Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лов с Лаика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лов с Лаика

    Някой тук ловува ли с лайки?
    Какво мислите за лайките?
    При мен има няколко лайки но от 10 една става за лов. Не е като гончето почти всяко гонче да става. Но са много хубави и се замислям за една лайка.
    Ще ми е интересно всяко мнение.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Лов с Лаика

    Работят добре само ако са няколко 3 примерно самостоятелно бързо се отказва от преследването...
    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

    Коментар


    • #3
      От: Лов с Лаика

      Имам опит с две-братче и сестриче,ами само заемат място в работната УАЗ-ка.Лаят на сянката си и на опашката си.За България и за прасета-лудогорско гонче и барак,впрочем обучен ягдтериер е добра порода!
      Голям лов сме правили и на дратхард,обучен само на прасета-уникално куче!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Лов с Лаика

        Много може да се пише... Каква порода са лайките? Най - много инфо в ловните форуми. Ще следя темата и ще се включа по нататък.

        Коментар


        • #5
          От: Лов с Лаика

          Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
          Много може да се пише... Каква порода са лайките? Най - много инфо в ловните форуми. Ще следя темата и ще се включа по нататък.
          Самоед,хъски или московска мастия!Породата не е селекционирана за гонене на прасета в България,а за дърпане на шейни!
          Българското лудогорско гонче е номер едно!,който е бил на лов с него знае за какво става на въпрос!Аз съм имал честта да бъда на лов с куче от въпросната порода и шампион на България,от Варна-собственика е участник в нашия форум!
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Лов с Лаика

            Може да си добър доктор, ама че си кучкар - съмнявам се! Ловувам с пегая/руско петнисто гонче/ и две източно - сибирски лайки, с родословия.
            Ще качвам снимки, които са само от тоя сезон ...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0388 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5737088

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0423 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5737089






            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0384 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:102.5 КБ
ID:5737090


            По ред - ранено прасе от колега, намерено заградено и отстреляно/ сн.1/
            Сн.2 - съвсем леко наранено над задното копито след два км го настигнах и ...
            Сн.3 - хванат жив приплод...
            Сн. 4- докарано от пегаята и отстрелях нереза - с отсечен гръбнак...
            Нямам загубено куче, не се дават на чужди хора, страхотна ориентация!
            За лайките - кучето трябва да е от сой, прогонва по- късно, много водене, то само ще ти покаже какво може! Ще останеш учуден! Трябва внимателно да се пуска в гатер - след израстването му.
            Това куче, лайката работи за стопанина си и при тоя групов лов нашенски, при целия калабалък, дето вдигат другите кучета, на остроухото не му е много комфортно...
            Бракониерско куче...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Лов с Лаика

              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
              Може да си добър доктор, ама че си кучкар - съмнявам се! Ловувам с пегая/руско петнисто гонче/ и две източно - сибирски лайки, с родословия.
              Ще качвам снимки, които са само от тоя сезон ...

              [ATTACH=CONFIG]894754[/ATTACH]

              [ATTACH=CONFIG]894755[/ATTACH]






              [ATTACH=CONFIG]894756[/ATTACH]


              По ред - ранено прасе от колега, намерено заградено и отстреляно/ сн.1/
              Сн.2 - съвсем леко наранено над задното копито след два км го настигнах и ...
              Сн.3 - хванат жив приплод...
              Сн. 4- докарано от пегаята и отстрелях нереза - с отсечен гръбнак...
              Нямам загубено куче, не се дават на чужди хора, страхотна ориентация!
              За лайките - кучето трябва да е от сой, прогонва по- късно, много водене, то само ще ти покаже какво може! Ще останеш учуден! Трябва внимателно да се пуска в гатер - след израстването му.
              Това куче, лайката работи за стопанина си и при тоя групов лов нашенски, при целия калабалък, дето вдигат другите кучета, на остроухото не му е много комфортно...
              Бракониерско куче...

              Прекаляваш!Колега!!!
              Никъде не се обсъжда моя докторлък,нито пък си го ползвал!
              Като ме поканиш на лов,ама не за бебета-прасета,ще ти ти напиша пътепис!
              Темата е за друго и те моля да не ми правиш класификации,щото не ме познаваш ама въобще!
              И още-аз не ходя и не стрялям по врабчета!Поздрави!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Лов с Лаика

                Имам и ловувам с трицветно гонче и затова искам лайка, понеже ако взема второ гонче ме притеснява да не се поднасят двете много.
                Моето мнение за лайките е че трудно се уцелва хубаво куче, гонят без глас, не претърсват надалеч, занасят се по белки и дупки. Трудно се учат. В дружинката ни има 5-6 лайки и мнението ми е базирано на няколко години ловуване с тях.
                Но ми е интересно и вашето мнение.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  От: Лов с Лаика

                  Бракониерски кучета
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лов с Лаика

                    Първоначално публикуван от Дочев
                    Бракониерски кучета
                    И това защо?
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лов с Лаика

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      И това защо?
                      Защото не лаят, а за мен част от тръпката на лова е имено лаят на кучетата. Познавам собственици на такива кучета и знам, че доволно си "ловуват" сами.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лов с Лаика

                        Ще си позволя да кача още веднъж тоя клип...:

                        https://www.youtube.com/watch?v=gLLA302SyoU


                        Прасето беше заградено от лайките, /отпред и отзад/, като мъжкия залая басово и при всяко мърдане на животното кучетата бяха на точното място... Откри ми се, стрелях ниско - двата предни крака и част от белия дроб бяха засегнати ...Тогава директно лайките бяха на двете уши на прасето... След малко и пегаята ...
                        Ако нямаше лайките, прасето прелиташе през гъстото и 50/50 ..., куче въобще не го гонеше...
                        И аз имах притеснения дали ще тръгнат лайките, дали ще се сработят с пегаята - при мен този опит се оказа успешен! И друго - женската е много по - работна, претърсва на широк периметър, понякога помага на пегаята, но мъжкия повечето време е около мен.Но по неведоми пътища се изстрелва и се оказва на точното място при останалите.
                        Тая работа на кучетата съм мечтал много години - да гонят и винаги да има куче около мен-за сега съм щатен гонач, докато ме държат краката...
                        Имам ,,отборен'' проблем с местните ,,лосове'', ,,муфлони'' и т. далее /крави. овСе/- и там падат жертви /ама има лек/...
                        Куче да Е, от сой да Е!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лов с Лаика

                          Кошега Дочев,интересно твърдение,според теб който ловува с лайка е бракониер. Аз имам самоед вкъщи какъв съм според тази логика? Породата си работи много добре стига да е водена достатъчно и да не е сама...
                          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лов с Лаика

                            Лайката е изключително куче! Руснаците го ползват за всякакъв лов от катерица, тетрев, през зайци, фазани до вълци, лосове и мечки.Много вярно и умно куче, не мирише. Мой познат живее и ловува във Финландия с Източносибирска лайка(има и няколко пойнтера) и твърди, че на дребен дивеч кучето не прави стойка, но спира пред дивеча и после го апортира! Според него единствения проблем при групов лов е, че бие другите породи кучета. За България не е много подходящо, защото му е много топло.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X