Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Токове вентилатор парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Токове вентилатор парно

    Забравих да кажа че има и климатик.

    Коментар


    • #17
      От: Токове вентилатор парно

      Сложи таблото с уредите и ще тръгне без проблем,заради лампата на генератора няма ток към релето за вентилатора на парното.

      Коментар


      • #18
        От: Токове вентилатор парно

        Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
        Забравих да кажа че има и климатик.
        А, сети се.
        На схемите са дадени няколко разнороднш присъединявания на управлението на климатика в зависимост от годините и типа на колата. Аз не съм се задълбочавал там, защото нямам климатик (слава богу).
        Най вероятно релето е здраво, защото не е било подложено на интервенции при смяна на радиаторчето, бушоните са здрави, няма нагорели кабели и тнт.
        При разглобяването на таблото сигурно са разкопчани доста куплунзи, включително и на климатика. Трябва внимателно да се прегледа какво се е случило с тях при събирането.
        От схемите, които имам, ми е трудно в момента да определя коя точно се отнася за (и доколко е вярна) климатика на x20se. Мисля, че има доста разлики дори и с c20ne, но тъй или иначе, не съм се задълбочавал. Има да се управлява и вентилатор на външния радиатор на климатика и още доста допълнения. Ако ми остане време ще сваля и тези схеми и ще гледам.
        Какво стана с "теста" при включен двигател да пуснеш парното. Ако не си го правил (а ми се струва, че не си), може да се окаже, че всичко е наред.
        ОФБ ДБ X22SE
        Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

        Коментар


        • #19
          От: Токове вентилатор парно

          Добра вечер на всички и благодаря за съветите!Наистина не бяхме пробвали с палене,а и това беше проблема.Глупаво но факт.Досега дето съм карал коли,всички са въртели на контакт.Благодарение на майстора днес вече си взех колата с парно.

          Коментар


          • #20
            От: Токове вентилатор парно

            Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
            Добра вечер на всички и благодаря за съветите!Наистина не бяхме пробвали с палене,а и това беше проблема.Глупаво но факт.Досега дето съм карал коли,всички са въртели на контакт.Благодарение на майстора днес вече си взех колата с парно.
            Всичко е добре ,когато свършва добре .
            За в бъдеще опознай си МПС-то.
            И май , май - колко е глупаво няма аз да преценявам ма да ти имам майстора.

            Коментар


            • #21
              От: Токове вентилатор парно

              Майсторчето си е супер профи.Още преди да му кажа и той го беше открил.А проблемите дойдоха от други ваятели учили се върху автомобила.Пускани кабели за щяло и нещяло,и други такива бг изпълнения.Ама понеже досега проблеми никакви и не е ровено.

              Коментар


              • #22
                От: Токове вентилатор парно

                Здравейте колеги,
                При мен се появи следният проблем. Някъде в началото на лятото ми светна лампата на акумулатора, т.е. останах с впечатление, че нещо в динамото се е прецакало и тъй като много- много не разбирам директно се отправих към едно сервизче тип гараж на което пише "Автоелектро услуги". Майсторчето вдигна капака на двигателя, поогледа, посочи ми един кабел, който висеше неестествено и заключи - изгоряло ти е релето на алтернатора, от там този кабел е прегорял и трябва да го сменя, както и релето". Хубаво викам - прави каквото трябва. Обади ми се на другия ден - "Всичко е готово. Прекарах нов кабел до таблото, смених и релето. Струва ти 150 лв". На мен тази сума ми се видя бая голяма, ама не ми се разправяше, платих и си подкарах автомобила. Всичко уж си беше наред, но преди няколко дни като заваля дъжда и колата взе да се изпотява - вкючвам вентилатора на парното и - няма ни вентилатор, ни дявол. Предазителя здрав, и тук почнаха да ме обземат едни съмнения. Поразгледах схемите, премерих тук и там тоците , подадох + на предпазителя - вентилаторът работии, замерих и релето - работи и ето ти ново 20. Релето е читаво, но не получава ток. Изглежда при подмяната на кабела, който идва от динамото и върви към таблото през снопове от кбелаци, "майсторчето" нещо не е вързал както трябва и сега нямам вентилатор на парното. Та питането ми е - има ли някой идея, къде може да е тази връзка за да си я оправя сам или да му закарам пак автомобила за да си оправи майсторлъка. Прави ми впечатление, че от двете букси на динамото излизат 2 кабела - от едната - един бая дебел (този който е сменен и от другата - едно тънко кабелче, което и то е пипано). Автомобила е ОФА - 1994 г, къса база с мотор C20NE. Иначе местодомуването му е в Пловдив.
                Благодаря предварително за мненията и препоръките.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X