Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клатещ се скоростен лост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Клатещ се скоростен лост

    Е извадих го. От петък нататк ме тръшна нещо вирусно и чак днес ме пусна истински. Та почти прав си. Втулката долу е виновна. Ама не беше изпаднала, а се беше нанизала нагоре по ябълката. Като на тая картинка (от мрежата е, ама положението е същото с изключение на ония пръстен - при мен го няма).

    Та премерих малко работите, ще издялам една по-стегната втулка и следващият път като се качи няма да имам повече проблем.

    След свалянето на втулката на място луфта е доста минимален. Дъжли се на хлабавата "втулка". Ако там луфта се премахне и луфта на лоста ще изчезне.

    Като работа:
    1) Сваляне на пластмасите около лоста
    2) Сваляне на гуменият маншон който е хванат с болтове към купето
    3) Сваляне на лоста чрез развиване на двата болта от страни на лоста (падат се точно под маншона нанизан на скоростната кутия
    4) Сваляне на лоста
    5) Гледане, чесане по главата, маааалко мислене, смъкване на втулката на правилното място
    6) Събиране по обратен ред

    Като време - 30-40 минути. Ама щото беше студено и точка 5 беше у дома. Иначе щях да спестя 10тина минути.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050211 part missing (question mark).jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5738518

    Коментар


    • #17
      От: Клатещ се скоростен лост

      3) Сваляне на лоста чрез развиване на двата болта от страни на лоста (падат се точно под маншона нанизан на скоростната кутия
      Тези болтове не се развиват!!!
      Просто се натиска на долу и завърта капачката и лоста си излиза!
      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
      "Mud Angels" Stara Zagora

      Коментар


      • #18
        От: Клатещ се скоростен лост

        Е тъй де, ама трябваше да ги развия веднъж за да разбера къде точно е тази капачка .

        Иначе нищо не губиш като ги развиеш. Освен, че трябва после да ги завиеш.

        Коментар


        • #19
          От: Клатещ се скоростен лост

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Е тъй де, ама трябваше да ги развия веднъж за да разбера къде точно е тази капачка .

          Иначе нищо не губиш като ги развиеш. Освен, че трябва после да ги завиеш.
          Хихихи, и аз така направих първия път.
          Ма няма лошо де, това което не ни убива...
          Моята втулка пропадаше надолу, а твоята нагоре, имал си късмет, че ваденето от дупката е гадно.

          После при сглобяването налей малко масло в избирача. Той е отделен механизъм, и няма връзка с маслото в кутията. Може би и поради сухото триене тази втулка се износва...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Клатещ се скоростен лост

            То на долу няма на къде при мен. Под ухото на избирача на скорости седи капачето което е "дъното" на тази малката кутия.

            Даже като събирах пуснах втулката и после сложих лоста. Тя си пада до дъното и си седи там. Пък и самата ѝ форма е такава, че да ограничава само качване на горе по ябълката, а не изхлузване на същата на долу.

            Коментар


            • #21
              От: Клатещ се скоростен лост

              Аз като гледам и пружината ти я няма май?
              Трябва да се намира м/у тази полусфера и капачката за закопчаването.
              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
              "Mud Angels" Stara Zagora

              Коментар


              • #22
                От: Клатещ се скоростен лост

                Снимката не е от моята кола - писах го по-горе. При мен пружината е там, ама е леко счупена. Леко защото държи капачката на място .

                Коментар


                • #23
                  От: Клатещ се скоростен лост

                  Полезна тема,и аз тия дни на мойта ще свалям,че е отврат така с тоя лост има луфт като на икарус и със същите пинизи се целят скоростите..

                  Коментар


                  • #24
                    От: Клатещ се скоростен лост

                    При мен втулката се беше качила над ябълката,сложих я на място и съм много щастлив,вече скоростния лост не се клати и предавките се включват нормално.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Клатещ се скоростен лост

                      Ако не предприемеш мерки да я задържиш на мястото и-скоро пак ще бъдеш нещастен.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Клатещ се скоростен лост

                        Свалил съм размерите. Т'ва нещо се изрязва за 1 час на CNC-то у нас (заедно с чертането). За стругар ще ми иде повече време докато намеря такъв, обесня му точно какво трябва да направи и го убедя да свърши нещо за 10 минути.

                        Та когато проблема се повтори - изрязвам една втулка, свалям лоста и слагам нея на мястото на тая долу.

                        Даже има и начин без рязане - един спейсър между ябълката на лоста и втулката ще свърши достатъчно работа за да не може втулката да се качи горе, ама някак си не искам 'тунинг' там при все, че проблема е елементарен за решаване.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X