Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бясна ли е лисицата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бясна ли е лисицата?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Кольо проблем с бълхите имам най вече от котките...........
    Аз исках да дам пример кое е по-полезното животно. Защото в съзнанието на всички, ако се сравняват змията и таралежа-все змията е по-гадното животно. А като се позамисли човек-май май ще излезе обратното.

    Ма и тази тема оспамих, колко съм лош и гаден...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: Бясна ли е лисицата?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Общинската фирма не ги ли пощи?
      Общината пощи нас за пари Случка от първия тур на изборите . Обаждаме се да подадем сигнал на Бул -------- № 60 режат незаконно овощни дръвчета . Отговор благодарим ви за сигнала но в извън работно време нямаме дежурна група на столичен инспекторат . Подайте писмена жалба в отдел екология в първия работен ден . Ама тогава ще хванете на някому опинците отсреща мълчание Понеже са избори намираме кмета на района в клуба на партията и му обясняваме ситуацията с думи прости отиде да провери по телефона от неговия кабинет и си го премести . На подадената в първия работен ден жалба до ден днешен никой не е реагирал . Обаждаме са на 112 от там това не е работа на полицията а на общината и толкова . Та от общината освен да ти съдере по някаква причина някой лев друго не чакай .
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Аз исках да дам пример кое е по-полезното животно. Защото в съзнанието на всички, ако се сравняват змията и таралежа-все змията е по-гадното животно. А като се позамисли човек-май май ще излезе обратното.
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

      Ма и тази тема оспамих, колко съм лош и гаден...
      Кольо това е така защото ухапани па и умрели от ухапване на змии има много а за ухапан от таралеж още не съм чул При нас в България змиите не са проблем рядко навлизат в урбанизирана територия . Изключваме моята домашна дето едни 15 години си я отглеждам да ми съска покрай мен . На село в няколко двора сигурно от 10 години си живее една двойка таралежи и проблеми с тях няма даже и кучетата не ги закачат .
      Последно редактирано от sek.1; 17-12-16, 08:36.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Бясна ли е лисицата?

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        Бате, сега сериозно ...
        Доколкото помня, освен нервната система, бяса удря и гърлото, глътката, оттам трудно преглъщане, невъзможност да се храни. На снимките на Вени лисичето яде то-ест едва ли е бясно ...
        Заразата (вирусите) са в слюнката. Появяват се в устата на болните животни 1-2 дни преди първите признаци, които посочваш. В България основни преносители на горския бяс са лисиците - към 90%, язовците - 9% и 1% - останалите видове, от установените случаи.
        Сериозно!
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #49
          От: Бясна ли е лисицата?

          Вече седмица всяка сутрин и вечер идва при нас между Симеоново и Бистрица, вчера беше и с приятелка но тя седеше на разстояние...радваме и се и и даваме по нещо...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:70821331_2128410970796509_2729420380526608384_n.jpg
Прегледи:1
Размер:348.9 КБ
ID:5821391Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71012615_388789188471546_6278245238943252480_n.jpg
Прегледи:1
Размер:316.9 КБ
ID:5821392
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #50
            От: Бясна ли е лисицата?

            Трябва много да се внимава при лисици без страх от човека. Преди десетина години така една беше влязла в един двор, с.Владая играла си с кучето и то побесня след няколко дена(явно го е ухапала по главата). Та после после минаха през ваксина стопаните и всички домашни кучета в селото, Минал съм през такава ваксина(98г) и хич не е приятна- 5 инжекции за два месеца, много товарела черния дроб. Относно парализата на челюстните мускули в последният стадий, мисля че това за лисиците не важи, могат да ухапят и непосредствено преди да умрат.
            Последно редактирано от mitko 53; 24-09-19, 17:36.

            Коментар


            • #51
              От: Бясна ли е лисицата?

              Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
              Трябва много да се внимава при лисици без страх от човека. Преди десетина години така една беше влязла в един двор, с.Владая играла си с кучето и то побесня след няколко дена(явно го е ухапала по главата). Та после после минаха през ваксина стопаните и всички домашни кучета в селото, Минал съм през такава ваксина(98г) и хич не е приятна- 5 инжекции за два месеца, много товарела черния дроб. Относно парализата на челюстните мускули в последният стадий, мисля че това за лисиците не важи, могат да ухапят и непосредствено преди да умрат.
              +1

              Освен това лисицата се прехранва много силно с гризачи, а какво знаем за гризачите - основен преносител на трихинелоза и чума + тении/глисти за десерт.

              Аз лично не бих си причинил редовни посещения от лисици, една ми влиза в двора но много рядко инак до сега да съм вдигнал 2,4м огради или да сложа малко антифриз + мезета, с деца в семейството и такъв вид животни шега според мен не бива.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #52
                От: Бясна ли е лисицата?

                Отстрелвайте я тая гад .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Бясна ли е лисицата?

                  То ако беше така из английско само бесни хора щяха да ходят. Лисица не е = на бяс.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бясна ли е лисицата?

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    То ако беше така из английско само бесни хора щяха да ходят. Лисица не е = на бяс.
                    Бяс като болест е практически елиминирана от албиона, в последните 10 години почти няма случаи на заразяване случило се на територията на кралството, което прави сравнението ти неудачно, но това не значи, че лисицата не носи една торба други заразни заболявания и е много по-опасна от да кажем безстопанствените кучета в РБ, именно защото лисицата се прехранва преимуществено с гризачи.

                    Прав си, че не всяко куче и всяка лисица са бесни, но риска от заболяване е прекалено голям и последствията при заболяване са много тежки и при бяс, и при тении и при трихинелоза за може човек лекомислено да махне с ръка.

                    Всеки си носи рисковете и си търпи последствията от взетите решения.
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 26-09-19, 11:16.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бясна ли е лисицата?

                      Няма как да преплуват Ламанша лисиците. То и вълци си нямат инглетата повече от 8 века, по същата причина. Иначе четох някъде преди време за човешки случаи и там, но мисля беше на мигрант, заразил се в Азия. Тази година имаше случай в Норвегия, норвежка заразила се във Филипините https://gospodari.com/mobile/%D0%BC%...eom169806.html . Аз бясно животно не съм виждал но разговарях с един от екипа по владайския случай 2008г. Разправяше отишли да вземат трупа, екипирани като за химическа война. Разказа ми и за случай с лисици в североизточна България.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X