Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Лампа акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Лампа акумулатор

    Колеги днес направихме ремонта на алтернатора четки и лагери сменихме,но сега се появи един виещ шум от там..Според този дето ми го прави ми лаза,че ремъка,не е за моята кола и бил много натегнат та от там идвал тоя виещ шум..

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Лампа акумулатор

      Ако е трапецовиден,може и да е прав.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Лампа акумулатор

        Също ми казаха,че ремъка ми е бил по-къс явно трябва да сменя ремъка.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с Лампа акумулатор

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Ако е трапецовиден,може и да е прав.
          Къде Цедка с трапецовиден ? 6 канален си е.
          Канален ремък ако не е точно за там където е сложен, не може да работи, или не може да се сложи, или не може да се натегне, стои хлабав и пързаля.

          "Майстора" да се самоубие с дървена ракия !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с Лампа акумулатор

            Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
            Също ми казаха,че ремъка ми е бил по-къс явно трябва да сменя ремъка.
            Не ми отговори на въпроса,какъв е ремъка?
            Трапецовиден или пистов?
            Я вземи го смени,няма значение какъв е.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с Лампа акумулатор

              Пистов ремък е.Но защо взе да вие така,не ми е ясно преди това,не виеше така ,но днес като му направиха ремонта взе да вие..

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с Лампа акумулатор

                Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                Пистов ремък е.Но защо взе да вие така,не ми е ясно преди това,не виеше така ,но днес като му направиха ремонта взе да вие..
                Ако ти е паднал акумулатора пак може да вие,а може и нещо друго да се обажда?
                Отиди на свестен майстор!
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с Лампа акумулатор

                  Стига глупости, пистов ремък ако вие, и е точният размер, се е удървил и отдавна е бил за смяна.

                  Като нещо се е развило след ремонта, значи проблема е в него, ма най-лесно за майстора е да е другаде.

                  Смени разбирача, ще си спестиш проблеми.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с Лампа акумулатор

                    Най-лесно е да се свали ремъка и на ръка да се видят всички неща дето се въртят от него-генератор,водна помпа,обтяжна ролка,шайба на хидравлика/особено ако няма масло и не е сменян филтъра/,шайба на климатика,обтегач и демпфер,вискосъединител на перката и т.н.и тогава да се градят генерални изводи.Иначе каиша си е пистов,6-канален,2-3 метра дълъг и може да се смени ако е напукан отвътре.
                    Но от къщната клавиатура трудно се правят коли
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с Лампа акумулатор

                      Ми казаха ми,че не е точен размера ,а бил малко по-малък.Акумулатора беше изтощен да утре ще го сменя с другия ,които е чисто нов на 3-4 месеца е! Не знам дали ще помогне това с акумулатора..

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с Лампа акумулатор

                        Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                        Ми казаха ми,че не е точен размера ,а бил малко по-малък.Акумулатора беше изтощен да утре ще го сменя с другия ,които е чисто нов на 3-4 месеца е! Не знам дали ще помогне това с акумулатора..
                        Казах ти вече:

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Къде Цедка с трапецовиден ? 6 канален си е.
                        Канален ремък ако не е точно за там където е сложен, не може да работи, или не може да се сложи, или не може да се натегне, стои хлабав и пързаля.

                        "Майстора" да се самоубие с дървена ракия !
                        Разликата е 1-2mm при някои различни марки, но това се случва рядко, и то само при някои специфични размери. При Мерцедес всичко е ясно.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с Лампа акумулатор

                          Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                          Ми казаха ми,че не е точен размера ,а бил малко по-малък.Акумулатора беше изтощен да утре ще го сменя с другия ,които е чисто нов на 3-4 месеца е! Не знам дали ще помогне това с акумулатора..
                          Не бързай да сменяш,ами го зареди защото е гладен! и пак пробвай.
                          Иначе много ме съмнява да влезе някой ремък дето не е за там,като знам колко трудно влиза оригинален такъв!
                          Или е толкова стар че се е свил-по-принцип гумата се свива при нагряване...обратно на повечето материи.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с Лампа акумулатор

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            Не бързай да сменяш,ами го зареди защото е гладен! и пак пробвай.
                            Иначе много ме съмнява да влезе някой ремък дето не е за там,като знам колко трудно влиза оригинален такъв!
                            Или е толкова стар че се е свил-по-принцип гумата се свива при нагряване...обратно на повечето материи.
                            А още някой бисер за разтягане-свиване.Вътре е кевлар и спрете с дивотиите!Автоматичен обтегач-няма пренатягане.
                            По-горе Ники ти каза да смениш "разбирача".Прав е.Много тъпо го обучаваш.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с Лампа акумулатор

                              Ремъка е пистов. И си е точния размер за модела. Нали казваш, че до преди ''ремонта'' на алтернатора не е имало виене? Най-вероятно са ти окепазили самия алтернатор.
                              Бате, не знам какъв ти е бюджета, на твое място не бих ремонтирал, а направо го сменям с нов, колата ти не е първа младост, стартера и алтернатора първи се предават. Тръгнеш ли да съживяваш умрял кон - кауза пердута. Не е зле и обтегача да видиш, да не би и той да е видял зор при ''майстора''.
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с Лампа акумулатор

                                Снимай си ремька как вьрви да не го обьркаш при слагането,свали го и виж дали не са му изядени каналите от грешна смяна и си развьрти ролката на рька,че при смяна на ремьк аз поне сменям и шайба е така от опит с шайби.Ако е много нацепен ремька може да свири от опечен ремьк,стар един вид - сменяш с нов и проблема се решава.

                                За да не се чудиш кое кьде ти вие вземи един сапун и мажи от вьтрешната страна на ремька - ако спре да свири ти е стар ремька,ако не уж е капсулован лагера на ролката,но прьсни малко смазка там и виж дали пак цвили............или не си играй ми смени ремьк с ролка ако са над 50 000 или 5 годинки.

                                и други питанки има в случая - засилва ли се цвиленето спремо оборотите и засилва ли се на постоянни обоеоти като натовариш електрическата система / фарове,вентилатор,подгрявания.........../
                                Обтегача няма зор много,тоя ремьк се сваля с 2 прьста и дьрпаш,сваляш от ролката и си ти.

                                Шанса обаче да ти свалят за ремонт алтернатора и да цвили след това е.........подменен алтернатор с друг на който лагерите са му сдали багажа.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X