Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Яке Zajo - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Яке Zajo - проблем

    Здравейте,
    пиша тук, понеже има изключително малко мнения за продуктите на фирма Zajo и аз лично се бях подлъгал да си купя от тях. Стоките им са все намалени, целогодишно, и само за българският сайт (английският е с ненамалени цени). Като всеки средностатистически българин, надписът намаление ме грабна, особено като ми се стори доста а в интернет информация почти няма.
    Както и да е. Взех си мембранно яке Zajo Pure lady ( мъжките бяха останали само големи размери, но все тая, черно яке си е черно яке). Техническите му параметри са мноого високи - 45 000мм воден стълб за мембрана Sympatex , и 35 000 дишаемост. Което е едва ли не най-високото на пазара, от това , което съм гледал. На 1 поглед всичко изглежда чудесно, даже го тествах в дъжда и нямаше ядове.
    Пояснявам, че якето го взех за да го ползвам като градско яке докато се придвижвам с велосипед, и за планина, което за съжаление не се случи, защото нямах много свободно време.
    След 2 месеца обаче почнаха проблемите. Наложи се да го ползвам в порой 1 път, при което установих, че якето е пропуснало на няколко места - главно на мястото на централния цип в гръдната област и на 1то рамо. Джобовете също бяха вир вода отвътре, нищо , че бяха затворени до горе. Писах им да се оплача, че якето изобщо не е толкова водонепромокаемо, щом на обикновен порой се мокри, и те ми отговориха само
    "ами никой друг не се е оплакал, но никой не го е ползвал за каране на велосипед, та сигурно е заради това" ... Малоумен отговор - още повече че през нощта в порой човек кара с много ниска скорост, не с 50+км/ч .
    След още 2-3 седмици реших да изпера якето, понеже отвътре е сиво, и прахта от града си личи къде се набива... За мое голямо изумление обаче установих, че якето има СКЪСАНО на нивото на бицепса. Общо взето на място , където няма причина да се скъса лесно при използване за каране на колело в града. А якето уж е техническо, да издържа на храсти и тръни в планината, уверяваха ме от магазина.
    Пак им писах, с мисълта да ми кажат къде мога да го оправя, защото вече не е непромокаемо. Отговор имаше само 1 - че това не било фабричен дефект и в такъв случай нищо не можели да направят. Друг отговор така и не благоволиха да ми дадат.


    Та с тази дълга тема искам да кажа, че стоките им са боклуци и въпреки "примамливите намаления" са си скъпи и не си заслужават парите. На всичкото отгоре в сайта на мембраната се казва, че 45 000 мм воден стълб не може да има, заради другите слоеве, които имат дрехите.
    Надявам се никой друг да не се подлъже и да си вземе тази боклук-марка с ужасно отношение към клиентите. Докато им купувах нещата ми отговаряха на мейли с въпроси в рамките на по-малко от 1 ден.
    Последно редактирано от s_simov; 13-12-16, 11:35.

  • #2
    От: Яке Zajo - проблем

    Иначе ако ги слушате служителките, имат мнение за всички марки за такава екипировка, и мнението винаги е, че нещото е зле и не струва, поне ако го нямат в магазина им . Нищо ,че за някои марки има поне 100 мнения и впечатления, повечето хубави. Сега вече имат и раници, та очаквам да казват, че техните са супер, и няма да рекламират дойдер, които продаваха преди... "Полара не е дишащ, за това вземи този на зайо, който е polartec'" . Не че казвам, че polartek за некачествени, ама да кажеш, че полара не е дишащ е малоумно (особено като видиш, че пропуска вятър всеки 1 полар, дори най-евтиния). Аз се бях вързал де, но после се разрових малко по темата за тези мембрани и материи.

