Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна газова бутилка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мобилна газова бутилка?

    Здравейте,тъй като карам уаза основно по черни пътища и в гората, а най близката бензиностанция е на 20 км от мястото където се движи уазката и все пак е по изгодно да се кара на газ, искам да ви помоля да споделите идеи, как може бутилката да бъде лесно демонтируема ? Например гледам по разни складове на мотокарите бутилките са като за битови нужди. Някой знае ли как може да стане например с редуцир вентил за високо налягане и битова бутилка?

  • #2
    От: Мобилна газова бутилка?

    Просто е.
    Виж как са направени мотокарите,и го копирай. Топлата вода е измислена отдавна...

    Джокер-бутилките само приличат на битовите, но не са.
    И нямат РЕДУЦИР вентил, а само вентил. Редуцирането на налягането става в изпарителя, съвсем като на обикновена АГУ. Която си иска в изпарителя да влиза газ в течна фаза. С редуцир на бутилката не става.

    Ама разгледай някой мотокар де, там всичко е наяве, и няма тайни.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Мобилна газова бутилка?

      Краткият отговор е че не става или поне не смислено.

      Дългият отговор започва с това че няма по-паркетно ППС от мотокара. Това позволява някои конструктивни волности.

      Коментар


      • #4
        От: Мобилна газова бутилка?

        Добре, де, нали и там е все същия бензинов двигател? Само от любопитство спрашиваю.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #5
          От: Мобилна газова бутилка?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Краткият отговор е че не става или поне не смислено.

          Дългият отговор започва с това че няма по-паркетно ППС от мотокара. Това позволява някои конструктивни волности.
          Паркетно не паркетно подскача повече от УАЗа щото няма окачване . Предния и задния мост са хванати на твърдо . Бутилките с газ за мотокарите се различават малко защото имат сонда на клапана и теглят течна фаза . Сондата е наклонена към прореза и натам се ориентира бутилката . Така са поне немските и английските бутилки за карите .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Мобилна газова бутилка?

            Преди време и аз минах по този път. Бутилките за мотокарите стоят легнали/това не ми хареса/, та се наложи да преработя една обикновена битова. Необходимо е да се закупят кран за бутилката на който да се монтира сонда/медна тръба ф8/ достигаща до дъното и маркуч с необходимите накрайници за лесно присъединяване, издържащ поне на 24атм. налягане. Изходящия отвор на крана обикновено е с лява резба.


            п.п. Сега съм с две бутилки на мястото на резервоарите и газостанцията ми е на 4 км.
            Последно редактирано от TONI 1977; 17-12-16, 05:46. Причина: добавяне п.п.

            Коментар


            • #7
              От: Мобилна газова бутилка?

              Може да стане,аз на зила като закъсам за газ си слагам битова бутилка стига да е пълна за да има течна фаза,но не изкарва много(може да замръзне).
              Трябват ти:http://gasmagazin.com/%D1%87%D0%B0%D...0-%D1%846.html
              С това съм го направил аз,за по лесно откачане на бутилката от медната тръба.Така е лесно поставянето на битовата с маркуч за газ и две скоби към тази снадка.Редуцир за бутилката добре да е регулиращ:http://elektrik90.com/?item=88&group=12

              Коментар


              • #8
                От: Мобилна газова бутилка?

                При мен пък има пневматична връзка като за компресор. Гумичката е сменена с такава която да е устойчива на газ. Карам само на газ и целта на тая връзка е ако свърши газта да мога да закача бутилка и да стигна до бензиностанцията. До сега е ползвана само в обратна посока - да зареждам бутилки от битова газ от колконката за газ. Проблеми не е имало, пък вече е 4-5 годинша инсталацията.

                Иначе имам подобен винтил като тоя по-горе на снимката. На него пише 0-2 бара, ама няма никакъв регулатор вътре. Просто отваря бутилката толкова, колкото навъртиш крана. Ако бутилката е легнала за да излиза течна газта ще свърши работа до някъде. То като цяло това май е по-важното - до изпарителят да стига течна газ. С бутилка за битови нужди тая работа май няма как да стане освен ако не обърнеш бутилката на обратно. Тия с мотокарите са го измислили, ама не знам дали такива бутилки се намират лесно.

                Коментар


                • #9
                  От: Мобилна газова бутилка?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1075.jpg
Прегледи:4
Размер:175.0 КБ
ID:5738247
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мобилна газова бутилка?

