Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт подсветки на Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт подсветки на Теракан

    Още като взех Теракана ми направи впечатление, че не светят бутоните на централната конзола, и част от подсветката на управлението на климатроника. По е е ме дразнят дребни проблеми се заех с отстраняването им и съответно документирах с телефона.
    Най напред се разкопчава централната конзола, която е само на копки и най лесно се тръгва от горният край.

    След разкопчаването на конзолата се демонтират и бутоните, /на мен не ми светеха този за аварийните, за регулиране интензитета на подсветките на автомобила и този за коригирането на височината на гаровете/ като се развиват няколко болчета. И сега най интересното установих като ги разглобих всичките, че лампичките са здрави а има пукната спойка на платката на която са монтирани


    А на едното копче лампичката е на миниатюрна фасунга и не прави добър контакт

    До тук добре презапоих и напръсках с контактен спрей.
    Разглобих и управлението на климатроника, където също подсветките са на фасунга, но по размер са малко по големи от тези по копчетата. Там също се оказа лош контакт и тях преборих.


    Само на пепелника и запалката бяха изгорели и тях ги смених.
    Общо взето процедурата не е трудна или сложна както и не се изискват специални инструменти. Вероятно пропущам доста подробност, та ако някои има въпроси да пита.
    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

  • #2
    От: Ремонт подсветки на Теракан

    Ще кача още няколко снимки на които е отбелязано къде са презапоява и кое е фасунгата.

    А това е фасунгата и се вади като се завърти

    А на управлението на климатроника са тези
    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт подсветки на Теракан

      Браво за това , че си направил снимки ! Така в бъдеще хора с подобен проблем няма да се мъчат да откриват топлата вода. Само да допълня , за тези на които не свети копчето на аварийките -достъпът до него е като свалиш CD -то и се бърка отзад , за да се освободи/не е необходимо сваляне на цялата конзола/.Другите копчета също се свалят без проблем - конзолата се маха само за проблеми с осветеността на климатроника. Тези доста странни на вид крушки ги има /поне аз ги взимам от там/ в едно денонощно магазинче срещу светофара на слепите в жк. Люлин на бул. Европа в посока Божурище

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт подсветки на Теракан

        Понеже наскоро си сменях касерофона, тук също ще споделя малко полезно инфо, което вероятно и за достъп до крушки ще помогне.
        Сменяхйки касетофона - нямаш оригинални шини за вадене на стария. Освободих контрите с нож, но как да извадя целия касетофон без да го счупя или да нараня конзолата?! Свалих жабката - ума два винта в късите страни, след което се маха един кабел с ограничител на пантата. Отваря се много пространство за бъркане и работа отзад.

        П.П. - на колегата BRUKLLIN- браво за полезната тема. Скоро ще сменям крушки на километража, че не ми свети подсветката за гориво и температура. Та ще покажа как се разглабя таблото. Ако на някой му трябва спешно инфо, ето аз от къде чершех информация https://www.youtube.com/watch?v=dCtH1QYPVsM
        ....!

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт подсветки на Теракан

          Колеги само да допълня, че като се извади буксата на копчето за регулиране на интензитета на осветлението, самото осветление се губи. След отремонтиране трябва да се свърже копчето и тогава светва цялото осветление на табло и други копчета и бутони.
          Относно достъпа през СД-то до копчетата, вероятно става на някои Теракани, които е премахната заводската шейна която се вижда на снимка 1.
          Колега Божурище очаквам снимки, че май ще се наложи и аз да пипам по таблото защото една или две лампички губят контакт от време на време.
          А изгледах и клипа, но там момчето мисля, че слага ЛЕД подсветки. Някои срещал ли е подобни светещи в зелено?
          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт подсветки на Теракан

            При мен ме двазни че на гейсовия теракан, централната конзола е зелена, а километража жълт с червени стрелки. Моята идея е исвен да оправя губещите контакт, да ги пидменя със зелени. Само трябва да попрочета какви да взема.
            ....!

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт подсветки на Теракан

              Здравейте за да не отварям нова тема Изкам да споделя в тази как си смених крушките на запалката и пепелника ( особено спешен ми беше пепелника, нощно реме няма как да го оцелиш и става кочина )

              Първо си купих един кит за сваляне на тапицерия, конзоли, лайсни и т.н. (китайски оригинален )
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_132918.jpg
Прегледи:1
Размер:28.3 КБ
ID:5773222

              После внимателно отгоре надолу --първо горните две шипки лява и дясна и така до долу
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_134144.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5773223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_134151.jpg
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5773224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_134208.jpg
Прегледи:1
Размер:26.1 КБ
ID:5773225
              има един кабел най отдолу с бяла клема която дава захранжането на пепелника, внимателно го извадих ( има шипка от страната на пепелника буксата леко се стиска)
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_142641.jpg
Прегледи:1
Размер:20.1 КБ
ID:5773227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_142651.jpg
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5773228
              и надигнах конзолата за да ми е по лесно без да разкачам другите клеми
              И тогажа останових че могат да се сменят и без да се маха конзолата просто с напипване трябва да намерите къде жлиза крушката и да я завъртите на 90 градуса
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_142431.jpg
Прегледи:1
Размер:21.7 КБ
ID:5773229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_142446.jpg
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:5773230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_142620.jpg
Прегледи:1
Размер:36.5 КБ
ID:5773231
              но както и да е за другия път ше знам ....
              Крушките ги има навсякъде:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_140102.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5773234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_140055.jpg
Прегледи:1
Размер:24.0 КБ
ID:5773233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_140031.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5773232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_142214.jpg
Прегледи:1
Размер:23.5 КБ
ID:5773235
              ВНИМАВАЙТЕ КАТО ГИ ВАДИТЕ ДА НЕ СЕ СЧУПЯТ И КАТО ГИ СЛАГАТЕ ДА НЕ СЧУПИТЕ ФАСУНКАТА ЗАЩОТО ЯВНО Е ОПЕЧЕНА ОТ ТЕМПЕРАТУРАТА И Е КРЕХКА
              Накрая се получава ето това Мисията е ИЗПЪЛНЕНА
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171123_143008.jpg
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5773236

              Дано да му е полезна на някой информацията
              Забравих да кажа Теракана е 2,9 - 163 - води се 2007 по документи ( 2006 си е )

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X