Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

    Здравейте колеги!Нов съм във форума и от известно време имам парите за въпросната кола.
    1-во:-За Бмв Х5 (е53 преди фейса) Знам че дизелите с автомат имат някаква драма със скоростната кутия...Въпросът ми е така ли стоят нещата и при бензиновите автоматици и ако е бензин 3.0 ли да е или 4.4 v8 (ще се газифицира след време)
    2-ро:-За Туарега (изключвам 3.0тди не ми е по джоба)2.5 р5 мотора знам,че е лаком и леко муден за теглото си,но като цяло здрав ли е и имали някакви драми с дюзи,гнп-та и тн.Тука за автоматите нямам никаква информация (ако имате споделете)...Как стой въпроса с 3.2 бензин?С АГУ-тата имало там драми не се омаслявали клапани и тн.Ако имате инфо...
    3-то:-За XC90 на Волво.Нищо не знам за тях.Знам,че бензиновите мотори са им с турбо ако не се лъжа.Впечатления за автомата,дизеловият мотор и тн.Ако някой има опит нека сподели.
    Бюджетът ми е 15 като мисля колата да не е повече от 13.Благодаря на всички отзовали се предварително!Поздрави!

  • #2
    От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

    Има много изписано по форума за точно тези модели и ако се разтърсиш ще намериш много инфо, но общо взето първите 2 аз не бих препоръчал изобщо, а за 3-тата знам че има драма с автоматичните кутии ако са презорвани, а също така по някое време остава само на един мост и ремонта не е евтин. Прочети за обичайни болежки на R5 моторите тук а и разгледай целия раздел има доста инфо. Човека от тази тема мисля така и не се пребори с Туарега и го продаде.Ако искаш да се понапънеш още малко мой приятел ми каза преди 2 дни че иска да си продаде Х5 която е 2005-6 година мисля за 16-17к лева, че започна да се занимава с фермерство и му трябва пикап или джип дето да е по подходящ да тегли ремаркета, да рине сняг и други такива дето не са подходящи за неговата кола.Мисля че още не е пускана на обяви просто човека размишлява по въпроса. Х5 преди фейса със сигурност има проблеми с автомата и ако попаднеш на непазена кола си е таралеж в гащите. Виж разделите за 3-те марки и се ориентирай и ако имаш още въпроси питай пак.
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

      1 и 2 бяха хубави коли преди няколко години. ХС90, който каквото ще да каже, хич не ми го хвалете.
      Общо взето избора ти е все едно се чудиш на кой по-голям и четвъртит да седнеш. Но ако намериш нещо, което си заслужава от 1 или 2, взимай не се притеснявай -сервизи бол. Относно това дали ще ремонтираш автоматик или ще сменяш демферен маховик, май автоматика излиза по-евтино. 3.0i седи прекрасно на Х3, на Х5 не знам как е. V8 съм хранил и то на газ и хич не ми хареса като разход, рентабилен беше единствено извънградско, ако се сравнява вървеж-разход, но все пак това съм Аз, за друг може да е ок!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

        Приятел си купи преди седмица Lexus RX300. В неговия случай го взе с 1-2 проблема на добра цена, монтьор е и по принцип трябваше да го прави, а стана така че направо го купи. Като коментирахме модела засегнахме ML и X5 и по думите му е много по-здрав, комфортен и с по-евтина поддръжка от тях, а е правил и карал не един и два. Проучи и този вариант.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

          ML (за мене) е много грозна кола!Затова не съм я споменал.Не ми харесва външният вид.Мотора е 2.7 цди в повечето случай автомат.Имат 2.3 бензин ръчка (ми той умрял ма)бетер от Туарега!Имам един заспал слон е39 520i 150hp.харчи ми средно 14 на 100...Здрав автомобил ама стана на 20 години...Май ще се търси Х5 3.0 бензин.Бмв-то си е Бмв!Ако ще да чупи кутия!Ще дам 1000лв!По малко от съединител с маховик!Може да не върви като 4.4 ама 23 на 100 газ и 500лв данък не ме кефи идеята...6 цилиндровият редови май е най-добрият вариант!Поне така аз мисля!За Волво само лошо чух...Благодаря на всички!Ако някой има да добави нещо нека заповяда!Лека вечер!

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

            Аз сега не разбрах...Лексуса ли е по добрият вариант или да търся х5 ?

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

              Х5 до 2006 година и търси най-запазеното.
              Такива запазени и в добро състояние почват от 16-17 и стигат до 20 к в топ състояние. Ако ще купуваш такава кола задължително преглед и тест в официален сервиз на БМВ, предлагат такива опция за преглед и диагностика на автомобил втора употреба. Цената е 180 лв.

              Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

                Лексуса 300 е доста добра кола.......Карал съм 2 години Х5 3.0 бензин 2005 година, доста добра машина е.......Доста добра....Даже му бях сложил газ и вървеше чудесно....Седни, покарай, и ще си избереш, тя твоята кола ще те извика......

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

                  Тези ще да се по-големи скъпчии от Балкан-Стар, за диагностика на Мицубишито ми взеха само 100 лева.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

                    Първоначално публикуван от galinstefanov Преглед на мнение
                    Х5 до 2006 година и търси най-запазеното.
                    Такива запазени и в добро състояние почват от 16-17 и стигат до 20 к в топ състояние. Ако ще купуваш такава кола задължително преглед и тест в официален сервиз на БМВ, предлагат такива опция за преглед и диагностика на автомобил втора употреба. Цената е 180 лв.

                    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
                    Тези ще да са и по-големи скъпчии от Балкан-Стар, за диагностика на Мицубишито ми взеха само 100 лева.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избор на паркетник...Bmw X5 vs VW Touareg vs Volvo XC90

                      Ако ще даваш 15-20 хиляди за кола, по-добре да дадеш 180 и да имаш на основата на какво има по колата да се ремонтира да искаш отстъпка от цената.

                      Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X