    Коментар


    • #3
      От: Яке Zajo - проблем

      Аз пък смятам , че "Зайо Байо " си е добра марка. Всяко производство има "фира" .
      Твоя проблем , май е българския търговец, а не марката
      Опитай директно с производител да свържеш и опиши кореспонденцията с търговеца.
      Само да ти отбележа ,че за много по-евтини продукти , купени от Англия например , са ми връщали пари, само по снимки на проблема
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        От: Яке Zajo - проблем

        Ами нормално е мъж да скъса женско яке на бицепса, така да се каже. Пък и аз не знам къде ги видя тези евтини зайковци. Аз като ги загледам, все са с безмислено високи цени и не искам да те разочаровам, но Симпатекс си е калпава мембрана, каквото и да ти говорят. Имал съм такова яке и беше изхвърлено скоропостижно.

        И на последно място, замърсяването на мембраните е основен проблем, така че за градски условия аз бих ти препоръчал нещо уиндстоперно и едно дъждобранче, за да не ревеш после по форумите.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          От: Яке Zajo - проблем

          Ще може ли снимка на якето, защото реално Daryl е с eVent, а това променя доста нещата.

          Коментар


          • #6
            От: Яке Zajo - проблем

            От години ползвам продукти на ЗАЙО, закупени от българския търговец и досега не съм имал проблем. Темата е интересна за мен и ще я следя. Поздрави.
            Издържах вчера, ще издържа и днес...

            Коментар


            • #7
              От: Яке Zajo - проблем

              Те от 2 години имат "официален представител"... Преди това имаше определени бройки в РедРок.

              Коментар


              • #8
                От: Яке Zajo - проблем

                Моя грешка - якето е Pure Lady, бях се чудил между това с eVent и това, и се спрях на това Pure Lady, 1во защото е повече мм, и 2ро - защото е черно, а не ярко жълто.

                Коментар


                • #9
                  От: Яке Zajo - проблем

                  Якето е Pure lady, а не Daryl. Моя грешка ( бях в дилема преди дали да е Дарил, че е с еВент мембрана , или това, но накрая избрах това, защото 1во е черно, и 2ро е повече милиметри..уж)
                  Проблема с късането на бицепса не е от това, че съм мъж защото бицепсите ми липсват. Общо взето това беше 1 от малкото якета, които да са М размер. от 600+ лв намалено на 230, как да не се изкуши човек...
                  И за градско яке не бих ползвал уиндстопер и дъждобран, защото запарват. Това беше и причината да мина към мембрана. Имам непромокаем уиндстопер за без пари както се казва, но много запарва.
                  Чудех се тогава дали да взема нещо от официалния магазин на The north face, че там имаше за 200лв някъде на промоция яке, но беше 17 000мм , и аз се излакомих за повече.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Яке Zajo - проблем

                    Първоначално публикуван от s_simov Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    пиша тук, понеже има изключително малко мнения за продуктите на фирма Zajo и аз лично се бях подлъгал да си купя от тях. ........... Техническите му параметри са мноого високи - 45 000мм воден стълб за мембрана Sympatex , и 35 000 дишаемост. Което е едва ли не най-високото на пазара, от това , което съм гледал. На 1 поглед всичко изглежда чудесно, даже го тествах в дъжда и нямаше ядове.
                    .........боклук-марка..................... ужасно отношение към клиентите. .
                    Като начало в момемнта този модел не е с мембрана Sympatex а с eVent, което си е сериозна разлика по отношение на някои от очакваните качества.
                    По принцип Зайо за мен е бюджетна не лоша марка като Трим и подобни сравнително нови претенденти. Въпреки, че правят все по вече хубави неща е нормално да имат някакво изоставане от топ моделите на топ брандовете и като си купи човек яке за 100 евро не е хубаво да съжалява, че то не е точно като такова за 600 евро... Иначе разбира се и за 5 лева се случва да се намери страшна находка във втората употреба, но това явно не е правило, а изключение.

                    Доста омешвате качествата на конкретния модел/бройка която сте си купили с качествата на марката като цяло (колко други продукта на марката сте използвали) и с обслужването в магазина, което си е съвсем трета бира... Ако Ви е ядосало главно последното, най-добре послушайте съвета на колегата да пишете директно на производителя, но ако използвате същия стил като в тази публикация е много вероятно и те да ви пратят в кръглата папка...

