Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

    Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение

    1. Абе не загрява. Студ. Карам 1 час в София, 40км градско. Качи първия см. от долна мъртва точка /или 2мм над синята чертичка/ за около 5-6 мин каране, и от там спира и не мърда, като се колебае по един мм нагоре/надолу; Имам чувството, че нещо започва да го изстудява.
    Казвал съм го и в други теми.
    Този дизел ТД5 си е така.
    На приятел се возя зимата при 5 градуса от Иван Вазов до Летището и парното започва едва едва да се усеща.
    И той като тебе какво ли не смени по охладителната система и все така.
    Ако имаш климатроник помага за отоплението.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
      ......
      Един майстор с чеша около два часа с отверка в главата и заключи, че не работи виско-съединителя на перката.
      Този съединител с перката вървял за този модел /вярно ли е?.....
      Виско-съединителя е едно цяло с перката. Може да се илиминира, като просто се де-монтира, временно.
      Но, преди това с един инфрачервен термометър трябва да се провери истинското Т на ДВГ, защото ДВГ може да е загрял и пак да няма парно!
      Тресенето най вероятно е от каре, гуменото каре и сдвоеното каре са слаби места.

      Коментар


      • #18
        От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

        Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
        ...
        1. Абе не загрява. Студ. Карам 1 час в София, 40км градско...
        2. Абе тресе. ...
        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Казвал съм го и в други теми.
        Този дизел ТД5 си е така....
        1. Имал съм 3 коли Д2 (сега е 1), загряват до 1 км мах. Провери си обезвъздушаването на с-мата и климатроника.
        2. Може да тресе от няколко места - колела, кардани, демпер-шайба - провери ги.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

          За загряването - сигурно е термостат.
          Вибрациите при ускоряване и то на определена скорост е от предния кардан със сигурност. Поне при мен беше така.
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • #20
            От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

            На място в топъл гараж 50мин работи и не загрява - т.е. нещо си го охлажда, а това нещо като нищо ще да е виско-перката.
            @rosen_offroad - Ив. Вазов летището не е малко и пак е започнало да се усеща, а при мен от Младост до Левски Г, от там до Кр Поляна и от там до Младост и се возя в хладилник?! И бавно да загряват - е чак толкова бавно не е, хората си ги карат и през зимата тия машини все пак, а и предните Дискота си бяха наред и си се греех като шарена мачка до печка на дърва...
            @shaterhand - сваленя термостат се оказа читав /според майстора/, а го замених с работещ такъв свален от разглобено диско, което до вчера си загряваше нормално.
            @Andro 160 - той двигателя може да е загрял и да няма парно, но като цяло стрелката за темперетурата показва, че двигателят е студен / естествено, че може и тя да 'лъже'/. Може ли да докарам при теб машината и да се опитаме да решим проблемите с парното и вибрациите /които май вчера като поразрових снега в една нива поизчезнаха?!/ и да прегледаме нещата като цяло дето се вика, скоро съм го взел, не съм му правил дето се казва преглед на общото техническо състояние като цяло, а и искам някои неща да посменим по него като се позагрее времето, а други да монтираме.

            п.с.
            Да изкажа благодарности на всички, които четат, пишат и помагат всячески в тази тема!

            Коментар


            • #21
              От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

              То, че ТД5 си загрява бавно е вярно, но чак да няма парно, не е нормално. При тези студове докато излезна от Младост вече е почнало да духа топло (не чак горещо) въпреки, че стрелката си седи малко над синята зона. Виското може да го провериш лесно - на студен двигател трябва да се върти що годе леко но без 'инерция'. Иначе при мен по жегите като позацепи и си вие прилично ...
              За проба може да свалиш перката с виското и го покарай така - няма от какво да се притесняваш ... е, може са всеки случай да провериш дали перката на климатика ти работи (често от корозия е блокирала и бушона (№5 в двг.отсек) е изгорял.

              А иначе стрелката за температурата 'малко лъже' ... т.е. има само 4 положения: студен, 'постоплил' < 70'с, нормален' (70'с - 110'с) и 'прегрял' над 110'с (тези темп. са приблизителни) т.е. не е точно 'аналогова' ...

