Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А4 или Шкода Октавия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
    Аз не съм фактор, защото никога не съм се старал, да карам икономично.
    За справка-сегашното ми А4 /1.9 110 кс, куатро/ прави разход между 7.5 и 8/100 смесено, а когато съм с караваната, го ''смъквам'' на около 6.5, просто защото го карам с 80-90.
    Е, барем това с караваната си е показателно. Без нея със сигурност половин-един литър надолу.
    То и аз не "пЕстим"...хем да се раздвижва геометрията на турбината.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #47
      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
      ...16-17 годишни коли- провиснали тапицерии на тавана, отлепени платове по тапицериите на вратите, стъклоповдигачи и други дребни глупости, които в сравнение с италиански и френски тоалетни на тази възраст и километри са бял кахър...
      Борко, ела да надникнеш в моята френска "тоалетна" Ксантия, да видим кой от горепосочените феномени ще откриеш. 99-ти набор е.
      А по темата, която му е по мерак на колегата и която иска да поддържа.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

        Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
        Или приятелят Ви кара по 50-60 000км на година или е тотален палачор (извинявам се за грубия език). Прочетете мнението ми на предната страница.
        Лично карам и поддържам две А4-ки, брат ми има трета. На турските комплекти окачване живота при нормална експлоатация си е 50 000-60 000км.
        Дайте да даваме проверени и достоверни мнения от първа ръка !
        Колега по-горе се опита да изкара, че и обслужването на ремъците е епопея (разбира се с клипчета от нета, не от първа ръка), ама хората правили тази манипулация го опровергаха набързо.
        Избора между двете мпс-та е въпрост на най-вече на вкус (плюсовете и минусите според мен са на кантар двете), и разбира се кое е по-запазено.
        Поздрави.
        Не е палачор, и за 3 години километрите са към 70к.
        Не ме разбирайте погрешно, аз харесвам А4-та (особено комбинацията комби , с куатро и 110-ка) и като визия и като поведение повече от октавиата. Лично аз бих избрал А4-та пред октавиата , но се опитвам да съм безпристрастен и прагматичен в мнението си ,за да не заблудя колегата.
        ПП никой обаче не може да ме убеди ,че е нормално окачване да се сменя на 50-60к км. Аз търкалям една ибиза, в този регион за който споменавам и съм сменил веднъж само тампони на носача - това е. От октавиата може да се очаква същото ,защото окачването е идентично(дори въпросните тампони ,които аз съм сменил са 100% идентични)
        ПП2 в ибизата имам толкова простор ,колкото в А4-та и пак бих избрал А4-та
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #49
          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Борко, ела да надникнеш в моята френска "тоалетна" Ксантия, да видим кой от горепосочените феномени ще откриеш. 99-ти набор е.
          А по темата, която му е по мерак на колегата и която иска да поддържа.
          Той Борко, явно така си пише - по инерция, как да му обясниш, че точно от френските и италианските тоалетни, немските са много назад в използването на здрави материали. Моите наблюдения ми показват, че немците са най-стиснати в качеството си на масовите автомобили!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #50
            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

            Може ли някой да даде цена за обслужване,за двете марки коли.
            Ремъци,ролки,масла,филтри,накладки,предница...
            Може би и това да наклони везните.
            Предполагам на ауди е по-скъпо,но няма да го правя всеки ден де.
            По принцип си пазя и поддържам колите.
            Ако купя нещо нов внос за 3000лв. и още 2000лв. за обслужване и регистрация.
            Дали ще ми излязат сметките?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #51
              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

              По спомен за шкодата, ремъци, ролки, масла, водна помпа и всички филтри беше макс 600лв.
              Предницата е според зависи, но всички танпони на носачите с труда бяха около 100лв, като съм взимал по-скъпите от ауди тт.
              Накладки предни дискове към 250лв. като дисковете бяха най-високия клас.
              Hyundai Galloper 3.0 V6

