Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НАП ме търси за платен фиш ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НАП ме търси за платен фиш ?

    Здравейте колеги, днес получих писмо от НАП, в което пише, че в 7 дневен срок трябва да платя 50 лева. Фиша е писан преди 4 години и 11 месеца ( фиша е за превишение на скоростта с 13 км/ч), платен е в 7 дневен срок и си пазя платежният документ от СИБАНК. Понеже четох че проблема е доста разпространен в България, има ли някой който е минал през подобна процедура по доказване на плащането и как се процедира ?

  • #2
    От: НАП ме търси за платен фиш ?

    Отиваш в НАП и показваш,че си платил!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: НАП ме търси за платен фиш ?

      Копие на платежното,няма ли да задоволи апетита им?
      Нищо не мога,и нищо не знам...

      Коментар


      • #4
        От: НАП ме търси за платен фиш ?

        Копие ще искат при всички положения, но преди да се разхождаш, може да звъннеш в работно време на единният им номер за инфо 070018700, любезни са и ще ти отговорят на въпросите
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: НАП ме търси за платен фиш ?

          Минал съм през тази пътека за един и същи фиш два пъти.
          Прати ми на лично ел.поща да ти пратя документите.
          Данъчните нищо не признават ако от София - МВР системата не потвърди.
          След като се пребориш с тях - те пращат до НАП документ и го свалят от задължение.
          Хубаво е да имаш заверено копие от платежното.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            От: НАП ме търси за платен фиш ?

            Има два начина за плащане - навреме, както явно е в твоя случай. Тогава парите се превеждат по сметка на КАТ. Те са идиоти и не отчитат плащането и го пращат като неплатено към НАП. Ако вече е изпратено към НАП, трябва да се плати по сметка на НАП. Щом е платено навреме и по сметка на КАТ, то НАП изпращат запитване до КАТ дали верно са получили превода, независимо, че отиваш при тях с платежното. Вземат ти телефона и ти казват, ще се обадим. На мен ми се обаждат вече втора година. Накрая излиза някой тиквеник по ТВ и казва, че има нам колко си милиона несъбрани вземания.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: НАП ме търси за платен фиш ?

              Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
              ...Данъчните нищо не признават ако от София - МВР системата не потвърди.
              Практически не те интересува София и МВР - представяш копието пред НАП (този, който ти иска парите в момента), и нататък НАП да се оправят...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: НАП ме търси за платен фиш ?

                [QUOTE=silverfox;3071462]..

                Коментар


                • #9
                  От: НАП ме търси за платен фиш ?

                  Аз ше ви светна защо става така.

                  Като има задължение и изпратени пари някой трябва да ги срещне едно с друго. Т.е. някой (човек с помощта на компютър) седи с камарата задължения и пристигналите преводи и ги среща. Има такива в общините, в НАП, в КАТ и къде ли не.

                  Този човек има приятели. Нищо не му пречи да ви срещне вашия превод с глобата на негов приятел. Ако се стигне дотам да го хванат че е направил това - ми стават грешки, вижте колко работа имам...

                  Разправията си остава за вас.

                  Коментар


                  • #10
                    От: НАП ме търси за платен фиш ?

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Има два начина за плащане - навреме, както явно е в твоя случай. Тогава парите се превеждат по сметка на КАТ. Те са идиоти и не отчитат плащането и го пращат като неплатено към НАП. Ако вече е изпратено към НАП, трябва да се плати по сметка на НАП. Щом е платено навреме и по сметка на КАТ, то НАП изпращат запитване до КАТ дали верно са получили превода, независимо, че отиваш при тях с платежното. Вземат ти телефона и ти казват, ще се обадим. На мен ми се обаждат вече втора година. Накрая излиза някой тиквеник по ТВ и казва, че има нам колко си милиона несъбрани вземания.
                    Да, и ако не се поинтересуваш лично в срока за отпадане по давност се оказваш със запор на колата за един фиш който...

                    Коментар


                    • #11
                      От: НАП ме търси за платен фиш ?

