Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА :D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА :D

    Здравейте колеги , аз съм Радослав и ми предстой закупуване на първи 4х4 автомобил, става въпрос за Nissan Terrano R20 ,който ще се ползва ,както за всекидневен автомобил ,така и за лек оффроуд по бреговете на българските язовири ,защото съм запален по риболова ,което значи ,че ще тегли лодка с колесар ,а от време на време ще се ползва и за разходка до някоя полянка за удоволствие.
    Изчетох доста за този джип и се спрях на него ,не ,защото ми се струва най-красив ,голям ,евтин или проходим ,а защото мисля ,че е идеален компромис между всичко това и е доста здрав като цяло.
    Спрял съм се на Терано 2003 година с ръчна скоростна кутия и 3.0 кубиковия двигател ,който е от Патрул ,защото искам да е една идея по динамичен на пътя,има много неясни неща за мен все още ,но бих искал да попитам старите кучета няколко въпроса с първите неща ,които трябва да сменя след покупката на автомобила.

    Това ,което ще сменя след покупката са:

    1.Масла: (тук имам нужда да ме поправите ,ако греша)
    Двигател 10w-40 или 5w-40 (синтетика)
    Раздатка 75W90 API GL4 (синтетика)
    Скоростна кутия 75W90 API GL4 (синтетика)
    Преден диф 80W90 или 75W140 API GL5 (синтетика)
    Заден диф 80W90 или 75W140 за LSD, API GL5 (синтетика)


    2.Антифриз (не знам ,дали е с алуминиев радиатор ,но въпреки това мисля да е G12 червения)

    3.Филтри
    Въздушен
    Маслен
    Горивен
    Купе
    Хидравличен

    4.Феродо (ако ,е износено)
    Предни накладки
    Задни накаладки

    Ангренажната верига мисля да сменя догодина ,защото ще ми дойде много нанагорнище ,до колкото четох се сменя на 200к километра,тъй като ще е втора ръка и не мога да имам вяра на продавачите ,ще я сменя за да съм сигурен.
    Никъде не можах да видя какво представляват торсионите за повдигането на предницата,някои може ли да ми ги покаже?
    Какво мислите вие за Nissana и има ли хора с този мотор във форума ,които могат да изкажат личните си наблюдения ще им бъда благодарен пък може и да направим някоя разходка ,да покажете малко тънкости по оффроуда.

  • #2
    От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

    Погледни 2.7, доста по безгрижен мотор по мнението на разбиращите.

    Коментар


    • #3
      От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

      Торсионите се натягат на канал. Долу-горе по средата на джипа има два болта-като ги навиваш-предницата се вдига. С нея и задницата де, като олекне на задните пружини-и те се повдигат.
      Може и да не е на канал, но трябва да лягаш отдолу, и е доста по-неудобно за работа.

      В Стара Загора има силна офроуд група, а има и един Любо, който кара именно терано, той е твоя човек.
      Тук е любашки, ​потърси го.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        ....В Стара Загора има силна офроуд група, а има и един Любо, който кара именно терано, той е твоя човек.
        Тук е любашки, ​потърси го.
        Ако натегнеш торсьоните ще се промени возията, ще се втвърди.Относно двигателя, 2.7 е непретенциозен,а и няма верига.
        Ако си харесал късо терано, можеш с леко натягане на торсьоните, смяна на задните пружини с такива от дълга база и не на последно място, едни гуми 31-ци и си готов за разходките около язовири, та и за леки екстреми.

        Коментар


        • #5
          От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

          Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
          Ако натегнеш торсьоните ще се промени возията, ще се втвърди...
          Това, просто не е вярно.
          Други неща може и да се променят, включително и "возията", но в никакъв случай окачването няма да стане по-твърдо.

          Коментар


          • #6
            От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

            Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
            Това, просто не е вярно.
            Други неща може и да се променят, включително и "возията", но в никакъв случай окачването няма да стане по-твърдо.
            Като натегне торсионите, ще намали хода на предното окачване и ще започне да блъска при преминаване през неравности. Ей ти ефект на по-твърдо окачване.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

              Честито за избора!
              Ще ти върши добра работа.няма да те разочаровам надявам се,ако кжа че 2.7 двигател е по добър.но щом си избрал дано да е на късмет 3.0

              Коментар


              • #8
                От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Като натегне торсионите, ще намали хода на предното окачване и ще започне да блъска при преминаване през неравности. Ей ти ефект на по-твърдо окачване.
                Е, стига де...
                Ще намали хода само надолу. Нагоре ще го увеличи, от сегашното му положение.
                Все едно - окачването няма да стане по-твърдо.
                Това е, като на омекнали пружини да сложиш подложки и те да станат пак твърди

                Коментар


                • #9
                  От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                  Ако е къса база отзад слагай смело пружини от дълга отпред само натягане,да не забравиш и по височки гуми 31 влизат спокойно...
                  Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Е, стига де...
                    Ще намали хода само надолу. Нагоре ще го увеличи, от сегашното му положение.
                    Все едно - окачването няма да стане по-твърдо.
                    Това е, като на омекнали пружини да сложиш подложки и те да станат пак твърди
                    Напротив. Моята джипка е с натегнати торсиони и вози като каруца. Да не говорим, че хода на долу е адски малък. А това определено има значение.
                    Николай Савов
                    Опел Фронтера А КБ, 2.0
                    +359885 07 00 92

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                      Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                      Напротив. Моята джипка е с натегнати торсиони и вози като каруца. Да не говорим, че хода на долу е адски малък. А това определено има значение.
                      Това с ходовете надолу съм го написал и аз.
                      А това, че вози така със сигурност не е от натягането на торсионите, освен ако нямаш предвид това, което и Чавдар е написал, но то със сигурност не означава по-твърдо окачване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                        3,0 е известен тук като проблемен мотор. Особено вариянта до 2003 г. Трябва да си голям късметлия за да не се наиграеш. Търси 2,7 - доказано здрав, чугунена глава, чугунен блок, няма ремъци и вериги, само зъбни колела. Маховика е обикновен, а не демпферен. По моргите има всичко за този мотор. Спокойно си движи дългата база. До колкото знам, може и да се чипоса. По-скъпите проблеми са "умна дюза" и дебитомер.

                        3,0 е по-мощен и харчи толкова или по-малко. Но само до тук. Прочети из форума, но заводски, този двигател има проблем с мазането, от там колянов вал, бутала и т.н. стават на дроб. След 2003 проблема май е отстранен, но ти на какво ще попаднеш ...?
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                          Въобще, натягането на торсионите, за да се върне височината на окачването в първоначалният му (заводски) вид, при "омекнали" торсиони не носи никакви негативи.

                          Когато става дума за повдигане над нормалното обаче, освен влошената артикулация на окачването, след време и в зависимост от това колко е повдигането се появяват и проблеми с карета, шарнири, тампони заради това, че непрекъснато работят под ъгъл, за който не са проектирани. Както и всички негативи от по-високия център на тежеста в следствие на всяко едно повдигане.

                          Но пак ще напиша - и в двата случая твърдостта на окачването, респективно на пружината (торсиона), в следствие на такова повдигане, не се променя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                            Имах оферта за терано с 3.0 двигател ,но се отказвам от него ,ще търся с 2,7 двигател ,както ме съветвате ,почвам да гледам обявите наново и да обикалям да гледам как са наживо. По нататък като я взема ще я покажа .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                              Някой да каже за маслата дали правилно съм се насочил , за двигатея с какви характеристики трябва да е маслото?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X