Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за резервоара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново за резервоара

    Здравейте,
    Извинете,че отново досаждам с темата.
    Вервайте-прочел съм всичко във форума,още повече,че и на мен ми "излезе късмета"-протече.
    Насоката на проблема,която искам да дам е към-ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ.
    По-конкретно:
    https://www.avto.bim.bg/Rezervoar-be...30215m588.html
    Резервоар бензин за SUZUKI VITARA 2D от 1989 до 1998

    https://www.avto.bim.bg/Rezervoar-benzin-za-SUZUKI-VITARA-2D-ot-1989-do-1998_p30215m588.html
    SUZUKI SJ413 JEEP

    Препоръчаха ми ги от грамотна автоморга,но лично аз нямам представа.Ако някой има впечатления или мнение,моля да сподели
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: Отново за резервоара

    На пръв поглед и по спомени, резервоара на Ферозата отгоре е с един отвор за нивомера за разлика от този на витарата.Горивната помпа е външна и смукателя е на отделна тръбичка. Резервоара на Витарата изглежда сякаш е с потопяема помпа. Ето и снимка за сравнение.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_3.JPG
Прегледи:2
Размер:183.0 КБ
ID:5738718
    O877886339

    Коментар


    • #3
      От: Отново за резервоара

      Да, витарата е с потопяема помпа.
      Не се занимавай с това. Не, че не може да се преправи, но е голяма заигравка единия резервоар да се намести на мястото на другия.
      Ако не намериш здрав точно като за твоя джип-по-добре иди да ти го заварят/запоят.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Отново за резервоара

        Преди година имах същия проблем. Не можах да намеря здрав резервоар за Фероза , намирах за по 100лв изгнили повече от моя. Накрая си направих от черна ламарина 2мм около 35 литра ,минах го с грунд и черна боя и си реших проблема

        Коментар


        • #5
          От: Отново за резервоара

          Намерих-втора-читав-150лв.
          VENI-VIDI-VICI!

          Коментар


          • #6
            От: Отново за резервоара

            Док, не си спомням точно, но ми се струва да караше с газова. Ако е така, аз бих преместил бутилката отдолу и бих стъкмил по-малък резервоар до нея.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Отново за резервоара

              Абсолютно вярно,но с годините все повече ми харесва принципа,че "колата е за каране"/нещо не ми се разправя/!.А и не ми е дошла музата за това.Още повече,че както казах на един приятел:"Феразата ми е да се возя аз,а не да возя пътници и ми стига.Имам сериозен теглич и ремарке за големи превози.А от половин година подкарах и Аутлендър XL-за повече пътници и вътрешен багаж.В тази връзка,имам участие и в другия форум-на Мицубиши,но там повече споделяния за Паджеро...Някак нямам рефлекс да влизам-тук си ми е по-комфортно!
              VENI-VIDI-VICI!

              Коментар


              • #8
                От: Отново за резервоара

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Док, не си спомням точно, но ми се струва да караше с газова. Ако е така, аз бих преместил бутилката отдолу и бих стъкмил по-малък резервоар до нея.
                Много хубаво предложение!
                Аз също карам така. От долу на мястото на резервоара имам 30 литрова газова бутилка. А малкият 10 литров резервоар го ползвам само да запаля джипката.
                Е уредът за измерване на горивото не работи, но не е проблем .

                Коментар


                • #9
                  От: Отново за резервоара

                  Здравейте колеги,най-после реших и аз да се включа,от 2г.съм горд собственик на фероза та по темата резервоара може да се калайдиса стига да знаете как.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отново за резервоара

                    Не знам как е при други марки джипки,но на Ферозата резервоара е фабрично калайдисан отвътре. Моя резервоар толкова беше изгнил от вън че беше останало на места само калаеното покритие.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отново за резервоара

                      Колеги,честити празници и весело прекарване!Бъдете здрави вие и семействата ви,много щастливи с джипки по малко трошливи!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отново за резервоара

                        Весели празници колеги,ето ви една снимка от вчерашния излет,много здраве и късмет на всички.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0616.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5738811

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X