Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
    Сподели защо този песимизъм.
    Надявам се познаващите правилника да са болшинство и да отворят очите на невежите.
    Ами малко се разочаровах от състезанието в Лазарово.......

    1-во: състезатели влизат в зоната,стигат до дадена врата и започват да питат съдията кое е разрешено и кое забранено!?
    2-ро: съдиите продължават да играят ролята на помощник-навигатори и се обаждат където не им е работа!
    3-то: два джипа се състезават с един и същи навигатор!
    4-то: джипа влиза назад във врата и това му се зачита за правилно!???
    5-то: джипа влиза до половината във вратата,събаря едното колче,връща се назад и атакува отново врата и това му се брои за половин врата!??
    6-то: побутва се колче,което остава наклонено на 45градуса и това се счита за съборено!?
    7-мо: смачква се храст на който е вързана лента,джипа настъпва лентата с двете гуми,но това не се наказва!
    8-мо: състезател заповядва на конкурент да си докара при него джипа за да провери за неотговарящо на класа окачване,вместо да подаде контестация!?
    и т.н.
    С това нямам за цел да засегна никой,а само да обясня защо е "песимизма" както го нарече!
    Не разбирам,защо се разпечатват и раздават правилници при записване като никой не си прави труда да ги прочете?!Но пък от друга страна,защо да си прави труда да чете,като ако нещо не му е ясно или нещо пропусне то съдията ще му "помогне"!!А дали му помага или всъщност му пречи?!?Ако съдиите продължават в тази посока,никога състезателите няма да си направят труда да прочетат правилата и да ги спазват!!
    А както ти сам каза Наско: "......за да продължава да ги има офроуд състезанията, са именно правилата."

    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
    Еее хубава работа ...кой съдия не знае правелника...
    Меха,не зная как е в другите класове.Както знаеш карам в Стандарт.Става дума за съдиите в този клас!
    Имам някои наблюдения за съдийството в по-горните класове,но са бегли и не мога да ги коментирам!Трябва състезатели от другите класове да си изкажат мненията!

    П.П. и пак казвам,че никого не искам да обидя или засегна като състезател или съдия......просто правилата трябва да се спазват!
    "АСК ЗАГОРА 4х4"
    0897937797....по всяко време!

    Коментар


    • #62
      От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

      В Прототип нямам оплакване от съдиите вече второ състезание . Съгласен съм с Милен компромиси не бива да има за никой състезател .

      Коментар


      • #63
        От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

        Атакаа Така ви искам, хаха.

        Коментар


        • #64
          От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

          Съдийски грешки винаги ще има докато ползваме съдии на доброволни начала. Професионални съдии няма, това е нашият екип. Тези съдии имат опит вече 5-та година, а правилникът има минимални промени. Състезателите също са едни и същи.

          Милен правилно е забелязал грешки в клас Стандартен, а защо се случват все там не мога да си обясня.

          В Прото където бях през цялото състезание не съм забелязал никакви проблеми

          Коментар


          • #65
            От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

            Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
            Ами малко се разочаровах от състезанието в Лазарово.......

            1-во: състезатели влизат в зоната,стигат до дадена врата и започват да питат съдията кое е разрешено и кое забранено!?
            2-ро: съдиите продължават да играят ролята на помощник-навигатори и се обаждат където не им е работа!
            3-то: два джипа се състезават с един и същи навигатор!
            4-то: джипа влиза назад във врата и това му се зачита за правилно!???
            5-то: джипа влиза до половината във вратата,събаря едното колче,връща се назад и атакува отново врата и това му се брои за половин врата!??
            6-то: побутва се колче,което остава наклонено на 45градуса и това се счита за съборено!?
            7-мо: смачква се храст на който е вързана лента,джипа настъпва лентата с двете гуми,но това не се наказва!
            8-мо: състезател заповядва на конкурент да си докара при него джипа за да провери за неотговарящо на класа окачване,вместо да подаде контестация!?
            и т.н.
            С това нямам за цел да засегна никой,а само да обясня защо е "песимизма" както го нарече!
            Не разбирам,защо се разпечатват и раздават правилници при записване като никой не си прави труда да ги прочете?!Но пък от друга страна,защо да си прави труда да чете,като ако нещо не му е ясно или нещо пропусне то съдията ще му "помогне"!!А дали му помага или всъщност му пречи?!?Ако съдиите продължават в тази посока,никога състезателите няма да си направят труда да прочетат правилата и да ги спазват!!
            А както ти сам каза Наско: "......за да продължава да ги има офроуд състезанията, са именно правилата."


            Меха,не зная как е в другите класове.Както знаеш карам в Стандарт.Става дума за съдиите в този клас!
            Имам някои наблюдения за съдийството в по-горните класове,но са бегли и не мога да ги коментирам!Трябва състезатели от другите класове да си изкажат мненията!

