Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обръщане на лебедка

    Всички лебедки които съм виждал са с мотор отляво и ръчка за муфата отдясно. Защо?

    На мен ще ми е по-удобно да е наопаки - и за ръцете, и за прокарването на кабелите. Ще спестя 2м жица което си е цял волт или 10% към теглителната сила., намалената плетеница отделно.

    На външен вид и доколкото съм я разглобявал ми изглежда симетрична. Спирачката работи в двете посоки, моторът накъдето го захраниш - натам. Редукторът изглежда и той симетричен.

    Какво може да се прецака?

  • #2
    От: Обръщане на лебедка

    Аз съм се дърпал наобратно...
    С механичната де. Като се изкъртиха едните захвати които държат лебедката да не поддава при теглене в правилната посока-обърнах въртенето, и за да се вадя напред-включвах на задна, и така се вадих.
    Естествено-не може да си помагам с гумите, ама не се и наложи-варненското състезание беше сравнително леко. Чаро падна да се хили като искаше да си помагам с гумите, а аз му казах, че се дърпам на задна...

    А електрическата би трябвало да го може същото, не виждам причина да не може.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Обръщане на лебедка

      Нищо няма да се прецака , знам поне три лебедки дето са монтирани така че редуктора да е от ляво , а мотора от дясно . Единственото което трябва да се промени е в управлението , да се разменят кабелите на оперативната верига за посоките на въртене за да не се бъркаш при работа с дистанционното . Въжето също трябва да се обърне така че да влиза отдолу при навиване .
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Обръщане на лебедка

        Сигурен ли си че спирачката работи и в двете посоки?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Обръщане на лебедка

          Зависи от модела, но трябва да е сигурно, че може да стане мазало.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Обръщане на лебедка

            Чак па мазало? Аз Ясен не го виждам да е екстремист.
            Иначе поне аз не съм виждал двупосочни спирачки, ма щом казваш явно има
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Обръщане на лебедка

              Впрочем някой ме уверяваше че без спирачка въобще било по-добре защото спирачката никога не освобождавала мотора напълно и му пречела. Аз не споделям чак такива радикални възгледи.

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Сигурен ли си че спирачката работи и в двете посоки?
              Моята със сигурност работи. Дали работи с еднаква сила е един втори въпрос който не е изследван подробно.

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Зависи от модела, но трябва да е сигурно, че може да стане мазало.
              Mile Marker 8500 с постоянни магнити. Ама ме интересува не само тази лебедка, а по принцип.

              Коментар


              • #8
                От: Обръщане на лебедка

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Нищо няма да се прецака , знам поне три лебедки дето са монтирани така че редуктора да е от ляво , а мотора от дясно .
                Ако кажеш че ги и ползват броим темата за закрита.

                Коментар


                • #9
                  От: Обръщане на лебедка

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  а по принцип.
                  По принцип може всичко. Няма значение кое от коя страна е.
                  Но надали ще правиш лебедка от нулата.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обръщане на лебедка

                    Потвърждавам, че работят и наобратно - вкл. спирачките. Можеш се увериш наживо, като дойдеш.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обръщане на лебедка

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ако кажеш че ги и ползват броим темата за закрита.
                      Използват ги и то активно , отварях преди време едната за профилактика и не видях някакъв проблем заради това че върти "на обратно" . Слагай я както ти е удобно , нямаш никакви проблеми .
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обръщане на лебедка

                        Решено.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обръщане на лебедка

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Сигурен ли си че спирачката работи и в двете посоки?
                          Стандартната спирачка е конусна и задържа барабана когато мотора не върти . Всяко завъртане в коя да е от двете посоки "освобождава" конуса и лебедката започва да върти , иначе по логиката че спирачката държи само в едната посока , при размотаване трябва барабана да не може да се завърти . И да , спирката създава триене при работа с лебедката при което се създава някакво съпротивление на мотора , отделя се топлина която в горещо време и интензивна работа с лебедката може да стопи синтетичното въже . Затова на всички синтетики се поставя калъф който се монтира в началото на въжето за да може въжето на първи ред на барабана да е защитено от топлината , макар че масово съм виждал как ги слагат до куката за да "пазело" въжето като закачиш куката на него ...
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обръщане на лебедка

                            Зависи от конструкцията на спирачката. Има спирачки, които са еднопосочни. Моя WARN e с такава.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обръщане на лебедка

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              Зависи от конструкцията на спирачката. Има спирачки, които са еднопосочни. Моя WARN e с такава.
                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение


                              Mile Marker 8500 с постоянни магнити.
                              Лебедка с планетарен редуктор , спирачка в барабана , управление и мотор за въртене в двете посоки , можеш да работи в двете посоки без никакви проблеми
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X