Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Електрически джип

    Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
    Понеже не съм много запознат технически с нещата, може ли да задам следния "тъп" въпрос : какъв е проблема да се вземе един хибриден двигател от катастрофирала кола
    Проблемът е че няма такова нещо като хибриден двигател. Има хибридно задвижване, което е комбинацията от ДВГ, генератор, батерии, един или няколко електромотора и в по-ранните хибриди - механична трансмисия. И някакви контролери за всичко това. Това е на практика цялата кола.

    Вторият проблем е с динамичния обхват на задвижването на джипките, което по скорости и тягова сила е много, ама много по-широко от на лека кола. Електромоторите и сега имат известен проблем с това.

    Коментар


    • #32
      От: Електрически джип

      Аха, явно аз съм имал предвид по-ранните хибриди с механичната трансмисия , та от тях да се вземат генератор, батерии, електромотор и т.н.

      Коментар


      • #33
        От: Електрически джип

        има доста реализирани проекти вече за коли. В VW форум са две. Тук има и по държави и градове реализации

        Коментар


        • #34
          От: Електрически джип

          Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
          Понеже не съм много запознат технически с нещата, може ли да задам следния "тъп" въпрос : какъв е проблема да се вземе един хибриден двигател от катастрофирала кола .... разбира се с всичките му пригаждания (уйдурми ), ...
          Сам си отговаряш - всичките "пригаждания" - ако не си ги правиш сам - са ЕДНИ пари .
          Ако си ги правиш сам - губиш време за което ще изкараш ПАРИ . Ама сам няма да можеш - пак ще даваш едни пари на някой други.
          Освен ако не си ексцентричен чичкопаричко , за когото парите не са от значение .??!?!?!
          В такъв случай - отваряш нета и си купуваш най-натовареното 4Х4 , с най агресивните гуми.

          Един вид - да го духа ЕКОЛОГИЯТА - че си барам един ЖИИП 500 коня и горница дет искам и когат искам .

          Акумулаторите като дадат 98%КПД , и станат на цената на битовата нафта или на LPG - може и да се появят читави самоделки.

          Стефан го каза по-културно . РЕСПЕКТ.

          Коментар


          • #35
            От: Електрически джип

            Най скъпото в цялата работа са батериите,останалото нито е скъпо нито е сложно да се направи.

            Коментар


            • #36
              От: Електрически джип

              Много бързате,скоро ще се появят такива и на нашия пазар.
              Коя катастрофирала,коя бабата карала внучето до училище...
              Иска си чакане,и после ние сме хората с идеи.
              Нали сме Българи!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #37
                От: Електрически джип

                Не ме карайте да трия повече.

                Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                Най скъпото в цялата работа са батериите,останалото нито е скъпо нито е сложно да се направи.
                Изобщо казано, не си прав.

                Всичко по един съвременен електрически автомобил - мотори, генератори, инвертори, контролери - са най-нови технологии. Със старите и утвърдени не става, тежи, голямо е и води до загуби.

                Коментар


                • #38
                  От: Електрически джип

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не ме карайте да трия повече.


                  Изобщо казано, не си прав.

                  Всичко по един съвременен електрически автомобил - мотори, генератори, инвертори, контролери - са най-нови технологии. Със старите и утвърдени не става, тежи, голямо е и води до загуби.
                  Изобщо казано ти не си прав,ама тактично ще си замълча за да не се налага да триеш пак.
                  И никъде не съм предлагал стари технологии!

                  п.п.
                  Аз само си говоря щото не разбирам много,ама ако бяхме стигнали до там туко виж от неразбиране бих споделил как се увеличава над четири пъти въртящият момент на електромотор при това без респективно увеличение на консумацията му на ел. енергия
                  Или как се намаляват в пъти механичните загуби.
                  Или направо можеше и да постна подробна схема на електрическият автомобил на Никола Тесла,нещо което не расте по дърветата.
                  Или някой други лично мои си идеи за които и патент мога получа за тях.

                  Ама не ми обръщай внимание,щото аз много не разбирам,само така си говоря.
                  Продължавайте да убеждавате човека че да караш двигател с вътрешно горене и ниско КПД е върха на техническата мисъл.

                  Видя ли сега как пак трябва да триеш щото и това не е по темата,някакви локуми на един фантазьор.
                  Последно редактирано от roki77; 24-05-17, 23:56.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Електрически джип

                    http://www.evalbum.com/2825
                    http://www.evalbum.com/5240
                    http://www.evalbum.com/5013
                    http://www.evalbum.com/4259
                    http://www.evalbum.com/2924 (най-много форд рейнджъри има, откъмто на 4Х4-то де, и все пак не пишат, или аз не видях, тези рейнджъри да са 4Х4))
                    т'ва са извадки от линка на колегата alexx от пост №33, сигурно имо още много, ама е късно

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X