Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

    Вече има много случаи, в които различни училища уведомяват родителите, че резултатите от дадено състезание или олимпиада няма да бъдат публикувани в интернет заради указание от МОН. Вместо това, участвалите ученици ще бъдат уведомявани персонално само за техния личен резултат и място в класирането.

    Предлагам същия подход да се въведе във Формула 1, МотоGP и т.н. Излъчването на състезанията по телевизията да се забрани, за да не се засягат чувствата на състезателите и да не се засяга правото им на конфиденциалност. Не е лошо и организаторите на състезания от този форум да се съобразят с практиката ...

  • #2
    От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

    Ако някой не разпознава корупционната ниша, която се създава по този начин, мога да му обясня.

    Коментар


    • #3
      От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

      Давай,
      за мен ще е новост тайната на резултати от състезание
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #4
        От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

        Успехите в тези конкретни състезания осигуряват влизане в елитни средни и висши училища извън класирането, а в много случаи и стипендия.

        Коментар


        • #5
          От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

          "деянчо " превърна 119 от елитно училище в мутренско. Сега се опитва цялото образование да скапе. Пръмовица за 6 месеца толкова скандали в МОН направи , колкото не е имало за 20г. Как да коментирам радикална смяна на програмата през клас. Навремето когато въвеждаха нова система, започваха от 1 клас, а останалите докарваха до края старата. В момента един випуск ще учи едни теми два пъти, а други се пропускат. Принизиха цялото образование към циганите. На тая държава умни деца не и трябват. 90г българските ученици бяха сред най-добрите, тази година на ПИСА сме на опашката. Единствено успехи имаха математиците на международи състезания, и тях унищожи http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=494

          Има няколко училища в страната който ги дразнят, СМГ, Немската англииската, НПМГ , дразнят го щото са добри, ще ги съсипе както съсипа 119.
          Не може така само умните деца да учат в добро училище, трябва да има място и за децата на мутрите. Първо отмениха изпитите, замениха го с матура. Сега забраняват публичните рейтинги. Приеха и много страни бонуси на матурите. Пример ако едно дете изкара по 99т на двете матури -има сбор 198т. Ако друго дете има 100т. на български и 0т на математика, неговия сбор е 200т. - по добро е от другите. Само за статистика, миналата година имаше 5 пълни 6 (100т) по български, 2 в Хасково, 1Кърджали, Шумен и Плевен. Нормално- оценяването е винаги много субективно. Плащащ си само на едната даскалица да пише 100т и на другата колко и да изкара се класира навсякъде.
          Кунева, - в образованието винаги е важело правилото, каквито и правила да се променят, те се правят до 15 септември, и важат за цялата учебна година, сега ги променят всеки месец. Тая затри АЕЦ, та едно образование ли ще и се опре.
          Да ги махат тия по скоро че само глупости сътвориха.
          Българските ученици: функционално неграмотни, социално неподвижни
          На тази статистика
          Три златни, девет сребърни медала, първо място в Отборното класиране и Overall за СМГ на WMTC 2016 http://smg.bg/news.php?id=516

          Тая година ще е последна

          Грозна работа, жалко за децата в България, по скоро всички деца да излязат и те емигранти, не заслужават тази страна
          Последно редактирано от biol; 11-12-16, 14:29.

          Коментар


          • #6
            От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            ... 90г българските ученици бяха сред най-добрите
            Изобщо казано, това не е вярно. Но имахме най-добра организация в "докторване" на статистиката.

            1990г бях ученик. Също и участник в няколко олимпиади по природни науки едновременно. 92 и 93 бях на международни. 93 даже донесох скромно медалче.

            По-равни ученици, влизащи в по-желаните училища имаше и тогава. В провинциалния град където станах човек имах относителния късмет да искам и да уча в математическата гимназия, която беше някак си от по-второстепенен интерес за по-равните. Даже и навтиканите по втория (първи по него време) начин ученици бяха общо взето навтикани да учат, а не защото е елитно.

            Но английската гимназия какъв панаир на суетата беше ... Половината випуск оттам мои връстници не владееха английски език на битово ниво. Половината от моите съученици - също, ама поне не бяхме загубили една година за това и нямахме шестици в дипломата. Но пък се влизаше там зверски трудно. Щото там са всички важни.
            Последно редактирано от Ясен; 11-12-16, 14:43.