              успех
              LR Disco II, Td5

              Коментар


              • #22
                От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                Понеже и на мен новата ми играчка е Д2 ТД5 да споделя, че за да се яви парното е много важно системата да се объзвъздуши хубаво. В ремонтното пишат, че при зареждане казанчето се вади (то е на щипки) и се качва на капака на акумулатора и след това бавно се налива антифриза при отворена пробка на дебелия маркуч. Наливането продължава докато от пробката не бликне като гейзер, след което тя се затваря, казанчето се долива до маркировката така както е извадено, капачката се затваря и чак тогава се слага на мястото му. На другия ден се проверява нивото и ако е необходимо се долива.
                Наличието на въздух в радиаторчето на парното буквално се чува като бълбукане откъм таблото при леко форсиране на двигателя.
                Меренето с IR термометър много ясно показва въздушната възглавница, която обикновено се образува в коляното, което излиза от дебелия маркуч и отива към металната тръба над колектора и от там към радиатора на парното, на това място температурата е ниска, ниска е и на изхода на радиаторчето към охладителя на горивото.
                Не бързай ако искаш да стигнеш
                __________________________________
                Discovery II TD5 10P

                Коментар


                • #23
                  От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                  Тъй де,
                  @damyan_rm - при мен е малко позагряло, около 3мм над синята чертичка, да го разбираме < 70гр. например, и духа хладко;
                  Само да знаех как да откача тая перка сам, вече да съм го направил, най-малкото за проба да видим.
                  @Михаил - дали ще има парно или ще няма е функция, в която май първия аргумент доколкото разбирам е загрял мотор на нормална работна темп (90-110, съответно варира). От там има и топъл антифриз в малкото радиаторче, което вентилаторчето на парното като го обдуха и айде жешкото вътре. Поне така ги разбирам аз нещата, като лаик. Но като не загрява мотора, ами то няма как да сгрее антифриза и т.н. по условната конструкция в случая... Иначе според мен си напълно прав, задължително ще трябва да се замерва с инфрачервен термометър, за да се види реално от къде иде проблема като цяло. Да, загряват баявно, но пък след като излезем от Младост с колегата @damyan_rm, трябва да духа вече топло ако не горещо и евентуално до центъра или околията вече да сме на топличко, айде да не сме по потници, ама все пак... Детето ми пътува с шапка и шал в тоя джип, това е недопустимо, айде мен ме остави...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                    За да има топъл антифриз в малкото радиаторче, т.е. в малкия кръг, не трабва да има въздух в системата. Инсталацията първо загрява откъм фланеца на главата, на който е навит датчика на температурата, след това ако няма въздух и маркучите към радиаторчето на парното и от охладителя на обратната нафта. Пипнете ги с ръка, разликата ще се усети веднага.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                      Перката се завива с гайка (нормална дясна резба) на шайбата - трябва ти евентуално ключ 36 и нещо за контра за развиването - става и с чук и по-дълга отверка, която да ползваш като 'длето' и да чукнеш близо до ръбчето - с 2-3 по-рязки удара там е охлабила ...

                      Михаил е прав - ако има въздушна възглавница в радиаторчето - може мотора и антифриза да са врели, но това ще пречи на дебита и топлоодаването ще е слабо, следователно и няма да ти духа топло ...

                      п.с. и ако ще обезвъздушаваш - внимавай с пробката на гумения маркуч - от пластмаса е и с времето става много чуплива ...
                      LR Disco II, Td5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Направи следното - като караш Младост-центъра и паркираш, опипай тръбите на антифриза и запомни кои са топли и кои - студени
                        - ако има разлика: карай колата, докато загрее и провери същите тръби;
                        - ако няма разлика - термостатът ти е винаги отворен, демек - не работи.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                          Само да знаех как да откача тая перка сам, вече да съм го направил, най-малкото за проба да видим.

                          Перката с виското се хваща за вала с една гайка(муфа), кояте ще видиш непосредствено зад перката, май се развиваше с 32 номер ключ и е с лява резба. Слагаш ключа и с рязък удър по него. Но при проблем с виското, колата по-скоро ще има проблем с охлаждането, ако не е принудително зацепено. По-скоро иска обезвъздушаване, затлачено радиаторче на парното или перката на климатика да работи постоянно. Ако приемем, че термостата работи коректно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                            Гайкат е 36, резбата е дясна, тост нормална.
                            За съжаление помагам вече само с ъкъл, щото съм на такава възраст, че няма за кога да се катеря, лежа и блъскам по джиповете.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                              Ми колегата, ако иска да вземе да звънне на телефона в подписа ми. Имам ключ 36. Имам и инфрачервен термометър. Та май няма да е голям зор да открием къде е проблема. През клавиатурата няма да стане.
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отново тук с Land Rover Discovery 2 Td5

                                Колеги перката трябва ли да при студен двигател, защото при мен е така и си прави силна струя ? И аз имам проблем със загряването.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X