Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

    Върти си на студен двигател, важното е на изгасен двигател да я завъртиш и да спре, т.е. да не продължава да се върти по инерция. При горещ двигател и горещ радиатор върти като хеликоптер.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #32
      От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

      Точно това ме интерсува как върти от инерцията или по -силно.Защото при мен струята си е сериозна.

      Коментар


      • #33
        От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

        @Жоро Танев - абсолютно правилно, един голям българин беше казал: "Дела са нужни, не думи..." звъннах вчера - никой не вдигна обаче.
        Все повече започвам да мисля, че има въздух в системата. Перката на място на сравнително студен двигател върти трудничко, без инерция, местиш я с ръка, но толкова. Макар понятията 'трудно' и 'сравнително студен' да са толкова общи, че колкото да си пиша нещо...

        Коментар


        • #34
          От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

          Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
          @Жоро Танев - абсолютно правилно, един голям българин беше казал: "Дела са нужни, не думи..." звъннах вчера - никой не вдигна обаче.
          Все повече започвам да мисля, че има въздух в системата. Перката на място на сравнително студен двигател върти трудничко, без инерция, местиш я с ръка, но толкова. Макар понятията 'трудно' и 'сравнително студен' да са толкова общи, че колкото да си пиша нещо...
          Извинявай! Вчера бях до Видин и обратно и или не съм чул телефона или съм бил без обхват. Утре съм в София целия ден.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #35
            От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

            Пътувах около 500 километра с камиона.

            Оказва, че като се кара над 2200 оборота загрява и даже духа топло /например като се изкачва 20 киометра баир/. Започнеш ли да караш по равно - стрелката седи в средата, но духа хладко парното, а ако почнеш да спускаш - ами ако сега си я запалил - няма загряване, а ако е загряла - изстива.

            Тези дни ще замерим темперетурите с Жоро.

            Коментар


            • #36
              От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

              И аз залагам на термостат

              Коментар


              • #37
                От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                Въздушна тапа/според мен/. Па сварете го тоя термостат и го елиминирайте като причина. Случвало ми се е новият да е дефектирал още при слагането.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #38
                  От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                  Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
                  Пътувах около 500 километра с камиона.

                  Оказва, че като се кара над 2200 оборота загрява и даже духа топло /например като се изкачва 20 киометра баир/. Започнеш ли да караш по равно - стрелката седи в средата, но духа хладко парното, а ако почнеш да спускаш - ами ако сега си я запалил - няма загряване, а ако е загряла - изстива.

                  Тези дни ще замерим темперетурите с Жоро.
                  Колега какво направи сменили термостата?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                    Малко късно, но по-добре от никога:
                    1. Термостатът не е бил проблем, но профилактични сложихме нов. Проблемът беше във виско-перката; Вече на 15-а мин загрява и след малко даже започва да духа и топло, ти да видиш...
                    2. Тресенето беше диференциала от една страна и главо от маховика на съединителя от друга. Друг маховик, ремонт на диференциал, баланс на кардан и спря да тресе след 2000лв. ремонт... до вчера, когато излизайки от кален път пак започна да тресе на асфалта. Дано само да се е разбалансирала гума!
                    Та такива приключения последните няколко седмици, три пъти посещение на сервиз, всеки път по няколко дена седи колата там, като втория път беше за 10 дни. Отделно и игления лагер на средата на кардана, там след каретата точно, се разби, та и той. И маслото смених и филтрите, въпреки че нямало нужда според предния собственик, но така или иначе е добре да се направи от новия собственик на старата кола - за спокойствие.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                      Вече сме с нов (не от морга, не рециклиран, а нов от магазина) преден кардан и окончателно спря тресенето срещу още 700лв.
                      Понякога взимаш джип, и след това го купуваш още веднъж докато го стегнеш, но който иска да е здраво и да кара е така. А който има късмет след това си купува такъв джип на готово и направен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
                        Вече сме с нов (не от морга, не рециклиран, а нов от магазина) преден кардан и окончателно спря тресенето срещу още 700лв.
                        Понякога взимаш джип, и след това го купуваш още веднъж докато го стегнеш, но който иска да е здраво и да кара е така. А който има късмет след това си купува такъв джип на готово и направен.
                        За съжаление е така, а хората които купуват (голяма част от тях) не ги интересува какво е правено, а само ако може да е най-евтиното.

                        Така е и при автомобилите
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                          Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                          За съжаление е така, а хората които купуват (голяма част от тях) не ги интересува какво е правено, а само ако може да е най-евтиното.

                          Така е и при автомобилите
                          А пък напатилите и придобили опит по трудния начин ще гледат да купуват само скъпо, поддържано и направено.
                          Навремето когато Ауди 80 Б4 Авант 1.9ТДИ се продаваше за около 3000-3500лв., моето го продадох за 5400. Човека който дойде не говореше много, само разбрах, че беше гледал няколко аудита преди моето, за около 3 бона.
                          Е, покара, разгледа, плати и си замина. Без пазарлък. Но си го кара и днес, без проблеми. Защо ли не спести 2000лв. да си купи друго Ауди, като имаше токова много на пазара? Прост човек, еййй... .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X