Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

    Та така.
    Ей това е телевизора.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:тв1.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:6125453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:тв2.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:6125454Натиснете снимката за да я уголемите

Име:тв3.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:6125455

    Почна да понамерисва от няколко дни.Така на старо бакелитче.И се появява едно трептене отдясно по средата.
    После изчезва.Ама си продължава да мирише на кабел.А преди малко и почна да прескача цялата картина.
    Купуван е нов преди има няма 8 години.До сега е работил вярно и дава доста прилична картина.
    И ми се ще да продължи да го прави,ако е възможно.
    Та на въпроса има ли кой да го погледне в София.
    Телевизора е доста тежък и като казвам доста имам в предвид поне едно 30-40 кила.
    Какво има вътре един господ знае ама си тежи на мястото.Нищо,че е от последните кинескопи с намален обем.
    Та според вас какво да го правя и има ли смисъл въобще от тая интервенция.
    Че баш преди коледа не ми се купува нов ама ако опре ножа какво да се прави.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

    Като му гледам праха по задната решетка, ще стане с отваряне и чистене с прахосмукачка и спирт на 2-3 места. Но внимателно, защото този голям кинескоп е зареден и тряска искра много болезнено.

    Коментар


    • #3
      От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

      Аз това утре ще го направя пък да видим.Как се вика или ще се оправи или няма.Поне ще е чист за майстора или за вторичните.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

        Ъъъ, ти вдигал ли си торба цимент, от големите? Тя е 50 кила. Та да я сравниш с този телевизор?
        Това надали има и 15 кила...

        А и не виждам защо му се церемониш на това ЦРТ. тези отдавна са забравени-като грамофонната плоча и ръчната мотика. Едно, че със сигурност няма части за тях(то и като нови надали е имало), и друго, че ремонта ще струва колкото половин съвремен телевизор, който е мнооого, ама мнооого напред като картина, звук, настройки и всичко каквото се сетиш.

        Не,ч е аз сега не гледам(доколкото и гледам де) на LG със CRT, и в кухнята на еdно малко JVC, родено през 1991, ама голямо куче излезе, но няма как да се отрече техническия прогрес.

        Та явно на този сандък му е дошло времето, не се занимавай да го ремонтираш. Слагай го до контейнера, и в технополис за нов.

        Или при sonda-та, за втора употреба, но като нов.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Ъъъ, ти вдигал ли си торба цимент, от големите? Тя е 50 кила. Та да я сравниш с този телевизор?
          Това надали има и 15 кила...
          32 инча ЦРТ явно не си виждал. Този точно тежи повече от 50 кг торба цимент.

          Коментар


          • #6
            От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

            Коле, ти не си знаеш силата бре и зат'ва ти не можеш да преценяваш кое колко тежи 15 кила са новите ЛЕД тивита, глей какво пише за конкретния:

            Diagonal: 32 "/ 81cm • Refresh rate: 100Hz • Format: 16: 9 • Connectors: HDMI, 2x SCART, S-video, composite video • Power consumption: 160W • Dimensions (WxHxD): 91x57x41.5cm • Weight: 53.20kg

            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

              Коле и аз да ти кажа - последното ми Сони го подарявах като се местех и нямаше кой да го вземе,не една ми 2 торби цимент и 3 кила ракия тежеше мамицата му,55 от тройните

              На финала го размених за смяна на спирачки и масло ма се наложи да го замькна на моя механик и като ти казвам замькна си представи трима от кекавите се борят сьс Сони.а тия япончета или корейци или бем ли ги кьде го сьбират барем по една дрьжка да му бяха сложили,с колани като пияно го носиш баси.

              Е па не,това няма да си го причиня вече / то и да искам ги няма /,няма да ти казвам колко време и какви пари му беше стойката,че нормалните не го издьржаха тоя кютюк.За сравнение 65 инча тия години го крепя сам,а жената го намества по стойката на стената.Е подпираш с чело ма не ти кьса рьцете.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

                Вие или сте кекави, или не сте носили Темп714, той и Радуга, и Електрон(еди колко си), на третия етаж в училището. По стъпалата, след като няколко съученика отказаха да помогнат, а бяха изявили желание... Ама като го видяха... се наложи да го нося сам.

                Някъде към 200-300 кила трябва да беше...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

                  Явно не сте мъкнали от руските Рубин и Електрон със 60 и кусур сантима диагонал. Над 60 кила, но не само кила а и габарит.
                  Ма бяхме млади. Сега незнам дали ще мога да го извлеча и набутам на задната седалка на Жигулата

                  П.П. Кольо ма е преварил.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

                    У дьльг Мерцедес Ска 140 не влиза Сонито,ни на задната ни в багажника ако искаш да го затвориш,влиза в комби Е класичка и по спомени беше 105 кила.Рубин и Електрон сьм виждал ма не сьм гледал,млад сьм явно.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

                      Ъъъъъъ както казах и колегата показа телевизора е има няма 50кила.Тия същите са си точно толкова щото като го слагам на оная ракла дето седи тя аха аха и да се разпадне от скърцане.Коле аз цимент съм носил и телевизор съм носил ама сега оня акъл ми е избягал и колкото и да съм 100 кила мъж гледам да не нося.
                      Акъл кво да праиш.
                      Относно картината на туй нящо наречено самсунг то дори когато аз го взех преди много години пущината беше с HD ready.И да дава една прекрасна картина или поне даваше до онзи ден.Как и да е.Днес ако остане време ще го тръшна на пода в кухнята и ще го разглобя и почистя.
                      Ако се оправи,оправи.Ако не или ще търся кой да го погледне или..... е ясно какво ще го правя.
                      Баш сега не ми се купува нов,че преди ден си взех джипа от ремонт и една 55ца телевизорче почти отиде.Като знам какво още имам да правя и 65ца може да стане до след нова година.
                      Ма ако се наложи ще прехвърля плазмата от хола в спалнята и ще пльосна там една 55ца на изплащане.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

                        Не бьди скромен,замени 5 сьс 6 за пьрва цифра
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          или ще търся кой да го погледне .
                          .....звънни
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

                            На същия модел, предния размер преди 2 години направи една черта на екрана, завлякох го на ремонт - 80 лв. и още работи, вече е над 10 години. Питах ТВ техника какво му тежи толкова, каза ми че кинескопа е една педя, за да го докара на плосък екран. Та така, от тия 80 кинта, половината и повече бяха за труд. В сервиза има ценоразпис за диагностика на ТВ, по размер. Техника вика, идват, носят ТВ, аз отварям, диагностицирам и като кажа колко е ремонта всеки го зарязва и бяга за нов. И за това взема пари за дианостика, че до ремонт не винаги стига. Ама аз съм упорит.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Телевизора дава признаци за скорошна скръбна вест

                              Диагнозата е отиващ си ТХО, или дебелия транзистор до него. Или кондензатора дето завършва триото. Щом треперенето е отдясно май става дума за транзистора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X