Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А4 или Шкода Октавия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ауди А4 или Шкода Октавия

    Ауди А4 или Шкода Октавия?
    Автомобила да е дизел,4х4,цена до 5500лв.в тази сума и обслужване.
    Въпроса ми е,кой двигател?
    До колкото знам,1.9 тди,не правят проблеми.
    Не търся мощност,а ресурс на двигателя.
    Може и друга марка кола,но...
    Благодаря!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

    Субару.
    А4 става за 160 см и 65 кила мъж,шкодата не ми се коментира.Иначе системата 4х4 на ауди е доста,доста надеждна!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

      Много неуместна тема, извинявам се, ресурс на двигателя - те ползват едни и същи мотори, но Шкодата печели във всички други критерии, които засягат качество на материали и конструкция! В пъти по-благодарна кола е от А4-ката!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

        Твърдо шкодата,имах Ауди а4 сега съм със шкода повече не коментирам.

        Коментар


        • #5
          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Субару.
          А4 става за 160 см и 65 кила мъж,шкодата не ми се коментира.Иначе системата 4х4 на ауди е доста,доста надеждна!
          Достатъчно над тези мерки съм и не ми е тясно в А4.
          Имам А4 в момента. Имал съм две шкоди. А4 е по-качествена като материали в салона и пластмасови детайли. Държи се по-добре на пътя , което е за сметка на леко по скъпото окачване.
          Шкодата е по просторна. И двата мотора са добри. Почти са еднакви и едновременно с това нямат нищо общо. Шкодата е с малко по-скъпото обслужване откъм ролки и ремъци, а аудито откъм окачване. И двете са перфектни, бюджетни коли.
          Системата куатро на ауди е абсолютно безпроблемна.
          Шкодата е с "халдекс", който иска навременна смяна на масло и също е сигурна.
          Което и да вземеш, ще си доволен.
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #6
            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Много неуместна тема, извинявам се, ресурс на двигателя - те ползват едни и същи мотори, но Шкодата печели във всички други критерии, които засягат качество на материали и конструкция! В пъти по-благодарна кола е от А4-ката!
            Убеден ли си? Аз А4 с обелени бутони и напукано табло не съм виждал. А тази ми е 4-та поред.
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

              1.9 но не помпа-дюза, ако намериш 90 коня, железен е. Другите им се цапа геометрията на турбината и от време на време трябва да се чисти. Задължително затапване на АГР-а. 4х4 - калпаво, колкото да не е без хич. Шкодата си струва парите, Аудито не толкова. Субарото лежи на стари лаври, пък и дизеловото Субаро е отскоро.

              Колегата Михов не го слушай, той обича да е на всяка манджа мерудия, даже и да е десерт манджата. Не те издържах тоя път, Михов, ще ме извиняваш, но мненията ти са едни от най- профанските. Пишеш колкото да има нещо написано.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #8
                От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                Октавия има и 90 коня с променлива геометрия.
                Геометрия се зацапва от недаване на газ. Това при мен няма как да се случи. Помпа-дюза не препоръчвам.
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #9
                  От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                  Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                  Убеден ли си? Аз А4 с обелени бутони и напукано табло не съм виждал. А тази ми е 4-та поред.
                  Ти шегуваш ли се...по-голяма глупост отдавна не бях чувал...
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                    Ти шегуваш ли се...по-голяма глупост отдавна не бях чувал...
                    Ми хубаво. Колко шкоди и колко аудита си карал? Шкодата все пак е една идея по-нискобюджетна. То и голф4 и А3 уж едно и също, ама нищо общо нямат.
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                      Стига писа глупости, че хората които не са запознати ще го приемат за истина!!! Питаш колко Шкоди и Аудита съм имал ли - в момента 8-10 Аудита и няколко Шкодилака! Само утре ще кача снимка на врътката за фарове на една Фабия на 400 000км да видиш, че пишеш глупости.
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                        Аз да ти покажа на моята шкода. Пишем глупости и двамата. Спорим за 20 годишни коли.
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                          Ама, не е така.Знам, че правиш всякви таралясници дето още не са регистрирани т.е напудрени и знаеш, че дори 3г Ауди или ФВ са с изтрити копчета и надрани дръжки, при Шкода няма такъв вариянт - просто други фирми и материали се ползват за тях. Нямат гумираното покритие например по копчетата. Много хора казват, че Шкода е просто част от ВАГ, но то е само административно. Ползват едни и същи платформи и конструкции, но Шкода си изработват почти всичко, освен мотори и кутии чрез други производители и по собствени изисквания. Говоря за опорни тампони, шарнирни съединения, части по купе. Срежи една броня от Октавия и от Толедо,Голф или А3 и ще се увериш. Говорим за оригинални части, щото една кола, като я обслужиш с помощта на Евро07, Автохит и тем подобни, вече не е същата. Особено окачване и трансмисии!
                          Последно редактирано от evos; 10-12-16, 21:52.
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                            По принцип октавия ми е в ТОП 10 на любимите автомобили. Последната ми такава /1.9 90кс/ стоя пред сервиза с ключовете и цялата махала 4 години се мъчи да я убие. Излезе страшно куче. Само консумативи и нищо друго.
                            Просто аудито си ми е на сърце. Като седна в нея, се чувствам като у дома си.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                              Ако въпроса беше Октавия, или Пасат тук 2 мнения няма - Октавия и само Октавия. Даже и в Топ Гиър направиха тест - ами Шкодата бие Фаувето отвсякъде. Октавията е с 40% по-евтина, а пък е с 20% по-добра на тестовете. Просто чехите са по-добри. Всъщност Тигъра е чешки танк, а не немски.
                              Иначе специално аз почвам изобщо да се побирам в Ауди от А6 нагоре.
                              Не знам, аз бих взел Шкодата. Поне е по-комфортна. А лично при мене това е водещия фактор. Само изказвам мнение.
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X