Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

    Здравейте, колеги!

    Когато взехме Опела преди години, от автокъщата ни казаха, че има климатик. На теория е така, но на пратика - не. Колата е блъскана, поради което се наложи смяна на климатичния радиатор. Мислех си, че ще е само това, но уви. В последствие, след закачане на система за проверка на състоянието, се оказва, че изпуска около 500 грама, което е много.

    Тъй като нямам представа какво точно би излязло като евентуални ремонти, ми предлагаха да пуснат фреон в системата (малко количество) и да се следи откъде би изтичал.

    Та питането ми е, дали някой знае майстор във Варна, който би погледнал Опела и би могъл да даде възможно най-добра оценка за състоянието на климатика? Става въпрос за това, дали може да се определи за наличие на спукани тръбички, проблем в компресор, изпарител и каквото друго би могло да излезе като проблем.

    Благодаря!

  • #2
    От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

    нула осем девет осем пет нула осем три три две - Стефан
    Работи до гарата.
    На мен лично е възкресявал климатик на вектра ама биндзин.
    Проблема при него е че има чакащи ама е било И лятото
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

      Благодаря, колега! Обадих се на този номер, но Стефан не бил в града, с колегата му говорих и се разбрахме да се чуем след 20-ти този месец. Отново благодаря и ще пиша след това, какво е станало.

      Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

        Да раздвижа малко темата.

        Преди около два месеца климатикът беше оправен. Сменени датчици, разни други неща, които не помня вече, както и зареден с фреон. Майсторът е Стефан, когото колегата rosen_offroad ми препоръча. Много разбран човек и си върши качествено работата. Доволен съм.

        Обаче преди месец климатикът спря да духа студено. Закарах го пак при Стефан и се оказа, че уплътненията на компресора са се спекли. Разбираемо. Майсторът започна да търси въпросните уплътнения като комплект, но явно трудно се намират или ги няма никъде.

        Можете ли да ме посъветвате, къде мога да намеря въпросния комплект или някъде компресор втора ръка, който да те читав?

        Пробвах с три компресора от автоморгите, но уви, за нищо не стават.

        Благодаря и поздрави!

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

          Пратих на лично сайта, от където си намерих съединител за компресора на Паджерото. Колега си купува за БМВ-то части. Доста неща имат, пращат с куриер.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

            Отново благодаря! Утре, когато разбера точния номер на компресора, ще звънна, за да разпитам по-подробно.

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

              Днес звъннах на хората от сайта. Казаха ми, че имали въпросния ремонтен комплект. Днес го изпращат и утре би трябвало да е при мен. Питаха ме единствено за марката на компресора - DELPHI. Надявам се ремонтния комплект да пасва и да се получат нещата.

              Благодаря на колегата Asen Kushlev ​за съдействието!

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

                Ако сам ще го правиш, трябва да си намериш и една набутвачка за да вкараш тефлоновият семеринг в оста на компресора без да го скъсаш..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

                  Не, не мисля да го правя сам. Оставям го на майстора, когото ми препоръчаха. Все пак благодаря за съвета!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на климатик на Опел Вектра Б 2.0 ТД

                    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                    Д


                    или някъде компресор втора ръка, който да те читав?

                    Пробвах с три компресора от автоморгите, но уви, за нищо не стават.

                    Благодаря и поздрави!
                    Понеже се смятам за човек които е в час с климатичните авто неща та ще си позволя да дам съвет - Компресор 2ра употреба.
                    Аналогията с други авто части при Климатичен компресор 2 ра ръка е повече от неуместна.
                    В общия случаи тия дето са 2 ра употреба са свалени и не са съхранявани правилно или и да не са свалени ако системата е оставена отворена -демк има достъп на въздух а във върдуха има влага- ефекта е също много лош.
                    От опит а и опит на други колеги по климатиците -релативно рядко се уцелва да си купиш 2 ра ръка и тои да е читав.
                    Дори отначало да бачка всичко,в общия случаи след релативно кратко време пак нещо се скапва в повечето случаи.

                    Ако няма възможност да си купиш нов - има такива отремонтирани а в по трудоемкия вариянт е да се сменят комплект гарнитури +челно уплътнение но пък тука се иска свястен маистор дето му се вика.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X