                    талибани...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мобилна газова бутилка?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      талибани...
                      Ясене горе си пазя една английска бърза връзка за такива газови бутилки . На едра резба е и се навива за секунди . Немските са с кран и маркуч за висока налягане . Маркуча е с най обикновена холендрова гайка и се стяга с гаечен ключ . Даже на някои има един шанцован от ламарина четворка гаечен ключ който си седи надянат на маркуча . Такива бутилки с кранове имаше сигурно със стотици на малката газостанция след Булгарплод на широкото .
                      Последно редактирано от sek.1; 17-12-16, 09:46.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мобилна газова бутилка?

                        Преди много години съседа ми така си караше жигулката.
                        Взима битова газова бутилка развиваш крана носиш го на някой хладилен техник да ти завари медна тръба Ф8 с ъс сгъвка на 45 градуса и изрязан край като на инжекционна игла. Като завари тръбата към крана и подходящо дълга и свита се маркира на къде е свивката вурху крана. Навиваш върху резбата му конец на Локтайт и мажеш с течен тефлон от синия за не разглобяеми резби.
                        Като затегнеш крана за бутилката си маркираш бутилката къде е нагоре /съответно тръбата сочи надолу/ Правиш си МНОГО добро окачване за бутилката с лек уклон назад.
                        Отиваш в магазин и си купуваш вентил за газова горелка /перустия/ /около 18 лв./ с врътка и подходящ маркуч. Свързваш всичко внимателно и си ти.
                        Един съвет, като спреш за дълго време остави мотора да работи и отвии крана /да спреш газоподаването/.
                        Имай в предвид че като отидеш на газстанцията тази бутилка ще се пълни малко по бавно и като чели хваща по малко количество.
                        Успех.
                        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                        freelander 1,8 2001g.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мобилна газова бутилка?

                          Мерси за мненията колеги. Да споделя моята идея каква е:Взимам една 25 литрова бутилка от агу, защото е по- лесна за пренасяне и ще мога да я зареждам на обикновена газ станция. Монтирам си зареждачката на нея. Самата бутилка ще я закрепя на две шини под правилния градус ще и монтирам две дръжки от горната страна, на всяка шина от двете страни ще направя дупки а в уазката на подходящо място ще заваря 4 шпилки.Така бутилката ще се маха и монтира направо със стойката като се нанизва или изважда от шпилките. Пристягането с 4 перчати гайки.Тук идва тънкия момент. От сондата на бутилката ще изкарам медна тръбичка около 20см за газта към двигателя. От двигателя ще закарам до мястото където ще седи бутилката също медна тръба. Интересното е как да свързвам двете тръби без преходник с лещи например с маркуч и скоби, но какъв маркуч да сложа тъй като маркучите за газ най често са за изпарена газа а не за течна?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мобилна газова бутилка?

                            Хубаво го мислиш, ама сигурен ли си, че ще ти я зареждат тази бутилка в този вид? Ако решат да са спазват законите ще откажат... Предполагам си има причина на тия снимки по-горе да са бутилки от битова газ .

                            Относно маркуча - не мисля, че е някаква драма като минава течна газ. Пък и налягането не е чак толкова високо. Най-високото налягане дето съм мерил е 8 бара на пълна бутилка (на 100%, не на 80%). Обикновенно е около 3-4 бара при почти празна бутилка и около 5-6 бара при почти пълна (на 80%).

                            Иначе слагай някакъв маркуч подходящ за 20 бара налягане и карай. Ако не искаш пневматични връзки - ползвай нещо като на туристическите газови бутилки - там между котлона и бутилката. Конус и гайка която натяга конуса.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мобилна газова бутилка?

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              Хубаво го мислиш, ама сигурен ли си, че ще ти я зареждат тази бутилка в този вид? Ако решат да са спазват законите ще откажат... Предполагам си има причина на тия снимки по-горе да са бутилки от битова газ .

                              Относно маркуча - не мисля, че е някаква драма като минава течна газ. Пък и налягането не е чак толкова високо. Най-високото налягане дето съм мерил е 8 бара на пълна бутилка (на 100%, не на 80%). Обикновенно е около 3-4 бара при почти празна бутилка и около 5-6 бара при почти пълна (на 80%).

                              Иначе слагай някакъв маркуч подходящ за 20 бара налягане и карай. Ако не искаш пневматични връзки - ползвай нещо като на туристическите газови бутилки - там между котлона и бутилката. Конус и гайка която натяга конуса.
                              Налягането в бутилката не зависи от това колко е пълна тя. Освен ако има въздух де ама на първите 1-2 пълнения вече няма. Зависи само от температурата и от това какво са сипали.

                              Едно време пълначките бяха с гъвкав маркуч и нямаше проблеми. После го забраниха.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X