Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся си мотокар/електрокар втора употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

    За да съм по-конкретен, спрях се на един газокар Jungheinrich с мотор на Мазда... По думите на търговеца, мотора работи, машината се движи перфектно докато загрее , след това спирала... Какво може да му е...
    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 02-02-17, 17:22.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

      Грешиш. В смисъл - може и да уцелиш бройка, а може и да го платиш още 2-3 пъти за текущи ремонти и моткане по сервизи. Тоест, си е на късмет. Поляците също не спят, а имат по-голямо лоби там и обират читавите неща доста бързо. Абе, като с колите

      Ако взимаш западна машина - задължително се поинтересувай от цени на резервни части! Щото един джойстик на Линде е от 200 лева до 300 евро, според модела. А не е рядкост да се скапят. Понякога се ремонтират, понякога не. Един тъп потенциометър на швейцарските кочини е 300 евро, а с обикновен не става, електрониката специално е програмирана гадно и си го търси. Един датчик за положение на задните гуми може да е 2 лева, ама може да е 400 евра. Една мембрана за изпарител е 90 еврака, а специално е направено да не става с друга. И така нататък.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

        Малко си коригирах поста, че имах грешка... Моторът работи, а проблемът явно е в задвижването...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          За да съм по-конкретен, спрях се на един газокар Jungheinrich с мотор на Мазда... По думите на търговеца, мотора работи, машината се движи перфектно докато загрее , след това спирала... Какво може да му е...
          Дай ми модела и ще ти кажа за какво става въпрос какви са вариантите . Имай предвид че при ЮХ евтин ремонт няма особено ако е с новия хидростатик . Доста години се борих с тях
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

            Jungheinrich 2012г. модел TFG320S
            Цената - 10 000лв...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

              докато се назландисвам, газокарчето се продаде...
              сега загледах таз дърта тойотка /пак газ, обаче 91-ви набор, 13400мч
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                От Кърджали като се излезе посока Хасково, на около 1 км. на една бензиностанция има около 10 бр. мотокари. Ако имаш някой там който разбира да ги погледне. Миналата седмица в нашата база една група сменяше батерията на единия електрокар и се заприказвах с тях. Цена на смяната казаха около 5-6000 лв. ама пак зависело. При правилна експлоатация една батерия изкарвала до 7 г. При нашата експлоатация казаха, че 2 г. си е нормалния им живот.

                Коментар


                • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                  Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                  Цена на смяната казаха около 5-6000 лв. ама пак зависело. .
                  Горе-долу толкова ми казаха и на мен. Аз си поръчах български електрокар заедно със щипките за бали, но без нова батерия за 10000 лв. Казаха, че 3-4 часа работел с тази батерия, но си знам, че ще си я сменям. Можела да се рециклира частично на доста по-ниска цена.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                    Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                    От Кърджали като се излезе посока Хасково, на около 1 км. на една бензиностанция има около 10 бр. мотокари. Ако имаш някой там който разбира да ги погледне. Миналата седмица в нашата база една група сменяше батерията на единия електрокар и се заприказвах с тях. Цена на смяната казаха около 5-6000 лв. ама пак зависело. При правилна експлоатация една батерия изкарвала до 7 г. При нашата експлоатация казаха, че 2 г. си е нормалния им живот.
                    За да съсипеш нова батерия за 2 години, трябва много да се постараеш и да си тотален мундар. Или тотален карък
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      За да съсипеш нова батерия за 2 години, трябва много да се постараеш и да си тотален мундар. Или тотален карък
                      ... или батерията да е тотално менте.

                      Коментар


                      • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                        Честно да Ви кажа нямам наблюдение как точно ги експлоатират батериите. Електрокарите работят в натоварен режим по около 20-22 ч. на денонощие. Отделно се карат май от почти всеки, и ги включват на зареждане чак като свърши тока до като дойде следващия камион, просто няма време за повече.

                        Коментар


                        • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          докато се назландисвам, газокарчето се продаде...
                          сега загледах таз дърта тойотка /пак газ, обаче 91-ви набор, 13400мч
                          Зарежи старите екзотики. На това ако нещо изтропа по сериозно си става паметник . За толкова стара машина частите трудно се намират и трудно се доставят .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ... или батерията да е тотално менте.
                            Това имах педвид с каръщината

                            Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                            Честно да Ви кажа нямам наблюдение как точно ги експлоатират батериите. Електрокарите работят в натоварен режим по около 20-22 ч. на денонощие. Отделно се карат май от почти всеки, и ги включват на зареждане чак като свърши тока до като дойде следващия камион, просто няма време за повече.
                            мда, мундарлък от класа. Сега кажи и че никой никога не проверява батерията, преди да се скапе нацяло и ще се сетя за коя фирма говориш
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                              Аз още търся... Доколкото разбирам българските си искат постоянно внимание от майстор... Не знам така ли е...
                              Както писах и в началото, ще се ползва по 1-2 часа седмично...Затова не ми се инвестира в скъпа машина...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                                Чудя се как на 20-на годишни мотокари искат по 10-на хиляди лв. и то повечето са 1,5т.Пропорционално погледнато на колите втора употреба излиза,че като нови трябва да са стрували към двеста хиляди лева,а не е така.И аз се оглеждам за западен и далекоизточен,докато си карам Балканкара,но цените ме накарват у потрес.Погледни в Бяла слатина,specialauto е автокъщата, един както ги е купил, така ги хвърля на плаца да се продават,без да ги лустросва и цените са му по-нормални.Ако можеш да се абстрахираш от очукания им външен вид, можеш да ги погледнеш,пък една боя с мечето винаги можеш да му удариш.Наскоро си купих от него роторен снегорин и нямаше подводни камъни.
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X