Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Renault Kangoo 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Renault Kangoo 4x4

    Ето и мойте 5 ст.
    Еспейс Куадра 2.2 бензин.
    Работен кон отвсякъде.
    Ако нямаш големи баири за преодоляване, не се замисляй въобще... но ако трябва да катери - няма бавни и 1 скорост му е бързичка....
    Ван си е, отвън е пластмаса, от долу поцинкован.
    В пъти по добро от Кангото.
    Части без пари, стандартна виско муфа - рециклира се ако е нужно.
    Правиш го с предно само с развиването на 4 болта кардана /карбонов/ е долу...
    Бутилка за газ - тороидална на мястото на резервната гума и целия обем е твой.....
    Имам го личен, не го ползвам за работа, но имам и баничарка служебна и еспейса си е в пъти по голям.
    Уникално удобен за път, клима, возия. Бе само мога да го хваля.
    Па и парите му едни никакви......
    За кво го спряха франсетата и не продължиха концепцията така и не разбрах.....
    Поздрави!
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

    Коментар


    • #32
      От: Renault Kangoo 4x4

      Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
      1.9 DCI двигателя на Рено е отвратителен, имал съм много проблеми с него...За пробег от 70 000 километра ми счупи 3 чисто нови турбини Гарет с променлива геометрия, пък са скъпи пущините.....Има някакво недомислие в този двигател....Говоря за Рено Лагуна с този мотор...Купих го от Швейцария на 130 000 км и го продадох с кеф на 190 000 километра....отървах се...Търси бензинов мотор..
      Точно версията 120 коня на Лагуна е с проблемна турбина, с променлива геометрия. Кангото обаче е с обикновена турбина и е 80 коня. Тя не създава толкова проблеми.

      Иначе за работен кон, аз бих търсил най-евтина поддръжка и най-голям товарен обем. Наистина огледай Шаран и Алхамбра. Доста просторни са вътре, имат версии 4х4 и 1,9 ТДИ . Еспейс Куадра, не е лош вариянт, но е дъртичък и трудно ще се намери запазен ...
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #33
        От: Renault Kangoo 4x4

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Наистина огледай Шаран и Алхамбра. Доста просторни са вътре, имат версии 4х4 и 1,9 ТДИ .

        А имат и 1.8турбо 150к.с. което на газ става перфектно.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #34
          От: Renault Kangoo 4x4

          Леле колеги, започвам да се шашкам! То се оказа такъв богат избор, че започвам да се подскачам като обезглавена кокошка! Снощи гледах Витари, сега се оказа, че има Шарани 4х4... Ще взема да спра няколко дни, да ми се избистри
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #35
            От: Renault Kangoo 4x4

            Щом ти харесват Витарите,не се дели от акъла си.

            Коментар


            • #36
              От: Renault Kangoo 4x4

              Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
              Щом ти харесват Витарите,не се дели от акъла си.
              Лошо не мога да кажа за ГрандВитарата. Мойта беше къса база, с 1.6 двигателя. Просто и се нагледах, затова я продадох... За дълга база този двигарел ще е малко слабичък. Или 2л дизел или 2.5 бензин. Дизелите май са на Мазда(по-старите) и на Пежо. Не съм чел лошо нито за едните, нито за другите.
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • #37
                От: Renault Kangoo 4x4

                Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                Лошо не мога да кажа за ГрандВитарата. Мойта беше къса база, с 1.6 двигателя. Просто и се нагледах, затова я продадох... За дълга база този двигарел ще е малко слабичък. Или 2л дизел или 2.5 бензин. Дизелите май са на Мазда(по-старите) и на Пежо. Не съм чел лошо нито за едните, нито за другите.
                Това е лош избор -няма обем за багаж ,няма возия ,нито икономично ,нито здраво !
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #38
                  От: Renault Kangoo 4x4