            Коментар


            • #7
              От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Успехите в тези конкретни състезания осигуряват влизане в елитни средни и висши училища извън класирането, а в много случаи и стипендия.
              Баш! Преди 2 години дъщеря ми се класира втора на олимпиядата по френски.Полага и се месечна стипендия,за което никой не ни каза,с изключение на друг родител.За получаването на тази стипендия е необходимо родителя да направи пътека до общината, да пише ,,Молба за защита на надарени деца" .Тази година дъщеря ми е отново втора, този път на международната олимпияда.Отново никой никъде не обяви ,че и се полага стипендия...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

                Относно обучението в по-сериозните училища - не съм съвсем съгласен...
                Сина ми го преместихме преди време от посредствено начално училище в друго, с добра репутация... Резултата веднага бе видим...
                След което учи в английската гимназия - получи перфектно знание на езика. До степен, че при вземане на Кеймбридж сертификата без каквото и да е допълнително обучение му дадоха по-горен сертификат (май последно ниво преди 'преподавателското')...
                Щерката също учи в добри училища. Английският и засега е перфектен - преди година бе на първо място по английски в България на национално състезание....
                Лятото бе на гости на брат си в Шотландия - там дори успяла да се скара с някаква шовинистична продавачка, която чувайки лондонския акцент на щерката я заяла защо не си купувала нещата от вкъщи - в Англия, и била доста учудена, че е 'чужденка'
                Има разлика в образованието, получавано в различните училища, и това е видно...
                Обаче криенето на резултати е голяма глупост... Какви лични данни разгласяваш с публикуването на резултат? Та това може да е само стимул - на времето щерката постоянно гледаше резултатите, за да може да се сравни с познатите и съучениците си.. И това бе стимул 'да надминеш еди-кой си', дори и да си във втората половина на резултатите

                П.С. не знаех, че има опция за допълнителна стипендия при спечелване на състезания... Досега сме получавали само стипендия за среден успех в училището..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  П.С. не знаех, че има опция за допълнителна стипендия при спечелване на състезания... Досега сме получавали само стипендия за среден успех в училището..
                  То почти никой не знае.А още по-тъпото е,че децата имат право само на едната стипендия.Получавайки стипендия като надарено дете няма право на стипендия за успех.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    ...
                    Има разлика в образованието, получавано в различните училища, и това е видно.
                    Това никой, в никакъв контекст и по никой начин не го отрича.

                    Относно стипендията:
                    По мое време стипендия за успех от състезание нямаше или поне аз не съм разбрал. Имаше еднократни парични стимули.
                    Имаше за успех в училище на която аз се закачах в долната категория.

                    В университета имаше стипендия за успех която в първи курс беше по приемния изпит, в който пък олимпиадата беше приравнена на пълно 6. Беше смешна сума на фона на студентските разходи тогава.
                    Имах и стипендия от една "непеошка" фондацийка дето не знам има ли я още. Тя не беше чак толкова смешна.

                    И те така.

                    Коментар


                    • #11
                      От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Имах и стипендия от една "непеошка" фондацийка

                      Еййй, соосоЙд от малък бе

                      Всъщност в глупостите на мон няма нищо учудващо. Такива управници - такива решения.

                      А относно елитните училища - и гимназията ми и унито ми бяха и май още са бая елитни. Но най-полезните неща ги научих извън двете.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        най-полезните неща ги научих извън двете.
                        Тя тая работа зависи от това кое смяташ за полезно и дали би могъл да го научиш ако не си научил преди това едни други неща в школото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

                          Бих се радвал на примери от други държави. Как е там, гониме ли ги, бягаме ли...Ми то, каквото и да хванеш, само измами и корупция!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

                            Кви държави бе, Божич, говорим за състезания. Състезанията от всякакъв вид от памтивека са публични. Това им е смисълът. Кеф ти олимпийски игри, рицарски турнири, селски кушии, рецитиране на стихове от Корана или на цифри от числото Пи, надяждане с наденички и каквото още там.
                            После има фанфари, барабани, награждаване на победителя, поощряване на подгласниците, внимание от силните на деня и вървежните от другия пол и така.

                            Тука се опитват да го обърнат от състезание на изпит. С всичко произтичащо от това.

                            Коментар


                            • #15
                              От: МОН забранява на училищата да изнасят резултати от състезания в интернет

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              говорим за състезания
                              Да, де, ама едно е да си медалист от Германия и друго от България. Та, как е там? Това питам.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X