Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

    Здравейте колеги,
    Преди 3 години купих ГВ 2.0 1999 г. от Мюнхен, която не палеше и на таблото мигаше лампата "check engine". Тук се оказа, че акумулатора е паднал от дългото стоене в автокъщата и след купуване на нов акумулатор и запознаване на ключовете си карах безпроблемно. Смених акумулатора с по-мощен Bosch Silver S4 74Ah преди 1 месец, тъй като вилата ми е в Балкана на 2 км от асфалт, а идва зима.Преди една седмица смених помпата на съединителя, която беше протекла, но забравих магнитната лампа под волана.След час отидох до колата и вече в тъмното видях светлината и я махнах от там.Опитах се да запаля, но на втория път видях, че отново мига "check engine". След много опити и съвети от приятели откачих клемата на минуса и го оставих за половин час. След половин час колата запали.На другия ден - понеделник - се прибрах в града безпроблемно, приготвех се за работа и... отново лампата мига и колата не пали.Потърсих сервиз и човека дойде с пътна помощ, натовари ме и след един ден се обади да си взема колата отремонтирана.Попитах какъв е бил проблема - имобилайзер!Сряда карам от дома до работа и по обед се прибирам след 15 минути вече мигаме отново. Майстора отново дойде и я взе - върна ми я в събота на обед като каза, че е елиминирал буксата за антената на имобилайзера и проблем не може да има. Пак отивам на Балкана вече курназ! Тази сутрин пали , напред-назад по лов и на обед пак мига! Какво ли не правих, ключове сменях, откачах (по съвет на майстора) акумулатора и най- накрая извиках пътна помощ, но за да ме натовари трябваше да се смъкна до асфалт. 5 часа след проблема - натоварени - жена, куче, пушки и друга цигания реших да пробвам за последно преди да я пусна по инерция и ... запали! Без да я гася бегом до Търново, свалих багажа и я изгасих чак в гаража. Пробвах 3 пъти - пали от четвърт оборот и лампата не мига.
    След тази моя тирада - някой има ли идея къде е проблема? Има ли температурен датчик, който да дава грешни данни? Очаквам вашите коментари!
    Руен Хаджиниколов

  • #2
    От: Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

    Бреййй, 78 прегледа и нито едно мнение! Явно съм надценил съфорумците!
    Руен Хаджиниколов

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

      Каква грешка е записал компютъра?
      Прилича на прочутия датчик колянов вал.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

        Не знам каква е грешката. Според майстора това, че при първи опит колата припалва и изгасва и след това лампата започва да мига говорело, че се губи някъде ток. Поне това ми казва. Сега иска да стояла в сервиза 3 дни и той да я тествал! Вчера сутринта запали, ходих на работа и като се прибрах за обяд след това припали и изгасна.Започна да мига check engine-a! В 18.00 часа се прибрах и я пробвах - запали от раз !
        Руен Хаджиниколов

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

          Елиминирайте изцяло имобилайзера за известно време и вижте ще има ли проблем отново.
          Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
          Opel Corsa 1.7д 98г

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

            Как да стане елиминирането колега? Маѝстора ми каза, че е невъзможно.След като стоя 4 дни в сервиза му снощи я взех в 17 часа след като бил дублирал някакви линии и нямяло да прави повече така. Тази сутрин я запалих и е работила един час! От 9 часа е изгасена и в 13 не можа да запали отново, чак към 16 часа след като изключих акумулатора за половин час и бърниках из бушоните и разни там релета запали. Дойдох в града и сега пак мига чек енжина! Влязох във форума за да видя как мога да я тествам за грешка.
            Руен Хаджиниколов

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

              Смени си майстора, поне за този проблем.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с имобилайзер или компютър на Гранд Витара

                Развръзката - емулатор на имобилайзера в компютъра срещу съответната сума и ... проблема е решен!
                Руен Хаджиниколов

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X