              0885 44 60 16

              Коментар


              • #52
                От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
                По спомен за шкодата, ремъци, ролки, масла, водна помпа и всички филтри беше макс 600лв.
                Предницата е според зависи, но всички танпони на носачите с труда бяха около 100лв, като съм взимал по-скъпите от ауди тт.
                Накладки предни дискове към 250лв. като дисковете бяха най-високия клас.
                Шарнири и накрайници,ако си сменял?
                PS:Гледам има доста Шкоди в мобилето,а малко ауди.
                Последно редактирано от georgipetkov64; 16-12-16, 17:14.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #53
                  От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Шарнири и накрайници,ако си сменял?
                  PS:Гледам има доста Шкоди в мобилето,а малко ауди.
                  Гледай да са здрави и не ги сменяй, смениш ли веднъж оригинала сменяш постоянно.Аз на моята смених единия шарнир защото беше скъсан маншона и е влизало вода и от там е свършил ,и до ден днешен само него сменям с най различни от здрави по здрави и пак заминават ,а другите тампони и шарнири са на 20 години и не са мръднали .
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Шарнири и накрайници,ако си сменял?
                    PS:Гледам има доста Шкоди в мобилето,а малко ауди.
                    При маркирани изисквания които за теб са водещи: дизел, 4х4, до 5500 лв резултата е 11 Шкоди и 52 Ауди-та.
                    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                      При маркирани изисквания които за теб са водещи: дизел, 4х4, до 5500 лв резултата е 11 Шкоди и 52 Ауди-та.
                      Явно съм се изразил неправилно,в тези 5500лв. да влиза всичко не само колата.
                      Няколко поста по-назад съм питал,ще стане ли 3+2?
                      Не мога да я търся за 5500лв. нали има регистрация,обслужване...
                      Последно редактирано от georgipetkov64; 16-12-16, 17:50.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                        Шарнир ~30лв. Външен накрайник пак толкова, вътрешен беше по-скъп към 60-70 мисля
                        Друго което се сетих че съм сменял и беше скъпо е тампони на двг и кутия там са 3 и бяха между 100 и 150лв всеки.

                        Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                        Hyundai Galloper 3.0 V6

                        0885 44 60 16

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                          Сега някой,ще каже абе тоя що пита толкова за тез коли?
                          Минали са 12 коли през мен,всичко е на принципа харесвам и купувам.
                          И много ядове съм брал,та сега реших да питам.
                          Може ли да си купя джип киа,без да пробвам има ли предно?
                          Може,аз съм човека!Добре,че имаше.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Сега някой,ще каже абе тоя що пита толкова за тез коли?
                            Минали са 12 коли през мен,всичко е на принципа харесвам и купувам.
                            И много ядове съм брал,та сега реших да питам.
                            Може ли да си купя джип киа,без да пробвам има ли предно?
                            Може,аз съм човека!Добре,че имаше.
                            Аз съм същия- купувам ги по телефона. За толкова години не повече от три-четири пъти съм си купувал цяла кола- или с челен удар, или през таван...
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                              Той Борко, явно така си пише - по инерция, как да му обясниш, че точно от френските и италианските тоалетни, немските са много назад в използването на здрави материали. Моите наблюдения ми показват, че немците са най-стиснати в качеството си на масовите автомобили!
                              Съгласен съм с теб, но не ги харесвам и това е. Нали знаеш- като седнеш вътре, не се ли почувстваш като у дома си...
                              Аз и японци харесвам /виж ми подписа/ ама пусто му, ръждясват, а и цените на частите не ме кефят нещо...
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                                Колеги за съжаление нямам опит с А4, но пък мога да ви споделя опит с Октавия 1U единица след фейслифта 2001 1.8т с ГИ брц с 4х4 халдекс първа генерация казват, че следващите са по-добри, но това изпадна. Пъргава е, разхода е приличен, частите по окачване интериор и купе не са скъпи, мотора и трансмисията не са от най-евтините за поддръжка, но не съм имал проблеми на 260к км е. Замених импреза 1 атмосферка с тази кола, защото бях сляп фен на японските. По-малко проблемно окачване, по-евтини части и по-добър интериор и динамика, добра анти-корозионна защита. Не е като фул тайм, но се справя отлично в сняг да речем до 25см на неразчистен път пробвано многократно. За 40к от които повече от 1/3та селски пътища едно външно каре и всички шарнири по предницата смених, но само веднъж след покупката защото бяха тръгнали оттогава нищо не се е обадило. Моята е вдигната с подложки. 1.8т страда от бубини и свещи, но проблема се решава с хубави свещи и нови коил пакове. Малко е спартанска, но не бих казал дървена и място има достатъчно за комби. Имам наблюдения от А6 аллроад по-комфортен и е доста по-взискателен и скъп автомобил за поддръжка, но пък торсена се справя по същия начин според мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X