Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Renault Kangoo 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Renault Kangoo 4x4

    Здравейте колеги,
    Искам да взема горното возило за работа. Трябва ми баничарка, 4x4, такава ми е работата. Като гледам май само Рено произвеждат баничарки 4х4. И то до 2007.
    Искам да попитам знаещите, двигателя 1.9 dci как се държи. Предпочитам бензиновия, 1.6, ама няма много такива на пазара. Колата ще се кара 5-6000км годишно и е хубаво да не прави проблеми, че ще върша работа с нея.
    Та, има ли някой опит с въпросният 1.9 dci двигател? Моля, споделяйте :-)
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    От: Renault Kangoo 4x4

    Май и тема имаше ама сега не мога да се сетя.Колегата мишоци беше писал май и бе наясно,но ако някой има спомен нека да даде линка...
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Renault Kangoo 4x4

      Колега от Форума има няколко бензинови, и май ги продава.
      Не мога да се сетя кой беше, но мисля че Соти ми каза за него.
      Ако искаш му звънни.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Renault Kangoo 4x4

        5-6 000 км на година? Или има грешка, или няма смисъл да инвестираш в МПС за "работа".....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: Renault Kangoo 4x4

          Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
          Здравейте колеги,
          Искам да взема горното возило за работа. Трябва ми баничарка, 4x4, такава ми е работата. Като гледам май само Рено произвеждат баничарки 4х4. И то до 2007.
          Искам да попитам знаещите, двигателя 1.9 dci как се държи. Предпочитам бензиновия, 1.6, ама няма много такива на пазара. Колата ще се кара 5-6000км годишно и е хубаво да не прави проблеми, че ще върша работа с нея.
          Та, има ли някой опит с въпросният 1.9 dci двигател? Моля, споделяйте :-)
          Не се казва нищо за бюджет иначе ВАГ си правят Кади 4 х 4 и това за мен е най доброто такова
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Renault Kangoo 4x4

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            5-6 000 км на година? Или има грешка, или няма смисъл да инвестираш в МПС за "работа".....
            Ако му трябва и няма друго,защо да не инвестира?
            То утре може да му трябва за 50км. колегата си е преценил.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: Renault Kangoo 4x4

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Ако му трябва и няма друго,защо да не инвестира?
              То утре може да му трябва за 50км. колегата си е преценил.
              АйдИ да не говорим глупости..... Икономика си е икономика.... Стойността на придобиване, първоначално обслужване, данъци, поддръжка, горива, застраховки и прочие - дори за 5-6 хиляди км пробег не си заслужава, по-изгодно да ползва такси. Па за 50 км да не отваряме приказка Виж, ако е за кеф - тогава да си го купува и да го ползва със здраве!
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                От: Renault Kangoo 4x4

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                5-6 000 км на година? Или има грешка, или няма смисъл да инвестираш в МПС за "работа".....
                Че толкова. До работа и обратно, за материали... Поне на предишните по толкова съм въртял. Товаря мръсни и тежки неща плюс куче, които не се отразяват добре на нормална кола. От три месеца мокета на колата ми е залян с битум за мазане на покриви. Едва ли ще успея да го изчистя...
                Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                Коментар


                • #9
                  От: Renault Kangoo 4x4

                  Аз бях пускал такава тема и минах през покупка и експлоатация на канго 4х4 бензин, и общо взето останах разочарован. Както писах и в другата тема, там където минавам с бус на хубави 16ки, с тракшън - там минавах и с баницата, там където оставах с буса, оставах и с баницата, а в същото време с дискавъри на същото място се минаваше със затворени очи и кафе в една ръка, с МТ гуми.

                  Кажи за какво ще го ползваш и за какво ти е 4х4.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Не се казва нищо за бюджет иначе ВАГ си правят Кади 4 х 4 и това за мен е най доброто такова
                    Доста Кадита гледах, даже едно пробвах вчера. Но 4х4 не намирам. И наистина Кади е най доброто - факта, че доста таксита са такива говори достатъчно.

                    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                    Аз бях пускал такава тема и минах през покупка и експлоатация на канго 4х4 бензин, и общо взето останах разочарован. Както писах и в другата тема, там където минавам с бус на хубави 16ки, с тракшън - там минавах и с баницата, там където оставах с буса, оставах и с баницата, а в същото време с дискавъри на същото място се минаваше със затворени очи и кафе в една ръка, с МТ гуми.

                    Кажи за какво ще го ползваш и за какво ти е 4х4.
                    Не ми трябва за тежък офф. Често ходя до провинцията и като има сняг, трябва да мина едни 300-400 метра нагоре. Често ходя по планините, ама там където съм бил с жипката винаги има и коли...
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-12-16, 07:10.
                    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Renault Kangoo 4x4

                      Взимаш си тогава един пасат 5 или 5.5 с 4х4 и пей сърце. Отпред комфортно - климатик, удобно, подгрев на седалки, тяга на двигателя, дуракоустойчиво 4х4, перфектно и за дълъг път, части във всеки магазин и морга, а отзад си сгъни седалките, постелти за 150лв дебела гумирана настилка и го направи на кочина.

                      На мен ми трябваше да товари два 200л варела, за това комби отпадаше като вариант, а кадито беше скъпо за тази цел.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #12
                        От: Renault Kangoo 4x4

                        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                        Взимаш си тогава един пасат 5 или 5.5 с 4х4 и пей сърце. Отпред комфортно - климатик, удобно, подгрев на седалки, тяга на двигателя, дуракоустойчиво 4х4, перфектно и за дълъг път, части във всеки магазин и морга, а отзад си сгъни седалките, постелти за 150лв дебела гумирана настилка и го направи на кочина.

                        На мен ми трябваше да товари два 200л варела, за това комби отпадаше като вариант, а кадито беше скъпо за тази цел.
                        Замислил съм се и за Caddy. Трябва да е високо, че нося гипскартон и мебели понякога. Вероятно има части за тях. Вчера гледах едно 1.9 Tdi. Май ще направя компромиис с 4х4 накрая
                        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Renault Kangoo 4x4

                          Не е лошо и бюджет да определиш. Че Кадито е х2 спрямо Кангото. И в двете лист гипсокартон 2000/1200 не влиза освен ако не е Маxi, но там е x3. Ako ще е за товар, огледай и Ford Connect, че френските торсиони са известни.
                          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                          Коментар


                          • #14
                            От: Renault Kangoo 4x4

                            Вярно е, имах такова Канго бензин, продадох го отдавна.
                            И аз, като колегата по-горе, викам Пасат 4х4. А защо не и някакво Субару?
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Renault Kangoo 4x4

                              пасатор или аналогово комби е с рейки на тавана, три напречни и цяла пачка гипсокартон може да качиш отгоре му. Но всичко това е при ограничен бюджет, ако не е - Кади макси 4х4.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X