Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване на рама и купе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване на рама и купе

    Здравейте, колеги!

    Разтърсих се из форума, но не можах да намеря подобна тема. Ако знаете такава, ще се радвам да дадете линк, за да мога да я прочета.

    Става въпрос за следното: преди 2-3 години кърпих купето и намазах рамата с Боди. Но сега ми се иска да наблегна по-сериозно относно антикорозионната защита на рамата и по-точно обработка В самата рама. Чувал съм, че преди доста години хората са слагали масло, но предполагам, че в днешно време има някои по-модерни варианти за тази цел. Някой правил ли е такова обслужване и ако да, на какво да наблегна? Целта ми като цяло е да наблегна на рамата от вътрешната страна.

    Самата дейност ще се върши в полеви условия, ако мога така да се изразя. Ще се снабдя с телена четка, за да мога да премахвам всичко ненужно. Предварително ще съм измил купето и рамата на автомивка. Обикновено, след това бих започнал с мазането на купето и рамата с Боди. Ако, преди този процес, е желателно да се направи друг тип обработка, ще се радвам да го споделите.

    Също така, ще се радвам да разясните по-подробно, с какво трябва да се снабдя, за да обработя рамата от вътрешната страна? Чувал съм, че се прави с пистолет и парафин, който има за накрайник мека тръбичка. По този начин се вкарвал парафина в рамата.

    Ако греша някъде, ще се радвам да ме поправите, за да мога да се захвана, живот и здраве, през по-топлите месеци на 2017-та година.

    Благодаря!

  • #2
    От: Обслужване на рама и купе

    Приличен компресор подръка за парафина. Пистолетите за антикор работят на 5 атмосфери и хапват над 250 литра въздух за минута. Ако наистина измият хубаво колата (в което се съмнявам), ще е желателно да огледаш рамата и купето и ако има петна от ръжда да свалиш старото покритие до чисто. Това става с острозаточено длето от ножовка. За предпочитане е пред шпакла. Следва преобразувател, епоксиден грунд и антикорозионно покритие. Не бих ползвал антикор на Боди. Вече има и по-читави продукти.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Обслужване на рама и купе

      Лятото правих тази процедура на ферозата, та да споделя пресен опит.
      Трябва ти канал или рампа, за да имаш добър достъп. Наблегни на шкурката защото телената четка повече замазва.
      За автомивките само ще кажа, че обиколих всички в Благоевград и не намерих такава с рампа. Накрая аз закарах рампи и свършихме работа.
      Аз действах по схемата - миене, шкурене + телена четка, ръждопреобразувател на Вюрт, обикновен грунд, обикновена боя и накрая навсякъде ( цялостно отдолу и в гредите на шасито) с парфин за кухини. Резултата ми хареса на вид, но само времето ще покаже практичността.
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #4
        От: Обслужване на рама и купе

        Благодаря за полезната информация, колеги! Също така да попитам, дали има опция парафина да се вкара в рамата без компресор? И горе-долу колко с колко парафин да се заредя, а също така и през кои отвори да го "инжектирам"? Благодаря отново!

        Коментар


        • #5
          От: Обслужване на рама и купе

          Моят приятелски съвет в да не правиш подобна процедура сега (зимата) ами да го направиш през по-сухо и топло време от годината.
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #6
            От: Обслужване на рама и купе

            Да, не смятам да го правя това сега. Смятам да направя тази процедура през по-топлите месеци на 2017-та година, както съм написал в първия пост. А през това време гледам да събера нужната информация. Благодаря!

            Коментар


            • #7
              От: Обслужване на рама и купе

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              Благодаря за полезната информация, колеги! Също така да попитам, дали има опция парафина да се вкара в рамата без компресор? И горе-долу колко с колко парафин да се заредя, а също така и през кои отвори да го "инжектирам"? Благодаря отново!
              Прафина се продава и под формата на спрей, но покривността му е по-лоша и ще ти излезе по-скъпо отколкото с компресор. Относно количеството - аз бях взел 2 литра, като се ориентирах от темите на Ник Николов (Работилница Военна Рампа). Стигна ми, но ако бях взел още един литър щях да го "наместя" и него. Специфичното е че когато пръскаш с дюзата, а не с маркучлето за кухини, разхода е по-голям. При мен разпределението се получи горе - долу 50 на 50 - литър в гредите и литър отвън.

              П.п Ако не нямаш компресор и не ти се купува в момента, по-добре потърси от приятел или си наеми, заслужава си!
              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

              Коментар


              • #8
                От: Обслужване на рама и купе

                За миенето на рамата отвътре и прочие малко от мен тук, мнение 143 втората му част и мнение 149 по средата - http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=36539&page=8 И при мен отидоха 2 кила восък за рамата с пистолет и компресор
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  От: Обслужване на рама и купе

                  При мен отидоха 6 и половина пистолетски флакона за рамата отвън и отвътре, подкалниците, цялото купе отдолу, под задната броня и де що се сетих за кухини.

                  В София мивка с подемник има до OMV-то, дето е между Красна Поляна и Овча Купел, срещу бившия електрокарен завод.

                  И по рамата никакви антикори и прочие полюции. Не работят, а вредят. Хубаво почистване, обикновен алкиден грунд (има и хубав на Hammerite например, ако много искате нещо марково), тънко, и обикновена боя, пак тънко. Важно е да е тънко, иначе на местата с деформации пада след няколко месеца. И после всичко наред с парафин, и отвън и отвътре. Около подкалниците е добре да се подновява всяка година или през година.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обслужване на рама и купе

                    Разбирам, че за да стане наистина качествено, ще отнеме повече време, отколкото мислих. А не съм сигурен, дали тази година ще имам такова време. Знаете ли някой, който би направил подобна процедура, разбира се срещу заплащане? Не е задължително да е във Варна, но ако е тук, би било супер. Благодаря!

                    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X