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    .....не искам да те разочаровам, но Симпатекс си е калпава мембрана, каквото и да ти говорят. .....
                    А па ти нали знаеш как обичам генералните заключения Sympatex определено не може да бъде наречен боклук, най малкото защото под тази марка се произвеждат мембрани с различни качества и приложение, произвежда ги един от най-големите технологични концерни в Европа и се използват за различни приложения от много от най-авторитетните производители в най-високия клас екипировка...

                    Макар че не е много културно ще се самоцитирам тук :

                    SympaTex – слабостта за едни е сила за други

                    Един от първите успешни опити за навлизане в запазената територия на Gore-tex, още през 1986г. прави глобалния химически концерн Azko Nobel с мембраната Sympatex. Sympatex не е ePTFE мембрана, а сложен полимер използващ хидрофобен полиестер, като база даваща му здравина, водоплътност и пълна ветроустойчивост и хидрофилен полиетер, който осигурява абсорбцията и дифузното транспортиране на влагата от вътре навън. Тук, за разлика от всички микропорести мембрани като Gore-tex и eVent изобщо не се залага на конвективно пренасяне на водна пара през порите, а полимера е оптимизиран така, че да работи като самостоятелен плътен слой, който отвежда влагата единствено чрез процеса абсорбция – дифузия. Това става на изцяло електохимически принцип, използвайки обичайния градиент на температурата и относителната влажност между вътрешната и външната среда.

                    Две са много съществените преимущества на този подход – първо плътната, дебела едва около 5 микрона мембрана осигурява много по-голяма защита от вода (до 45 000 мм воден стълб) в сравнение с всички микропорести мембрани. И второ, всъщност много по-съществено, плътната структура на мембраната не позволява никакво компрометиране на нейните качества в резултат от замърсяване, включително мазнини, соли и т.н. Както винаги, пълно щастие няма и SympaTex заплаща тези си достойнства с малко изоставане по отношение на паропрппускливостта в сравнение с водещите по този показател мембрани. За разлика от ePTFE мембраните, SympaTex е еластичен и позволява разтегливост от над 200%.

                    Именно поради тези си специфични достойнства, днес SympaTex е намерил своята водеща роля при производството на водонепромокаеми обувки. Съществена роля за това играе и системата на Azko Nobel – SympaTex Moisture-Tech, която може да сращнете и под други търговски марки, като Boreal Dry-Line например. Много хитра и добре работеща идея, която позволява повече от 2 пъти по голяма реална паропропускливост на обувките в сравнение с най-добрите ePTFE мембрани.

                    За какво става дума - в лабораторията, независимо какъв тест за паропрппускливост се използва, винаги се изпитва чисто, плоско, равно парче ламинат от изпитвания образец. Общо взето, количеството преминала през него пара е правопропорционално на площща му и за това често резултата се дава като количество вода преминало през 1 кв.м. текстил за единица време. Ок, това не е съвсем коректно дори и ако го сравним с дреха, използвана в реални условия, но при обувките изобщо не може да го приемем дори и за близко приближение на действителността. Това е така, поради факта, че обувките имат много малко „свободна” повърхност, а голяма част от тях е „блокирана” от подметка, гумени бордове, двойни и тройни текстили в зоната на шевовете и т.н. В резултат от всичко това, просто едва около 1/3 или ¼ от повърхността на обувката реално диша и може да отвежда влага навън.

                    Какво е решението на SympaTex Moisture-Tech? Решението е между мембраната и вътрешния слой да се апликира дебел слой порест материал, в който има свободно движение на въздух. По този начин, отделената от всяка част на крака влага, включително и от ходилото, циркулирайки в този слой рано или късно достига до „свободна” зона през която може да премине навън. Резултатите от тази система са наистина впечатляващи и аз ще дам пример с високопланинските ми обувки Koflach, които са с изцяло пластмасова външна черупка (която очевидно няма как да диша) и вътрешна обувка със Sympatex. След 12 часа носене в топло пролетно време, когато събуя обувките си пластмасовата черупка буквално е пълна с кондензирала пот, а чорапите ми във вътрешната обувка са напълно сухи. Когато си купих тези обувки, аз не бях запознат със системата за отвеждане на влагата на Sympatex, и мислейки си че е най-обикновена мембрана бях силно озадачен (и приятно изненадан, разбира се) от този парадокс.


