Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрически джип

    Здравейте колеги,
    От известно време (и в духа на времето) ми се върти в главата идеята за електрически джип-самоделка.
    (Ако мястото на темата не е тук, моля модератора да я прехвърли в нужния раздел.)
    Предвид поскъпването на горивата, предвид екологическите проблеми и т.н. и т.н., и чисто експериментално, та чудя се, възможно ли е да се "произведе" достъпен електрически джип от типа "направи си сам". (Ш'тото недостъпното е ясно-купуваш един
    Nissan Leaf - нищо че не е джип, просто като пример, или ако се намери електрическия Рав 4 МК І - и си готов)
    Мисля за нещо от сорта : купува се едно здраво шаси и допълнително и последователно се вграждат в него компенетни от електродвигател и пригодна за него трансмисия. Какви биха били в последтвие предизвикателствата пред едно такова "возило" при регистрацията му в КАТ (Технотест)? Имам нещо предвид, но си признавам, че малко съм скаран с техниката, т.е., от мен - само "акъли", а реализацията - от някой технически грамотен. Разбира се, има и чисто битови проблеми от сорта: гараж, специалисти, части и т.н. По-големия проблем, според мен, е че голяма част от техниката ще трябва да се "създава" и пригажда, например редуктор от двигателя към колелата, закрепване на двигателя към шасито и т.н., но мисля че точно това няма да уплаши колегите във форума, които нееднократно са доказвали "творческия си гений"
    Приятна вечер,

  • #2
    От: Електрически джип

    има едни българчета дето правят Audi A2 на ток. Може да ги питаш

    Коментар


    • #3
      От: Електрически джип

      Решения в нета колкото щеш https://www.youtube.com/watch?v=PKOl3dfgE-M , https://www.youtube.com/watch?v=4dPYyL-hr0Y ,но щом не можеш ти да го направиш ,ще трябва да се плати цена която няма да е малка.
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        От: Електрически джип

        За можене, може. Дали си готов да платиш цената?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Електрически джип

          Точно това беше правилно което каза колегата в горното мнение - цената на един такъв джип ще надхвърли цената на един нов готов такъв. След като ти сам не може да се захванеш да го правиш труда за направата ще е доста , отделно времето както и бъдещи проблеми по регистрация на такъв джип .

          Коментар


          • #6
            От: Електрически джип

            Интересно колко ще върне след пренощуване два дни през зимата на някоя хижа.

            Коментар


            • #7
              От: Електрически джип

              И като свърши тока в акумолаторите къде контакт в гората ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Електрически джип

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                И като свърши тока в акумолаторите къде контакт в гората ?
                Е като свърши газта на сичкото уазкажии дето карат само на газ от къде газостанция в гората?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Електрически джип

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Е като свърши газта на сичкото уазкажии дето карат само на газ от къде газостанция в гората?

                  Бензин - туба ........... ток-кофа
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електрически джип

                    Двигателя,на Уазкта е най-простия възможен .Няма как да не работи на бензин,ако работи на газ.И на газ всеки може да си направи проста сметка за колко километра имаш газ.Газова бутилака винаги може да ти докарат а ток трудно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Електрически джип

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Двигателя,на Уазкта е най-простия възможен .Няма как да не работи на бензин,ако работи на газ.И на газ всеки може да си направи проста сметка за колко километра имаш газ.Газова бутилака винаги може да ти докарат а ток трудно.
                      Що, на ток викаш не моеш да си напраиш сметка? Или па не мое ти докарат акумулатори? Айде пак пет за четири
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Електрически джип

                        Спамери ..........ток,газ ,бензин как? ще излезем от кризата има и репатраци и таксита .
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар


                        • #13
                          От: Електрически джип

                          Е не е точно така,щото и на газ-бензин или дизел можеш да си направиш сметка ,ако караш по едни и същи трасета,но това много рядко се случва .А и всички сме наясно ,че едно и също трасе в планината може да промени състоянието си за половин час,така че майната им на сметките ,тук идва ред на тубите,та ток-кофа не става.Да си сметнеш тока за километри пресечен терен ,трудна работа,трябват си алтернативни и сигурни варианти.Джиповете на ток, само като хибриден вариант ,иначе не ги виждам на дълъг преход в планината,камо ли в променящи се нестабилни условия,когат трябва да пробираш и заобикаляш ,където може.Само за сметка,12 км.,само на първа и втора бавна,в две посоки 34км.,терен между15-30гр. наклон ,на места трева колкото джипа,на места на две, три гуми по камъни и скаляци по пътя,тук таме кални коловози целогодишни.....,е който иска да смята ,аз съм се отказал и разчитам на пълна бутилка 30л.газ +30л. бензин в туби,досега нямам изненади,та да смяташ ток е трудно и яко подвеждащо ,поне с наличните технологии ,дори заводски.Да добавя и пълен комплект гидоре,чукове, щанги , доста основни резервни части и една раница с водни съединения!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Електрически джип

                            На секво е подвеждащо. Щото аз съм правил и над 60/100 разход.
                            Та колкото можеш сметка на газ, толкова и на ток.
                            Не че на нафта можеш, но тя поне лесно се носи в туби.

                            Обаче жип на ток има едно предимство дето пропускате. Свършва тока, кофи няма. Нооо разпъваш един соларен панел, зареждаш скарата с пържоли и чакаш. Без нужда от нкой да идва да ти носи бутилка с газ

                            Има и още по-голям плюс - с 4 мотора можеш да си правиш елементарно каквато искаш формула и да пускаш което колело ти е кеф да се върти. И въртящия момент го има веднага.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Електрически джип

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Е не е точно така,щото и на газ-бензин или дизел можеш да си направиш сметка ,ако караш по едни и същи трасета,но това много рядко се случва .А и всички сме наясно ,че едно и също трасе в планината може да промени състоянието си за половин час,така че майната им на сметките ,тук идва ред на тубите,та ток-кофа не става.Да си сметнеш тока за километри пресечен терен ,трудна работа,трябват си алтернативни и сигурни варианти.Джиповете на ток, само като хибриден вариант ,иначе не ги виждам на дълъг преход в планината,камо ли в променящи се нестабилни условия,когат трябва да пробираш и заобикаляш ,където може.Само за сметка,12 км.,само на първа и втора бавна,в две посоки 34км.,терен между15-30гр. наклон ,на места трева колкото джипа,на места на две, три гуми по камъни и скаляци по пътя,тук таме кални коловози целогодишни.....,е който иска да смята ,аз съм се отказал и разчитам на пълна бутилка 30л.газ +30л. бензин в туби,досега нямам изненади,та да смяташ ток е трудно и яко подвеждащо ,поне с наличните технологии ,дори заводски.Да добавя и пълен комплект гидоре,чукове, щанги , доста основни резервни части и една раница с водни съединения!
                              Само , където тези 30 по 30 може да се испарят в някое много кално деренце и тези километри изопщо не са реални и пичваш да преисчисляваш на час.
                              В повечето случай вдигаш телефона и търсиш добър сигнал , обади се на приятел.хаха
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X