Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА :D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    3,0 е известен тук като проблемен мотор. Особено вариянта до 2003 г. Трябва да си голям късметлия за да не се наиграеш. Търси 2,7 - доказано здрав, чугунена глава, чугунен блок, няма ремъци и вериги, само зъбни колела. Маховика е обикновен, а не демпферен. По моргите има всичко за този мотор. Спокойно си движи дългата база. До колкото знам, може и да се чипоса. По-скъпите проблеми са "умна дюза" и дебитомер.

    3,0 е по-мощен и харчи толкова или по-малко. Но само до тук. Прочети из форума, но заводски, този двигател има проблем с мазането, от там колянов вал, бутала и т.н. стават на дроб. След 2003 проблема май е отстранен, но ти на какво ще попаднеш ...?
    КОлко е скъпа умната дюза, щото дебитомера се лекува за 3-4 лв и читав електричар с мултицет и два броя диоди. На ВАГ-овете така ги лекуват умрелите дебитомери - дават им цялото съпротивление и съответно ЕКУ-то чете винаги максимални стойности, а налягането се контролира от педала на газта и МАП-а. Това с уговорката ,че маф-а е с нажежаема жица.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #17
      От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      КОлко е скъпа умната дюза, щото дебитомера се лекува за 3-4 лв и читав електричар с мултицет и два броя диоди. На ВАГ-овете така ги лекуват умрелите дебитомери - дават им цялото съпротивление и съответно ЕКУ-то чете винаги максимални стойности, а налягането се контролира от педала на газта и МАП-а. Това с уговорката ,че маф-а е с нажежаема жица.
      Да ама тоя нЕма МАП (2,7) А дебитомера е като при ВАГ.

      Иначе характерно за модела са и неизправности по токовете на таблото, но това не му пречи да си работи безгрижно.

      А умната дюза я ремонтират нещо...Не знам доколко успешно. А и колко да е скъпа, е само една. На фона на проблемите в по-модерния (3,0), тоя(2,7) си е като безпроблемен.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

        Умната дюза е на цената на тъпата. Даже Спарки беше споменавал, че някъде била по-евтина.

        Иначе аз не бих си използвал Тераното (както и всеки друг джип с подобни размери) за ежедневна кола из голям град. Знам, че много хора го правят, въпрос на вкус.

        Така че ако не си карал много автомобил от такъв тип си помисли за недостатъците, които го съпътстват. Предимствата предполагам ги знаеш, щом имаш такива мераци

        Успех

        Коментар


        • #19
          От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
          Това с ходовете надолу съм го написал и аз.
          А това, че вози така със сигурност не е от натягането на торсионите, освен ако нямаш предвид това, което и Чавдар е написал, но то със сигурност не означава по-твърдо окачване.
          Точно това имам в предвид - то определено се отразява на мекостта и комфорта на возията.

          Поздрави,
          Ники
          Николай Савов
          Опел Фронтера А КБ, 2.0
          +359885 07 00 92

          Коментар


          • #20
            От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

            Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
            Въобще, натягането на торсионите, за да се върне височината на окачването в първоначалният му (заводски) вид, при "омекнали" торсиони не носи никакви негативи.

            Когато става дума за повдигане над нормалното обаче, освен влошената артикулация на окачването, след време и в зависимост от това колко е повдигането се появяват и проблеми с карета, шарнири, тампони заради това, че непрекъснато работят под ъгъл, за който не са проектирани. Както и всички негативи от по-високия център на тежеста в следствие на всяко едно повдигане.

            Но пак ще напиша - и в двата случая твърдостта на окачването, респективно на пружината (торсиона), в следствие на такова повдигане, не се променя.
            Абсолютно!
            Все едно като сложиш положки под пружините и те да започнат да возят по-твърдо.... Натягането на торсиона е същото...
            Don't hunt IF you can't kill
            първо 0883 после 333 накрая 448

            LZ1BGD

            Коментар


            • #21
              От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

              Ходих днес в Сливен да гледам едно терано 2.7 от обява в мобиле ,много лъснат ,много парфюмиран на снимките, цената не беше от народните ,ама викам си ще ида да го проверя на живо.
              Първо отгоре двигателя измит ,под двигателя обаче беше доста омаслено,вътре въздуховоди ,копчета изчупени,единия прозорец не се отваря,като го карах нещо трака и аз не знам какво,през тръбичката на маслото на двигателя бая силно духа , все пак усетих какво е да си зад волана на тераното,високо удобно хубава видимост,малко шумен и тромав ,ама не съм сигурен дали всички са така или само тоя,щото нямам база за сравнение,вътре иначе е широко ,нямаше изгнило по купето и рамата ,но не ми остави добро впечатление ,автокъща беше ,той гледа да ми продаде колата ,обяснява ми ,че той я купил лично от Италия ,пък ме пита какво къде гледам, какво съм гледал кадешите и маслата , е аджеба ти като вземаш не гледаш ли?