                    На който му се чете повече, цялата статия е тук: http://forum.adv-bulgaria.com/forum/...80%D0%B8%D0%B8
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      От: Яке Zajo - проблем

                      Аз имам палатка Зайо от повече от пет години и си я ползвам без абсолютно никакви проблеми и никаква поддръжка. На събора в Приморско преди две години в пороя си спахме на сухо, докато пътя беше станал река половин метър.
                      П.П. Трябва да се сетя да я прибера от балкона

                      Коментар


                      • #12
                        От: Яке Zajo - проблем

                        По някаква причина не ми излизат отговорите в публикацията, не знам защо така. Както казах - поправих се и модела е със симпатекс, Pure lady . Мембраната я знам (и я пише на ръкава) , модела явно ми се е набил в главата като име от времето, когато се чудех кое от 2те да взема, но избрах черното.
                        Да, определено ме е ядосало третото - самите служители, но това не променя факта, че техническо яке за 600+ лв ненамалена цена се къса за по-малко от половин година употреба в градски условия. Айде, да съм бил по шубраците в планината ок, разбираемо е, но в града каране на велосипед до университета и обратно ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Яке Zajo - проблем

                          В крайна сметка сега имам 1 скъпо (за нашите стандарти) непромокаемо яке, което вече не е непромокаемо (пък и циповете ...) Все още си го ползвам като дишащ уиндстопер и при слаб дъжд, ама при порой няма как да разчитам на него.
                          Някой да има идея къде или как мога да оправя проблема с този скъсан участък, че не е голям.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Яке Zajo - проблем

                            Първоначално публикуван от s_simov Преглед на мнение
                            Якето е Pure lady, а не Daryl. Моя грешка ( бях в дилема преди дали да е Дарил, че е с еВент мембрана , или това, но накрая избрах това, защото 1во е черно, и 2ро е повече милиметри..уж)
                            Проблема с късането на бицепса не е от това, че съм мъж защото бицепсите ми липсват. Общо взето това беше 1 от малкото якета, които да са М размер. от 600+ лв намалено на 230, как да не се изкуши човек...
                            И за градско яке не бих ползвал уиндстопер и дъждобран, защото запарват. Това беше и причината да мина към мембрана. Имам непромокаем уиндстопер за без пари както се казва, но много запарва.
                            Чудех се тогава дали да взема нещо от официалния магазин на The north face, че там имаше за 200лв някъде на промоция яке, но беше 17 000мм , и аз се излакомих за повече.
                            Еми да избереш Симпатекс пред Е-Вент е било голямата грешка. Също така, да кажеш че уиндстопер не става за колоездене е несериозно. Разгледай тук:

                            http://www.goreapparel.com/gore-bike-wear/men/jackets/

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение

                            А па ти нали знаеш как обичам генералните заключения Sympatex определено не може да бъде наречен боклук, най малкото защото под тази марка се произвеждат мембрани с различни качества и приложение, произвежда ги един от най-големите технологични концерни в Европа и се използват за различни приложения от много от най-авторитетните производители в най-високия клас екипировка...

                            Макар че не е много културно ще се самоцитирам тук:
                            Сашо, аз статията съм я чел, но това не променя мнението ми за Симпатекса. Може на теория да е така, но практиката мисля че е друга. Аз поне срещам Sympatex само в по-евтини варианти на облекла и обувки.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Яке Zajo - проблем

                              Не казвам, че не става. Просто искам дишаща мембрана, за да не ми запарва. То не че и мембраната не запарва, но поне бързо съхне. Иначе избрах го от 1 страна заради повечето милиметри, от друга страна- заради цвета. Черно е доста по-универсално от ярко жълто.
                              Имам и едни еВент панталони на зайо, които са чисто нови и мисля да продавам, защото ми мина мерака да карам сноуборд вече (бях ги купил с тази идея ).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X