            П.П. и пак казвам,че никого не искам да обидя или засегна като състезател или съдия......просто правилата трябва да се спазват!
            Това Всичкото ти ли го написа,.. сам ? Браво ! Същото Важи 100 % за вашия екипаж за състезанието в Сливен + 9: че колана за осигуряване ви се влачеше след колата до финала на всяка зона и 10: ДЖИПА с който карате НЕ ОТГОВАРЯ за клас Стандарт !!! и въпреки забележките ми продължавате !!! Ееее, Вече почвам да пиша, нали това искаше на Лазарово. Там го спестих на Всички, защото организаторите имаха проблеми, но това не променя факта, че носех два предни амортисьора от СТАНДАРТНА Витара, които Ви ги подарих и исках да карате в неделя с тях. Нали сте със стандартни такива ?!? Защо не ги качихте и ЗАЩО не показахте колата с какво окачване е ??? И не на последно място да ме питаш кой съм аз, за да ми показваш вашата кола. Аз съм Иван Попов и съм състезател в клас Стандарт и като такъв имам ЗАДЪЛЖЕНИЯ и ПРАВА, които ги спазвам.
            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

            Коментар


            • #66
              От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              Това Всичкото ти ли го написа,.. сам ? Браво ! Същото Важи 100 % за вашия екипаж за състезанието в Сливен + 9: че колана за осигуряване ви се влачеше след колата до финала на всяка зона и 10: ДЖИПА с който карате НЕ ОТГОВАРЯ за клас Стандарт !!! и въпреки забележките ми продължавате !!! Ееее, Вече почвам да пиша, нали това искаше на Лазарово. Там го спестих на Всички, защото организаторите имаха проблеми, но това не променя факта, че носех два предни амортисьора от СТАНДАРТНА Витара, които Ви ги подарих и исках да карате в неделя с тях. Нали сте със стандартни такива ?!? Защо не ги качихте и ЗАЩО не показахте колата с какво окачване е ??? И не на последно място да ме питаш кой съм аз, за да ми показваш вашата кола. Аз съм Иван Попов и съм състезател в клас Стандарт и като такъв имам ЗАДЪЛЖЕНИЯ и ПРАВА, които ги спазвам.

              Алоооо,Мелмак?!
              Сам го написах,защото съм достатъчно грамотен за разлика от теб!!!
              Пак ще питам:Кой си ти,че да казваш какви амортисьори ще "качваме"???И кой си ти,че да изискваш да ти докараме при теб джипа и да ти показваме каквото и да било???КОЙ???
              Като имаш задължения си ги спазвай,а като имаш права си ги търси,но при правилния човек а именно главния съдия на даденото състезание!
              Не можеш ти да казваш:"докарай ми тука вашия джип да го видя с какво окачване е!" или пък "нося ти два амортисьора,да ги сложиш и караш с тях в неделя!" Нямаш тези права!!!Така можеш да говориш на жена си!
              "АСК ЗАГОРА 4х4"
              0897937797....по всяко време!

              Коментар


              • #67
                От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                Всички съдии в клас Стандарт на брифинг при Попов преди състезание!

                Коментар


                • #68
                  От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                  Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
                  Алоооо,Мелмак?!
                  Сам го написах,защото съм достатъчно грамотен за разлика от теб!!!
                  Пак ще питам:Кой си ти,че да казваш какви амортисьори ще "качваме"???И кой си ти,че да изискваш да ти докараме при теб джипа и да ти показваме каквото и да било???КОЙ???
                  Като имаш задължения си ги спазвай,а като имаш права си ги търси,но при правилния човек а именно главния съдия на даденото състезание!
                  Не можеш ти да казваш:"докарай ми тука вашия джип да го видя с какво окачване е!" или пък "нося ти два амортисьора,да ги сложиш и караш с тях в неделя!" Нямаш тези права!!!Така можеш да говориш на жена си!
                  Алооо, бакшиш! Ще покажеш ли каква диплома имаш и дали си минал психо за последната година за да твърдиш, че си по грамотен от мен. И пак да ти кажа Аз не определям правилата и модела на амовете. Има правилник и по него Вашата кола го нарушава няколко пъти. Искаш да пиша и да, пиша и няма да можеш да се скриеш или да шикалкавиш ... А за жена ми, само можеш да си щастливец, че не е с мен в трасето, че още на Сливен щеше да си търсиш товарен вагон.
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • #69
                    От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                    Ванка, я кажи за какво става въпрос, по кои показатели бакшишката витара не отговаря?
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                      Алооо, бакшиш! Ще покажеш ли каква диплома имаш и дали си минал психо за последната година за да твърдиш, че си по грамотен от мен. И пак да ти кажа Аз не определям правилата и модела на амовете. Има правилник и по него Вашата кола го нарушава няколко пъти. Искаш да пиша и да, пиша и няма да можеш да се скриеш или да шикалкавиш ... А за жена ми, само можеш да си щастливец, че не е с мен в трасето, че още на Сливен щеше да си търсиш товарен вагон.
                      Мелмак,
                      -дипломи имам такива за каквито ти не си мечтал дори!
                      -Психо минавам постоянно, защото карам такси!
                      -Хубаво е че си разбрал,че не ти определяш правилата!
                      -Прав си,че има правилник,но вземи го прочети и пак ми говори нашата кола дали го нарушава или не!?
                      -Искам да пишеш,но не и глупости.Нали си грамотен?!
                      -Нямам какво да крия и никога не шикалкавя!!!Тази Витара участва в състезания вече 5-та година,като 4-та година е с окачване произведено от големия Евгени Филчев и ВИНАГИ е отговаряла на изискванията на всички шампионати в България!!!!!!!
                      -А това за жена ти не го разбрах,но все ми е тая......не ме е страх от влакове и вагони!Написал съм го отзад на Витарата

