Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със златни бижута

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със златни бижута

    Здравейте колеги, извинявам се, не знам в кой раздел да пусна точно темата, но имам един проблем. Майка ми решила да чисти златна гривна и синджирче със сода. Сложила ги в медно джезве, което е калайдисано, с вода и сода на печката. Резултатът е чисто бели бижута. До колкото виждам е станала някаква реакция и бижутата са се калайдисали. Имате ли някакво обяснение или идея как да ги изчистя от калая. Благодаря!
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    От: Проблем със златни бижута

    Това няма да е било злато. То няма нужда от чистене. Полира се от време на време, и то ако не се носи, с разни пасти или със сода за хляб, но чисто механично - с търкане.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със златни бижута

      Май и мен на това ме навежда мисълта. Видимо, джезвето, не е пуснало калай. А и как да пусне, като е имало вода в него. Нещо от содата да е пуснало калай, ама едва ли, че чак да се хване и за златото. Чисто белички са станали като сребро! Ама като ги стържа с нож, не излиза "жълто" отдолу...
      Последно редактирано от ivodianov1992; 15-12-16, 23:56.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със златни бижута

        По спомен - златото влиза в реакция САМО с флуорната киселина. Ако греша химиците да ме поправят. Пак казвам - по спомен. Няма да се юрна в уикито.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със златни бижута

          Не съм химик, но съм чувал за "царска вода" (смес от азотна и солна киселина). Това със сигурност разтваря златото. Според мен това не е злато, а е било потопено в нещо, за да изглежда златно...
          Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със златни бижута

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            Май и мен на това ме навежда мисълта. Видимо, джезвето, не е пуснало калай. А и как да пусне, като е имало вода в него. Нещо от содата да е пуснало калай, ама едва ли, че чак да се хване и за златото. Чисто белички са станали като сребро! Ама като ги стържа с нож, не излиза "жълто" отдолу...
            Най-вероятно е почистила среброто от покритието му.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със златни бижута

              Занесох ги на бижутер. Направи проба и си отговарят на 585 проба. Изчисти ги с ултразвук и пак си станаха жълти. Явно е станала някаква реакция и са поели от калая.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със златни бижута

                Нали си ги стъргал и са останали бели ? Сигурно не си натиснал достатъчно и дори не си ги надраскал. Но по-добре , че грешката е в нас и не са менте.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със златни бижута

                  Да, уж стъргах, но явно не е било достатъчно...
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със златни бижута

                    Следващия път мама да има едно на ум, че правилното чистене е с ултразвук

                    Не че моето сребро не го почиствам по същия начин - джезве, вода и сода и на огън.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със златни бижута

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Здравейте колеги, извинявам се, не знам в кой раздел да пусна точно темата, но имам един проблем. Майка ми решила да чисти златна гривна и синджирче със сода. Сложила ги в медно джезве, което е калайдисано, с вода и сода на печката. Резултатът е чисто бели бижута. До колкото виждам е станала някаква реакция и бижутата са се калайдисали. Имате ли някакво обяснение или идея как да ги изчистя от калая. Благодаря!
                      Ако е успокоение, далеч по-зле би било да ги хвърли от терасата на някой телефонен измамник.
                      пп: много е актуално в днешно време

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със златни бижута

                        Малко в страни от темата но амоняната вода дава много добър резултат за почистване на сребро.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X