Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Упътване за употреба MZ175 Trophy

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Упътване за употреба MZ175 Trophy

    Чудих се дали тук да го пусна това. Намерих в къщи упътването на първият си мотор. Малко е на немски. Ако на някой му свърши работа да свирка. Пращам по ЕКОНТ.



    sent from smartphone
    42

  • #2
    От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

    Сканирай го като ПДФ-ка и ще можеш да го пратиш на повече хора (ако има желаещи).
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

      Дай ми цена и ако ме устройва цената съм кандидат. Предварително благодаря за отговора!

      Коментар


      • #4
        От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

        Цена няма да ти дам, т.к. го подарявам. Идеята на Кольо е добра обаче, ако имаш възможност да го сканираш и направиш достъпно за повече хора ще бъде супер.
        42

        Коментар


        • #5
          От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          Намерих в къщи упътването на първият си мотор.
          Тази книжка не е за Трофи, а за Трофи Спорт или по-точно ETS моделите 175 и 250сс : )
          Наистина ли такъв е бил първия ти мотор ? Няма данни да са продавани в България.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #6
            От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
            Наистина ли такъв е бил първия ти мотор ? Няма данни да са продавани в България.
            E, нали внесоха за полицията първите такива-250ес. После дебнехме търговете за секънд хенд.

            Коментар


            • #7
              От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

              Първият ми беше наистина...за съжаление се оказа и последен. Дядо ми ми го даде да го карам, около половин година бяхме заедно. Бил е произведен 58ма - с кръгъл фар и две отделни седалки. Когато работеше ( имаше проблем с центровката и цапаше свещите) беше невероятен за каране. Изключително мека возия.
              Изглеждаше така:
              Поздрави
              но черен на цвят.
              Разделихме се не по мое желание...
              @Газ - утре пращам инструкцията

              sent from smartphone
              42

              Коментар


              • #8
                От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                E, нали внесоха за полицията първите такива-250ес.
                Не. На милицията бяха(са били) - TS250 после сменени с ETZ250 и после с BMW. Аз не зная някога в Милицията да са имали ES у нас. В DDR съм съгласен, че и в армията им ... модели ES са били "на въоръжение", но у нас - не.


                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                Първият ми беше наистина...за съжаление се оказа и последен. Дядо ми ми го даде да го карам, около половин година бяхме заедно. Бил е произведен 58ма - с кръгъл фар и две отделни седалки. Когато работеше ( имаше проблем с центровката и цапаше свещите) беше невероятен за каране. Изключително мека возия.
                Изглеждаше така:
                Тук има някаква интересна история : )

                Пишеш, че мотора е бил 175сс, 58ма и най-вероятно е точно така - ES 175/1 - 1958г. ?

                Този на снимката, която си сложил обаче е ES 250-0, и не е внасян у нас, а книжката ти е едни 10 години по-късно с модел прескочил две поколения емзетки : )

                Книжката е за MZ ETS -175/250!
                Тези мотори са се произвеждали от 1969 до 1974та! Те са доста различни от предходните ES/2. Всъщност единственото общо е двигателя, взет от ES/2 поколението.
                Рамата, окачването (обърни внимание на телескопичната предница на мотора от картинката в книжката), карбуратора, резервоара ...20л, вместо 13, седалки, фар, прибори и т.н., килограмите виж, това е друго поколение мотори.
                1974та излизат TS-моделите, с принципно нов двигател и т.н.

                Няма значение. Не зная как тази книжка е попаднала при теб : )

                П.П.
                ГАЗ 69, книжката си е твоя, но ако ти е за продаване ... бих я купил, доколкото имам един е-те-ес в гаража си, без книжка : )
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

                  Най-вероятно си прав. Външния вид на мотора беше като този на снимката, направи ми впечатление, че на капачката на резервоара пишеше Трофи и бяха изброени някакви години, които като се замисля може да са били и след датата на производство .
                  Книжката всъщност е папка с разпечатани страници от инструкцията за експлоатация.
                  Ето още една :
                  http://www.mz-es.de/mz-es-175-250/be...anleitung.html

                  sent from smartphone
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

                    Да, ясно.
                    Тази папка с разпечатани страници е за един друг мотор. Има данни, че у нас са внесени три броя MZ ETS 250 за спортни цели, за клубове към ОСО (организация за съдействие на отбраната) и никога не са били в свободна продажба до ... 1989г. : )
                    Ето така изглежда мотора:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MZ ETS250 Spot Trophy.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5739148

                    Книжките за MZ моторите обикновено са две.

                    Едната е наръчник (handbuch) на собственика. Тъмно синя малка с информация кога, къде и с какво да смазваш, регулираш и т.н. ... общи съвети по поддръжката, често издавана на чист български, формат А5.
                    Втората е по-сериозна и съдържа сервизна информация (Reparaturhadbuch) - рядко издавана на български, по-голям - А4 формат и често с твърди корици.

                    Ето така изглежда:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5739150
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

                      Упътването стигна до мен. За информация на колегите е за MZ ETS 175 и 250. Тъй като моделите са бутикови не само за България, ако проявявате интерес ще го сканирам и ще го кача където предложите.

                      Весели празници!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Упътване за употреба MZ175 Trophy

                        Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                        Упътването стигна до мен. За информация на колегите е за MZ ETS 175 и 250. Тъй като моделите са бутикови не само за България, ако проявявате интерес ще го сканирам и ще го кача където предложите.

                        Весели празници!
                        Един +, за което.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X