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ванка, я кажи за какво става въпрос, по кои показатели бакшишката витара не отговаря?
                      Това е хубав въпрос!
                      И аз с нетърпение очаквам да ти обясни,но......едва ли ще може?!
                      "АСК ЗАГОРА 4х4"
                      0897937797....по всяко време!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                        Абе, щом ще си мерите дипломите вземете ги покажете.
                        Като знам какво е родното ни образование , не е много за хвалене, особено ако дипломата е взета с преписване.
                        СПРЕТЕ СЕ!
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #72
                          От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Абе, щом ще си мерите дипломите вземете ги покажете.
                          Като знам какво е родното ни образование , не е много за хвалене, особено ако дипломата е взета с преписване.
                          СПРЕТЕ СЕ!
                          Моята диплома е от Техническия Университет в Мюнхен!Но не смятам,че трябва да се показвам и доказвам на който и да било!Особено пък на Иван Попов
                          Не мисля,че въпроса е в образованието а по скоро: глупост,недоглеждане,не познаване на правилник и никакви технически познания от негова страна!
                          Ще изчакам все пак да каже "колко пъти нашата кола нарушава правилника" и по кои точки???!
                          "АСК ЗАГОРА 4х4"
                          0897937797....по всяко време!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Ванка, я кажи за какво става въпрос, по кои показатели бакшишката витара не отговаря?
                            2. Окачване
                            Машините в този клас могат да бъдат подобрявани, но изискването е да са с оригиналния за модела тип окачване (ресьорно, пружинно- трилинково с панхард, пружинно с А-рамо и т.н.)
                            Машините в този клас трябва да са със серийните за модела мостове.
                            Не се допуска използването на coilover и airshocks.
                            Това е казусът: Написах контестация до главния съдия на следващото състезание, както и такава до г-н Стоян Францов. Оставям всичко на тяхната компетенция. Няма да пиша повече по темата докато не се прегледа въпросната Витара от тях и не изкажат становище с което Всички трябва да се съобразим. Успех.
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #74
                              От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                              2. Окачване
                              Машините в този клас могат да бъдат подобрявани, но изискването е да са с оригиналния за модела тип окачване (ресьорно, пружинно- трилинково с панхард, пружинно с А-рамо и т.н.)
                              Машините в този клас трябва да са със серийните за модела мостове.
                              Не се допуска използването на coilover и airshocks.


                              Това е казусът: Написах контестация до главния съдия на следващото състезание, както и такава до г-н Стоян Францов. Оставям всичко на тяхната компетенция. Няма да пиша повече по темата докато не се прегледа въпросната Витара от тях и не изкажат становище с което Всички трябва да се съобразим. Успех.
                              Ами те три години са я проверявали тази Витара,но щом си рекъл нека пак да я проверят
                              Ще чакаме становище от Главния съдия на Русе 4х4 и от Стоян Францов!
                              "АСК ЗАГОРА 4х4"
                              0897937797....по всяко време!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Траялен шампионат 4х4 Екстрийм 2017

                                Миленчо, не виждаш ли нещо нередно в тези неща:
                                Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение

                                4-та година е с окачване произведено от големия Евгени Филчев

                                Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                                2. Окачване

                                Не се допуска използването на coilover и airshocks.
                                Да се уточня-не съм се заглеждал с какво окачване е вашата машина, но ако е с еършокове-Иван Попов ще е прав.
                                Той Евгени и койловъри прави, но и те не са по правилник.

                                Но в едно си прав-Евгени е голям.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X