              Иначе при -1 градуса запали от раз ,но разбирам ,че няма да е лесно да намеря нещо ,което на мен да ми хареса,защото едно ,че няма много обяви за Терано дълга база,второ мойте критерии са малко високи ,3 не се чувствам уверен...


              Търseneto продължава, to be continued

              Коментар


              • #22
                От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                Имай търпение.приличните автомобили искат търсене.До колкото разбирам от описание то на този дето си гледал,Не става.По принцип си палят добре,но пък запали ли в студа тва е добър знак.

                Коментар


                • #23
                  От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                  Първоначално публикуван от DeffenssoR Преглед на мнение
                  Ходих днес в Сливен да гледам едно терано 2.7 от обява в мобиле ,много лъснат ,много парфюмиран на снимките, цената не беше от народните ,ама викам си ще ида да го проверя на живо....
                  to be continued
                  При огледа като даваш на контакт преди да запали поглеждай лампата на чек енджин дали свети и дали след запалване изгасва. Ако дава грешки компа , обикновено слагат една изгоряла - ей така да не се стряскаш ако мига като дискотека.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    КОлко е скъпа умната дюза, щото дебитомера се лекува за 3-4 лв и читав електричар с мултицет и два броя диоди. На ВАГ-овете така ги лекуват умрелите дебитомери - дават им цялото съпротивление (по скоро напрежение)и съответно ЕКУ-то чете винаги максимални стойности, а налягането се контролира от педала на газта и МАП-а. Това с уговорката ,че маф-а е с нажежаема жица.
                    Това съм го правил на Сеата и става с 1 диод БАВ21 (по спомен ) само , че ЕГР-а се затапва иначе компа полудява . Опитах да излъжа тераното ама не става, явно си проверява някакви вериги да разбере дали е там дебитомера ( "Бош-овско" терано) .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      КОлко е скъпа умната дюза, щото дебитомера се лекува за 3-4 лв и читав електричар с мултицет и два броя диоди. На ВАГ-овете така ги лекуват умрелите дебитомери - дават им цялото съпротивление и съответно ЕКУ-то чете винаги максимални стойности, а налягането се контролира от педала на газта и МАП-а. Това с уговорката ,че маф-а е с нажежаема жица.
                      Преди няколко години ни дадоха оферта от 900 лв за оригинална умна дюза в представителството на Нисан. На Бош (която пак е оригинална) беше нещо към 400 лв. Дебитомера е към 300-400 лв. Като дебитомера уж може да се "рециклира" (всъщност запазват му пластмасовия корпус и сменят сензора с буксата).

                      Написах "По-скъпите...", но напрактика нищо фрапиращо.

                      [COLOR=DimGray ]DeffenssoR, [/COLOR]Относно паленето на студено - ти пипна ли двигателя дали е студен преди да запалиш? Нормално е да запали без проблеми, ама никакво доверие да нямаш на джамбазите. Като нищо може да са го припалили предварително, ако си си се издал, че след малко идваш да гледаш едикое си Терано
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                        Естественно,беше студен, също преди да го гледам питах дали е блъскан или пребоядисван,каза не и,наистина не открих следи от пребоядисване или,поправки/смяна на елементи.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                          Колега изчисти си кутията за лични.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                            Чиста е, но ми позволява да имам максимум 3 лични съобщения,много съм орязан,даже изпратените си съобщения не виждам,акаунта ми е от 2012,но повече чета, нямам мнения за това сигурно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                              Първоначално публикуван от DeffenssoR Преглед на мнение
                              Чиста е, но ми позволява да имам максимум 3 лични съобщения,много съм орязан,даже изпратените си съобщения не виждам,акаунта ми е от 2012,но повече чета, нямам мнения за това сигурно.
                              Колега погледни в раздел да представим нашите нисани ст.11 има един цвят бордо които се продава

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов джип ВТОРА УПОТРЕБА

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Да ама тоя нЕма МАП (2,7) А дебитомера е като при ВАГ.

                                Иначе характерно за модела са и неизправности по токовете на таблото, но това не му пречи да си работи безгрижно.

                                А умната дюза я ремонтират нещо...Не знам доколко успешно. А и колко да е скъпа, е само една. На фона на проблемите в по-модерния (3,0), тоя(2,7) си е като безпроблемен.
                                Още по-добре, че е без мап. Един механичен бууст контролер и даже гейта няма да знае какво му е.
                                Това чудо дебитомера при нисан верно е много скъпо, уж е бош а е 4 пъти по- скъп от аналогичните в немските коли.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X