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Да, и ако не се поинтересуваш лично в срока за отпадане по давност се оказваш със запор на колата за един фиш който...
                      Ама аз не искам да отпада по давност - платих си го още на следващия ден. Пък да имат късмета да тръгна да продавам колата и да се окаже със запор... колко пропуснати ползи мога да изкарам, свят ще им се завие!

                      ПС: Между другото е вярно - това задължение го намерих, защото ми трябваше справка за наличие на задължения към НАП. Иначе...
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: НАП ме търси за платен фиш ?

                        Ясене правилно си разбрал. Не ги срещат хората в МВР. НАП получават от тях инфо. И докато не се оправиш с МВР,няма оправия.

                        Аз се преборих един път с МВР и те пратиха писмо до НАП.

                        Но след три месеца фишовете пак изкочиха в НАП повторно. Обадих се в МВР да ги навикам,но на тях не им пука.

                        Затова съм си приготвил готови писма и им ги лашкам на ел.поща.

                        Тука ще добавя един случай,който се случи при мен.
                        Една сутрин звъни призовкар и ми връчва призовка за 5000 лв.Моите имена и адрес са си вътре. Отивам в окръжния съд да се запозная.
                        Мацката там се изребчи директно - като дължите плащайте.Викам и дайте ми документите да ги погледна - ЕГН то не съвпада.
                        Сори.
                        Веднага като разбра тази мацка ми прибра призовката.
                        Мой приятел адвокат, като му разказах историята - вика дай призовката и да ги съдим. Ако беше някой пенсионер можеше и топа да хвърли като разбере какви пари дължи.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #13
                          От: НАП ме търси за платен фиш ?

                          Това вече не знам , колко пъти ми се е случвало . Редовно ги правят тези номера , и според мен умишлено . Минават няколко години , искат си вземането и ако не пазиш документ плащаш втори път . Дискавърито което продадох на Младен , беше с Бг регистрация . За да нямам проблеми в Германия , си плащах данък за него тук 409 евро на година . Като го продавам трябваше документ за данък , и бинго не признаха немското плащане . Платих си и в Бг , пуснах жалба да си искам парите . Това е двойно данъчно облагане , и уж в Европа не трябва да се случва . До ден днешен няма отговор . И сега веселата част , майка ми получава писмо , че тази кола има неплатен дължим данък 2600 лв . с лихвите . Като периода на облагане е от придобиването , до края на 2016 . Продажбата на колата си беше както е по книга- нотариус , договор , посещение в данъчното .Ама вече ми е писнало , и не им обръщам внимание . Ако се стигне до съд , ще ги зарадвам с платежните документи .

                          Коментар


                          • #14
                            От: НАП ме търси за платен фиш ?

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Ама аз не искам да отпада по давност - платих си го още на следващия ден. Пък да имат късмета да тръгна да продавам колата и да се окаже със запор... колко пропуснати ползи мога да изкарам, свят ще им се завие!

                            ПС: Между другото е вярно - това задължение го намерих, защото ми трябваше справка за наличие на задължения към НАП. Иначе...
                            Това може да се случи само тук в България . Хем си го платил а същевременно е минал и давностния срок в който могат да го търсят ако евентуално не си го платил Тая държавна администрация цялата трябва да я пратят да копае картофи
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: НАП ме търси за платен фиш ?

                              Всичко това се прави нарочно и навсякъде седят хранилки.

                              За турската граница - ветеринарната инспекция продължава и зимата.Държавната такса е 4 лв. Реално може да искаш да сия платиш по банков път и да минеш,но не.
                              Интересно как на 10 км. от Капакуле няма епидемия, т.е. на границата с Гърция.
                              Жената седна да пише писмо до министъра на земеделието.Такива глупости и отговориха,че няма накъде.
                              Същото е и в НАП с обвързване на дебит кредит. И там е хранилка с банката. На хората не им се разправя за 2 лв не обвързани и си ги внасят наново.
                              Знаете ли колко необвързани суми има и как лека полека се пълни бюджета с такива уж дребни пари.
                              Дянков го измисли това нещо - добре че отмениха част от глупостите.Но много останаха.
                              Същото е и с номерата в КАТ, но аз имам сметките и си пусках предварително парите от банкирането и с кеф им носих платежните от банката.
                              И т.н. и т.н.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X