Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
    Лифта какъв и колко е ? Аз знам за една такава с турското окачване. При мен се е случвало при счупена зегерка.
    Колегата да обясни подробно. Аз разбрах че е калмини и зегерката е здрава.
    Като цяло при провисване на гумата карето ума уклон към заклинване в шлиците.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #17
      От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

      Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
      ...Но пък дясната полуоска през касетата увлича предния кардан да се върти със същите обороти като задния.
      Това позволява при движение да се включва лоста на 4H...
      Първо се зацепва раздатката и после при уеднаквени обороти се зацепва касетата на предния диф.
      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

      Коментар


      • #18
        От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

        Те оборотите са еднакви, нали затова е с капачки и предните полуоси се въртят постоянно.
        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

        Коментар


        • #19
          От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

          Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
          Те оборотите са еднакви, нали затова е с капачки и предните полуоси се въртят постоянно.
          Но предния кардан не се върти (когато е на 2H)
          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

          Коментар


          • #20
            От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

            разбира с е,че не се върти . то ако се въртеше значи, че и касета и корона се върти и пиньон т.н. и щях да включвам предния мост и със 100 км . има неясноти с обясненията колега ZARHI.
            кои завърта кардана първо - раздатката ли или пиньона ?
            моят проблем е ,че трябва почти да спра (>20 км.) и тогава лоста влиза . след това няма проблеми и никакви индикации за нещо нередно .голямо неудобство.
            този проблем се коментира и в един друг раздел за 4х4. и там не можем да се разберем на един включва на друг не вклюва .
            май ще я махам тази измишльотина .
            899180483

            Коментар


            • #21
              От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

              пак погледнах схемата на предния диф. ама наистина е касета и в нея касета с челни зъби и сателити . ходът на мембрана е 3 мм .голяма простотия . през март го махам . следва консулт с Ив. Попов .
              тогава ще разбера и какъв е бил проблема при мен и при други колеги .
              899180483

              Коментар


              • #22
                От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170123_081058_1.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5740812

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170123_081236_1.jpg
Прегледи:1
Размер:186.7 КБ
ID:5740813

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170123_081244_1.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5740814

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170123_081310_1.jpg
Прегледи:1
Размер:187.2 КБ
ID:5740815

                Същото го пише и в английския manual, има го във форума.

                Днес сутринта пробвах: София, северната тангента, прав участък, скорост 110 км/ч, изключена от скорост. Лоста на раздатката влиза с леко усилие от 2H на 4H. Никакви странни звуци, хъркания и т.н.
                Същите условия на следващия прав участък, само че при скорост между 80 и 90 : лоста влиза без никакво усилие.

                А дали предния кардан се върти: ми върти се. Преди 3 години при смяната на съединител бях разглобил предварително около лостовете и бях махнал гумените маншони на лостовете на скоростите и раздатката. Докато отивах и се връщах от канала на приятел гледах: предния кардан се вижда през дупките и се върти.

                Миналото лято ми направи впечатление че лоста взе да влиза трудно на 2H->4H даже и при 50 км/ч. От предишната смяна на масла бях минал малко над 40 хил. км. Смених маслата на диференциалите, раздатката и скоростната кутия и всичко си дойде на мястото: пак си включва безгрижно при всякакви скорости с каквито моята гранд витара може да се движи.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                Suzuki Grand Vitara 1.6
                LZ1ZPM

                Коментар


                • #23
                  От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

                  При мен неще мамка му, пък маслото ми няма 10хил.км. уж е каквото трябва, уж е от скъпото ... явно проблема не е в маслото.

                  п.п. Колега Zarhi може ли да снимаш страничката с маслата за трансмисията?
                  Последно редактирано от forski; 23-01-17, 08:37.
                  SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                  Коментар


                  • #24
                    От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170123_094512_1.jpg
Прегледи:1
Размер:154.0 КБ
ID:5740817

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170123_094744_1.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5740818

                    Аз лично слагам сравнително евтино масло (не знам дали марката ще бъде модерирана): 80W-90 API GL5 в двата диференциала и раздатката и 75W-90 API GL4 в скоростите.

                    Спецификацията API GL4 за скоростите е фатална. GL5 маслото унищожава синхронизаторите! При мен е сипвано GL5 масло в скоростите около 15 хил. км преди да взема витарата. Резултата: синхронизатора на 2-ра почти липсва. Не ми пречи особено и засега нямам намерение да разглобявам скорости.

                    Колата е на 142 хил.км в момента, в мене е от 70 хил. км.
                    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                    Suzuki Grand Vitara 1.6
                    LZ1ZPM

                    Коментар


                    • #25
                      От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

                      Aз съм сложил същото, с тази разлика че в задния диф. налях LS 75W140 GL5
                      Преден диф. минерално 80w90 GL5 - ск.кутия и раздатка 75W90 GL4
                      Явно проблема при включване на предния мост при висока скорост не е в маслата
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар


                      • #26
                        От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

                        Ами проблема остава да е в някое каре на предния кардан. Леко да е затегнало само е достатъчно да спира касетата да увлича предния кардан със скороста на задния.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                        Suzuki Grand Vitara 1.6
                        LZ1ZPM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

                          проблема не е в маслата . аз сложих API GL-4 SAE 75W-85,. чел съм инструкциите за включване на пр. мост . моите са на гръцки ,та ги превеждах. благодаря на колегата за информацията .не изключвам възможността проблема да се е появил след лифта . все пак е >100 мм.
                          а пък както писах по горе ако предния кардан не се върти синхронизатора в раздатката не може да се справи. ще направя още една проверка на зегера на дясната полуоска под капачката.
                          От рисунките в SQ416-SQ420-SQ625 - MANUAL TRANSMISSIONAUTOMATIC TRANSMISSIONTRANSFERDIFF глава -7Е
                          ме навеждат на мисълта ,че синхронизацията при включване на компресор-муфа е дифа и муфата в раздатката при мен извън нормата - от схемата излиза ,че лампата светва след 4 секунди . спирам с коментарите . когато разглобя -отново.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160221_141640.jpg
Прегледи:1
Размер:181.2 КБ
ID:5740827
                          899180483

                          Коментар


                          • #28
                            От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

                            Не го разбрах съвсем горното но: ключето което включва компресорчето е на раздатката и за да се включи първо лоста трябва да стигне 4H положение, т.е. преди да заработи компресорчето предния кардан вече е куплиран в раздатката и ще или не ще се върти с оборотите на задния.

                            А ако колата не се движи съвсем направо, а леко завива лоста пак влиза лесно в 4H и след секунда-две се чуват няколко изщраквания отпред. Това със сигурност е зле за мехчето и трябва да се избягва.

                            Отделно че ако е достатъчно сух пътят при зацепването на лявата полуоска волана рязко се опитва да се изправи. И ако си силен в ръцете и го удържиш задницата те изпреварва.
                            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                            Suzuki Grand Vitara 1.6
                            LZ1ZPM

                            Коментар


                            • #29
                              От: Диафрагма на преден диф на Гранд Витара 99 2,5 v6

                              Колеги този проблем с извадената полуоска е решен. Оказа се че предишна смяна на маншон полуоска не е закопчала добре в дифа от там с времето изкача на вън заобля шлиците и готово. Сега е готово даже сложих тефлоновата втулка за вътрешното каре .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X