става по-шумно

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с Лампа акумулатор

      Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
      Като му пусна фаровете за мъгла парното това онова и се променя шума на динамото става по-шумно
      То по принцип колкото е по-натоварено толкова повече бръмчи, и то именно щото не е динамо, а алтернатор
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с Лампа акумулатор

        https://www.youtube.com/watch?v=xdI9...ature=youtu.be ремък ,ролка или алтернатора? Да ходя да се карам с майстора,ако е от него сутрин е така,като позагрее намаля по-малко и се чува доста по-слабо.Акумулатора е чисто нов.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с Лампа акумулатор

          Нещо се върти,шуми и писука! Докато си снимал клипчето да беше капнал малко вода върху ремъка.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с Лампа акумулатор

            Възможно ли е тая ролка на алтернатора така да шуми ? или в алтернатора си е пак проблема?

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с Лампа акумулатор

              Да и Да,шумове по интернет трудна работа.

              Тая ролка е никакви пари и дьржи едни 100 000 километра по моите сметки / сестра ми имаше такова ма 98ма,сега го играе превоз за гьдели /.

              Смени си ролката е така за всеки случай еле ако не си я сменял никога,другото е писано вече.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с Лампа акумулатор

                Ми откакто е при мен вече 6г,не е сменяна тази ролка.Друго,което е,че ми казаха,че тая това,не било ролка и не се сменяло един пишман майстор ми каза

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с Лампа акумулатор

                  Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                  Ми откакто е при мен вече 6г,не е сменяна тази ролка.Друго,което е,че ми казаха,че тая това,не било ролка и не се сменяло един пишман майстор ми каза
                  Напълно възможно е да не се сменя. Вече има вечни лагери, които не се износват. Даже стават по нови.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с Лампа акумулатор

                    Е тоя номер с вечните Мерцедеси и аз сьм го чел ма да ти кажа не сьм го виждал.Виждал сьм как разбива лагер на стойката на виското на шестака от тия години и се сменя ЦЯЛАТА СТОЙКА С ВСЕ ЛАГЕРА при смяна на ремьк,а твоя майстор една ролка или обтегач не сменя.

                    Странна работа.

                    Щом обаче свири след смяна или ремонт на алтернатор тьрси проблема в него и чакай да клекне ролката на обтегача.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с Лампа акумулатор

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Напълно възможно е да не се сменя. Вече има вечни лагери, които не се износват. Даже стават по нови.
                      Всички "перфектни" автомобили "нов внос" са с такива, особено по-лъскавите, а и вървят с такъв модел ремъци.
                      Качваш се, и караш !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с Лампа акумулатор

                        Алтернатора е проверен отново сложени са нови лагери,и нови диоди.Сложихме и други алтернатори ,но шума си го има.Преди малко ходих до майстора,свалихме ремъка завъртя ролките добре,но тази на климатика или самия лагер на климатика,се чуваше някакво румолене.Дали е възможно от лагера на климатика да е тоя проблем?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с Лампа акумулатор

                          Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                          Алтернатора е проверен отново сложени са нови лагери,и нови диоди.Сложихме и други алтернатори ,но шума си го има.Преди малко ходих до майстора,свалихме ремъка завъртя ролките добре,но тази на климатика или самия лагер на климатика,се чуваше някакво румолене.Дали е възможно от лагера на климатика да е тоя проблем?
                          Ти що не четеш какво ти пиша!
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с Лампа акумулатор

                            Да използвам темата.
                            Умря ми алтернатора. Сменени четки, диодна група, реле и малкия лагер, защо не и другия- незнам. Един месец няма грижи, до снощи. Пак почна да свети, но съвсем слабо. При около 1200 оборота гасне.
                            Интересното е, че като почна да включвам консуматори интезитета намалява до пълно гаснене, обороти под 1100, при които си свети без натоварване.
                            Акумулаторчето е старо, показва 12.2 v. На празен ход 13.6, всички консуматори и в обороти- 14.7. Видими проблеми с хлабави ремъци ел. връзки не видях, но не съм в час с тоците.
                            Ясно е че ще ходи при майсторчето, но го закъса яко с кръста, и поне няколко месеца няма да е на линия, приятелче ми е.
                            Та се притеснявам от някой окъсил кабел, да не се подпали, че мани мойта, ма тия на комшиите до мен.
                            Някой нещо да каже за успокоение, пробвах с повечко ракия снощи, ма не помогна много.
                            Последно редактирано от Karushev; 11-02-18, 20:47.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с Лампа акумулатор

                              Ако разкажеш и на каква кола и с кой мотор, ше е по-лесно, нЕкакси ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с Лампа акумулатор

                                Търсейки в нета нещо по проблема, попадам на тази тема, и директно пиша без да гледам. Бях написал марката, и после видях че съм писал в мерцедес, а колата е пежо.
                                Както и да е, извинявам се, но симптомите би трябвало да са що-годе еднакви, и при такива, опасенията за пожар основателни ли са, това ме вълнува. Дали да чакам приятелчето, или веднага на "лекар".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X