Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ремонт радиатор охл?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ремонт радиатор охл?

    Здравейте,

    Преди 3 год. и нещо ми протече радиатора на охлаждането. Оказа се, че тук-там по питата има стари поражения, та реших да сложа нов. Наличен имаше китайски, но нямаше време за чакане, че беше детевоз тогава.
    Обаче, напоследък губи антифриз, мислех че е от маркуч, но се оказа че се стича до него, а иначе излиза между пластините, които държат питата за "главата" на радиатора. Дори онзи ден, като угасих и след малко вдигнах капака, от лявата вътрешна страна като балончета беше между две пластинки, а като местех маркуча сякаш се увеличаваше / намаляваше нещо като съскане.
    Дали има някаква причина да избива оттам, или е защото е китайски и толкова издържа?
    Подлежи ли на ремонт това? И дали става радиатор и от нещо друго, без специални преработки?

    Поздрави

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20161207_093928.jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:6125403Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20161207_093917.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:6125404
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

  • #2
    От: ремонт радиатор охл?

    На нашата вкъщи изби на същото място, явно е слабо място. Стария радиатор беше много зле и това се видя чак като беше свален, питата беше заминала от вътрешната страна и не се виждаше. Нов по спомен корейски ми намериха на около 120-130лв. не помня точно.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: ремонт радиатор охл?

      Сваляш радиатора,отваряш внимателно пластините с една отверка,обезмасляваш,мажеш с топлоустойчив силикон и затваряш внимателно.Оставяш го да стегне силикона,монтираш и пълниш/даже и другото казанче го свали и него го оправи/.Тоя номер съм го играл доста пъти и нема проблеми повече.

      Коментар


      • #4
        От: ремонт радиатор охл?

        Не съм запознат с материала на този радиатор, но моя подлежеше на ремонт, защото ми се наложи да го чистя. Разпоиха го, почистиха го и отново го запоиха. Цялата процедура ми струваше 100 лв, като аз си свалях и след това монтирах радиатора. Ако проявиш интерес, звънни на телефона в подписа ми. Също така виждам, че си от Варна, което е добре, защото майсторът също се намира във Варна. А, ако не ти се занимава да го даваш на майстор, може да пробваш с някои от методите, които споделиха колегите. Поздрави!

        Коментар


        • #5
          От: ремонт радиатор охл?

          На колко години е радиатора?
          Защото ако е купен заедно с колата, то най-добре нов.
          И аз се подлъгах по лепене на радиатор, и само олекнах със 130лв. /лепене + монтаж и антифриз/
          В крайна сметка си купих нов и въпроса приключи.
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #6
            От: ремонт радиатор охл?

            +1

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: ремонт радиатор охл?

              По-добре нов,може и китайски 120-130лв.мисля са.
              Е,толкова бяха преди 3г.
              Ако си решил,пробвай и стария да направиш пък каквото стане.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: ремонт радиатор охл?

                Колеги от последните постове.. Вижте какво съм написал с първия пост
                Николай
                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                Коментар


                • #9
                  От: ремонт радиатор охл?

                  Ако решиш сам да отваряш радиатора-изправянето на пластините става много лесно с една подкривена отвертка. Аз го открих случайно, че имах една такава да се търкаля из гаража, и точно на нея попаднах като търсех с какво да изправя пластините.

                  После сгъването навътре е добре да стане не с чукане, а с натиск-с някакви импровизирани клещи. Нещо като "гарги", или подобни.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ремонт радиатор охл?

                    Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                    Колеги от последните постове.. Вижте какво съм написал с първия пост
                    Извинявам се,явно не съм прочел правилно.
                    Това което каза Кольо+хубав силикон,и ще стане!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #11
                      От: ремонт радиатор охл?

                      Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                      Колеги от последните постове.. Вижте какво съм написал с първия пост
                      Да де-прочетохме.Сложил си Китайски.Точно с радиатора при тези коли е лошо да експериментира човек.....-аз преди година заложих на "Самсунг",оригинален и ми се ще да вярвам,че е такъв.....-при яко буксуване на 6500об/мин.,температурата си стои на 83-85гр.,гледано на живи данни през диагностиката.Според хора,имащи голям опит с Японски и Корейски мотори на по 15 и повече години е желателно да се докара раб.температура 75-78гр.

                      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: ремонт радиатор охл?

                        #vuk varna колега Кольо ти е написал какво да направиш.

                        #Янко Желявков тия автомобили не се толкова калпави нищо няма да им стане ако загряват до 90 градуса, по лошо е ако не загряват, на моята киа стария термостат отваряше на 75 градуса големи мъки брах с него. По висок разход на гориво, слабо парно, по шумен двигател и се износва по бързо.
                        След като смених термостата с нов почна да загрява до 90 и колата работи 100 пъти по хубаво.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ремонт радиатор охл?

                          Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                          Колеги от последните постове.. Вижте какво съм написал с първия пост
                          Какво направи,има ли някакъв резултат?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #14
                            От: ремонт радиатор охл?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Какво направи,има ли някакъв резултат?
                            За момента нищо. Допълних антифриза, а и имам и друга кола. Явно ще се сваля.
                            Николай
                            VITARA 1.6, 93 къса кабр
                            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                            Коментар


                            • #15
                              От: ремонт радиатор охл?

                              Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                              За момента нищо. Допълних антифриза, а и имам и друга кола. Явно ще се сваля.
                              Е,няма начин да стане без да го свалиш.А не е и трудно,сигурно знаеш.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X