Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Renault Kangoo 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Renault Kangoo 4x4

    Така, бърза справка с Mobile. Пасатите 4х4 са съизмерими като цена с Caddy 4х2. Бюджета ми е 6, 6.5к. Май Caddy-то надделява. Намерил съм едно 2007, 1.9 tdi с 5 места. Айде, задните седалки изчезват, линолеум или шперплат... Компромисът е със задвижването.
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

    Коментар


    • #17
      От: Renault Kangoo 4x4

      Твоята кола ще остава ли или ще я продаваш?
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
        Твоята кола ще остава ли или ще я продаваш?

        За коя питаш? Имам Самурайка, дълга база, глезена, която ще продавам.

        Тя, тази тема каква стана? Започнахме от Renault, минахме през VW, стигнахме до Samurai...
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-12-16, 07:13.
        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

        Коментар


        • #19
          От: Renault Kangoo 4x4

          Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
          Че толкова. До работа и обратно, за материали... Поне на предишните по толкова съм въртял. Товаря мръсни и тежки неща плюс куче, които не се отразяват добре на нормална кола. От три месеца мокета на колата ми е залян с битум за мазане на покриви. Едва ли ще успея да го изчистя...
          Щото си писал че не искаш нормална кола. Останах с впечатлението че искаш фургон. А Кадито със седалки си е напълно нормална кола, само малко по висока вътре.Та стана наистина, нито Рено, нито Канго, нито 4х4, че и фургон не е. Що не продължиш да си глезиш Самурая.
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #20
            От: Renault Kangoo 4x4

            Щом е такава работата...да те вкарам в размисли още повече... Дали не е добре да позагледаш разните СУВ-чета, около тия пари.
            Хюндай Санта Фе 1, Хонда ЦРВ...по-джипести Гранд Витара/ Кия Спортидж....и всички други които излизат при търсене в бюджета и отговарят на условията за пространство, разходи и надеждност (за последните питаш като си харесаш нещо).

            С такъв пробег и разхода на гориво и амортизацията за други ремонти и обслужване не са толкова решаващи.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
              Щото си писал че не искаш нормална кола. Останах с впечатлението че искаш фургон. А Кадито със седалки си е напълно нормална кола, само малко по висока вътре.Та стана наистина, нито Рено, нито Канго, нито 4х4, че и фургон не е. Що не продължиш да си глезиш Самурая.
              Щото ми писна да го глезя Самурая. На 50+ съм и искам комфорт. Колкото и да го правиш Самурая, все си вози като каруца. Моя е с Калмини.. То си е ЗИЛ, ама в умален вид. На 20 им се кефех, ама всеки ден да го търкаляш по паветата... Оффроуд от години не правя.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Щом е такава работата...да те вкарам в размисли още повече... Дали не е добре да позагледаш разните СУВ-чета, около тия пари.
              Хюндай Санта Фе 1, Хонда ЦРВ...по-джипести Гранд Витара/ Кия Спортидж....и всички други които излизат при търсене в бюджета и отговарят на условията за пространство, разходи и надеждност (за последните питаш като си харесаш нещо).

              С такъв пробег и разхода на гориво и амортизацията за други ремонти и обслужване не са толкова решаващи.
              Хайде сега ринги ринги рае... Гледах Honda HRV, ама ми е малка/тясна отзад. Имах Grand Vitara, 1.6, желязна беше. Може би там е отговора.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-12-16, 07:11.
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • #22
                От: Renault Kangoo 4x4

                Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                Щото ми писна да го глезя Самурая. На 50+ съм и искам комфорт. Колкото и да го правиш Самурая, все си вози като каруца. Моя е с Калмини.. То си е ЗИЛ, ама в умален вид. На 20 им се кефех, ама всеки ден да го търкаляш по паветата... Оффроуд от години не правя.
                Това е основателен довод. Кадито в случая е добър избор. Успех с покупката. Дано попаднеш на читав екземпляр.
                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                Коментар


                • #23
                  От: Renault Kangoo 4x4

                  Като алтернатива на кадито, ама май няма 4х4 - Форд Конект

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-АС.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5738448

                  Дълго и високо, и широко. Пък си мисля, че и поддръжката ще е по-евтина.

                  П.П. Не знам колко е дълъг и висок отзад Самурая, но си мисля, че най-дългата Кия Спортидж не му отстъпва. За комфорта няма как да се сравняват.
                  Последно редактирано от коко келеша; 19-12-16, 02:22.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Renault Kangoo 4x4

                    Също добър избор. Споменахме го по нагоре, ама човека не потегли.
                    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                    Коментар


                    • #25
                      От: Renault Kangoo 4x4

                      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                      Също добър избор. Споменахме го по нагоре, ама човека не потегли.
                      Ми сигурно не е вникнал в думите "най-дългата"

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-АЯ.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5738449
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Renault Kangoo 4x4

                        В интерес на истината, имал съм Кади. Продадох го само заради бетонния но умрял от към динамика двигател 2.0 SDI-68 коня. Изключително здрав двигател, но изпреварването беше приключение. Ако ще е тази марка- по добре 1,9 TDI-105 коня. Имаше мисля и изпълнение с 75 коня, което е също умряло от към нютони на това купе. При комплектация със слабите мотори, бих взел Форда. По голям,повече върви, повече товар носи, по евтин. Говорим за еднакво запазени автомобили.
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #27
                          От: Renault Kangoo 4x4

                          Не знам колко се различават конструктивно кади на метан и дизел, но един приятел миналата зима потроши в заледени коловози някакви пластмасови кори отдолу. В сервиза му бяха обявили "символична цена" от 1600-700лева за тях
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Renault Kangoo 4x4

                            1.9 DCI двигателя на Рено е отвратителен, имал съм много проблеми с него...За пробег от 70 000 километра ми счупи 3 чисто нови турбини Гарет с променлива геометрия, пък са скъпи пущините.....Има някакво недомислие в този двигател....Говоря за Рено Лагуна с този мотор...Купих го от Швейцария на 130 000 км и го продадох с кеф на 190 000 километра....отървах се...Търси бензинов мотор..

                            Коментар


                            • #29
                              От: Renault Kangoo 4x4

                              Те и на ваг 1,9 тди са с такива чупливи турбини,ако не знаеш как да ги караш.
                              Масово се карат градско яваш-яваш и геометрията като зацикли в затворено положение и като излезеш извънградско пренадува и се чува мяу. Искат си или манометър, да си следиш пиковете и да знеш кога да даваш газ и кога да я пуснеш. Или веднъж в седмицата яко бой да се понагрее геометрията и да изпада нагара. Да се има предвид ако ще се търси кади с 1,9 тди и такъв скромен пробег.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар


                              • #30
                                От: Renault Kangoo 4x4

                                та в крайна сметка трябва ли 4х4 или не? Щото ако не, баничарки цялкуп на пазара - евтини, скъпи, с екстри и без.

                                Ако пасатор е тесен, вижте Шаран/Алхамбра 4х4, и те са бюджетни, държащи цена, комфортни и с разумно обслужване.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X