Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А4 или Шкода Октавия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

    Колеги,сравнявате две доста различни по свое му коли.Единственото общо между дете е двигателя и то не съвсем.В Шкода двигателя 1,9 Tdi е AHF,ALH,AGR и още няколко,при тези двигатели по ново поколение по добър софтуер по добра турбина.Съществена разлика е позицията на водната помпа, която при тези мотори се върти от ангренажния ремък, което съответно налага смяната и при всяка смяна на ремъка(+70/110лв.).Друго важно е маслената помпа която с задвижва от ангренажна верига доста по надежна от Аудито.Като цяло двигателят на Ауди 1,9Tdi AFN,AHU е доста по различен.Там водната помпата е на външен ремък и не налага смяната и всики път,доста по евтин за обслужване мотор.В общи линии това за мотора,а за трансмисията там е много,много различно.Шкодата е с напречно разположен двигател което налага използването на haldex система(по мое мнение система за начинаещи 4х4 фенове).При Ауди мотора е надлъжно разположен и съответно е с torsen диференциал (това е истинска система разпределяща 50/50 предаваното движение).Тези две коли имат коренно различно поведение на пътя и съответно по различен разход на гориво заради системитеси 4х4,така че,като обобщение според мен не са много общи като автомобили.И все пак според мен колата е Ауди А4.

    Коментар


    • #62
      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

      Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
      ... Имам наблюдения от А6 аллроад по-комфортен и е доста по-взискателен и скъп автомобил за поддръжка, но пък торсена се справя по същия начин според мен.
      Абе остай ти тая приказка, че едва ли не ТорСен-а гони Халдекс-а.

      Коментар


      • #63
        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

        Може ли да се провери,дали работи халдекса на Октавия в реални условия и как?
        Без повдигачи и крикове,само на ход.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #64
          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

          Най-лесно за това как сработва е на сравнително хлъзгаво - намираш кал, прахоляк, трева, сняг, лед... и тръгваш с мръсна газ - да пробоксуват гумите - след като превъртят предните, трябва и задните да забутат. Или го усещаш, или караш някой да гледа...
          А дали не е блокирал постоянно зацепен - кръгчета с напълно завъртян волан на твърда настилка - не трябва да усещаш нищо странно като спиране на автомобила, или тътрене на колело, вибрации, удари...
          Последно редактирано от Shider; 16-02-17, 16:30.
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • #65
            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

            Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
            Най-лесно за това как сработва е на сравнително хлъзгаво - намираш кал, прахоляк, трева... и тръгваш с мръсна газ - да пробоксуват гумите - след като превъртят предните, трябва и задните да забутат. Или го усещаш, или караш някой да гледа...
            А дали не е блокирал постоянно зацепен - кръгчета с напълно завъртян волан на твърда настилка - не трябва да усещаш нищо странно като спиране на автомобила, или тътрене на колело, вибрации, удари...
            Благодаря колега,започвам да се образовам малко по-малко.
            Зададох въпроса,че в автокъщите все нямат транзитни номера и викат да я пробвам там.
            После вадят едни,и гледай да не ходиш на далеч.
            Пробвах една такава на един колега,нещо средно е м/у кола и малко джип.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #66
              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

              Не знам защо, ама асоциацията за автокъща ми е да е с чакълирана настилка - идеално за тестване как сработва, но не и дали е блокирала заключена муфата... Но тя пък ако е блокирала, ще развърта едновременно и задния мост...
              Успех в избора! И след покупка задължително смяна масло и филтърче на Халдекса!
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X