                  Имам Канго 1,4 бензин 2000 та 5 врати .Нямал съм по удобна за работа кола , карам я като лична и за работа.След задължителните ремонти след покупка (втора ръка) няма умиране .Ръждата го мъчи което ме натъжава понеже не ми се разделя с него. Купих тая година и едно дизелово 1,9 1999 та от приятел първи собственик панаирджийско (от Пловдивския панаир-направо от изложените )знам го от малко .Те го замениха с кади от новите.Първите произведени кангота имаха детски болести но от 2000 та нататък нещата са топка. Миналата седмица гледах новите кенгура за цената си са супер . Цена на поддръжка,цена автомобил , разход ,удобство колата е най -добра в класа си на пазара(според мен).Комфорта не е най-добрия обаче в класа си .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Renault Kangoo 4x4

                    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                    Това е лош избор -няма обем за багаж ,няма возия ,нито икономично ,нито здраво !
                    Значи продължавам с търсенето...
                    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Renault Kangoo 4x4

                      Маздовия дизел RF, не го препоръчвам. Огромен (6,3л масло), тежък и маломощен за кубатурата си, предвид че е турбо с интеркулер. За дизела на Пежо като цяло мнението ми е по-добро, но предвид факта че и той е скопен откъм коне, не бих го препоръчал и него за джип.
                      Ако се насочиш към Витара, взимай бензин и газифицирай.
                      Като цяло съм фен на дизела и е странно че препоръчвам бензинов, но нещата са такива.

                      Като цяло, съм разочарован от маздовия дизел на Кията ми. При все че нямам проблеми с него, е всъстояние да вбеси дори пенсионер с "динамиката" си.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Renault Kangoo 4x4

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Маздовия дизел RF, не го препоръчвам. Огромен (6,3л масло), тежък и маломощен за кубатурата си, предвид че е турбо с интеркулер. За дизела на Пежо като цяло мнението ми е по-добро, но предвид факта че и той е скопен откъм коне, не бих го препоръчал и него за джип.
                        Ако се насочиш към Витара, взимай бензин и газифицирай.
                        Като цяло съм фен на дизела и е странно че препоръчвам бензинов, но нещата са такива.

                        Като цяло, съм разочарован от маздовия дизел на Кията ми. При все че нямам проблеми с него, е всъстояние да вбеси дори пенсионер с "динамиката" си.
                        Аз пък по принцип предпочитам бензин. Не въртя толкова километри, за да карам на дизел. Проблема на бензина е в газовата уредба и по-точно бутилката. Трябва да се сложи отдолу, да се прави нов, малък резервоар. Така ми е Самурайката, направена от Христо (New hope).
                        Още се лутам в избора и май ще чакам след Новата година да ми се избистри. Концепцията и главата :-)
                        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Renault Kangoo 4x4

                          Газова бутилка викаш?
                          По-горе споменаха CR-V, ти каза, че си гледал HR-V, което наистина е мъник. Погледни CRV-то, приличен вътрешен обем и корито за газова бутилка под кората кората на багажника. Рентабилно комби с некво 4х4
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #43
                            От: Renault Kangoo 4x4

                            Проблемът на тороидалните бутилки е сравнително малкия обем. Оттам и автономията. Иначе, нищо против HRV,CRV.
                            Ако аз трябва да газифицирам малък джип, бутилката задължително отдолу. И без това имат малки багажници.
                            Колкото до дизелите на малките джипове, нито един няма достатъчно мощен и от там страда и разхода.
                            Примерно, има Витара с 2.0 HDI но отново 90 коньовата версия, вместо 110. Защо!?!?!? Не знам...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Renault Kangoo 4x4

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Проблемът на тороидалните бутилки е сравнително малкия обем. Оттам и автономията. Иначе, нищо против HRV,CRV.
                              Ако аз трябва да газифицирам малък джип,
                              42 литра използваем обем не е никак малко. Набутана в резервната на опел астра.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • #45
                                От: Renault Kangoo 4x4

                                На малолитражка с очакван пробег от 5-6 хил. км... за какво ще се слага газ?
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X