Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А4 или Шкода Октавия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

    Октавия 1 с 1.9 90 коня е с код на мотора AGR ( турбото е с гейт , не с променлива геометрия) избран е зареди положението на турбото - вдигнато горе, за да не пречи на раздатката и даунпайпа да може да мине безпроблемно покрай кардана. На турбините с променлива геометрия на това купе монтажа е много глупав, главно зареди колектора ,който е отлят заедно с топлата част на турбото. Октавиа 1 4х4 няма с променлива геометрия ( Другият мотор 1,9 90 коня е ALH).
    Според мен октавията е по удачният избор за ежедневка - просторна ,здрава, качествена изработка - AGR мотора е точно толкова надежден колкото AFN на А4-та, само дето може да се кара и само градско без риск от здръстване на геометрията и от пренадуване. Има някои комплектации на съединител със(най-вече при голф) и без демпферен маховик -кутията го понася добре без вибрации и дискомфорт. Това упражение при А4 е практически невъзможно, зареди надлъжният мотор и доста по-отчетливите вибрации в кардана.
    Съответно и при двете коли може да се увеличи мощността евтино без да вреди на дълговечността на двигателят.
    Например при октавията са възможни 15-на конски сили увеличение за стотина лева само със смяна на разпръсквачите на дюзите, дори без софтуерна намеса.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #32
      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

      До тук,съм за Шкодата.
      Следя си темата,но има време.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #33
        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Освен всичко това, при Аудито, понеже е надлъжен мотора, за да се смени ангренажния ремък, се свалят броня, воден радиатор, радиатор на климатика (фреон), перките на вентилаторите и фаровете.



        От 1:55 нататък. Съответно цената за труда е по-голяма от на Шкодата.
        Вярно, че е веднъж на доста километри, ама сложи и сложното и скъпото окачване. То е по-добро като пътно поведение, но по нашите пътища му се разказва играта.
        Сваля се бронята- три минути, ако е преди фейслифтовото се махат само мигачите, очиларката само се дърпа леко напред. Климатичния радиатор си виси на маркучите, без да се точи нищо. Такова обслужване се прави за около два часа, най-много три от човек, който знае какво прави.
        На шкодата се маха дясната конзола на двигателя, което също си е гъзобрък. Сменя и се водната помпа+няколко ролки повече, така че обслужването е на кантар между двете.
        Всяка от двете коли си има плюсове и минуси.
        Ауди е с малко по-скъпо окачване, но откъм поведение на пътя е в пъти по-добре.
        Шкода е по-просторна.
        Всичко е въпрос на личен избор. Каквото и от двете да избереш- няма да сбъркаш.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #34
          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

          Когато му дойде времето Борко,може и помощ да търся?
          Предполагам,ще помагате!
          Благодаря колеги,що годе съм в час.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #35
            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

            Ако колите ще се карат в район с добра пътна инфраструктура няма голямо значение ,коя от двете - разбира се по-запазеният екземпляр. Но ако е в район като Варна, Добрич итн в тази част на България аудито не е удачен вариант. Окачването на А4-та вече не е толкова скъпо , но за сметка на това тук то е консуматив. Имам приятел с такава А4-ка за 3 години 2 пъти сменя окачването, веднъж лемфьордър, и веднъж едно турско. Разлика има ....главно в цената.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #36
              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              Ако колите ще се карат в район с добра пътна инфраструктура няма голямо значение ,коя от двете - разбира се по-запазеният екземпляр. Но ако е в район като Варна, Добрич итн в тази част на България аудито не е удачен вариант. Окачването на А4-та вече не е толкова скъпо , но за сметка на това тук то е консуматив. Имам приятел с такава А4-ка за 3 години 2 пъти сменя окачването, веднъж лемфьордър, и веднъж едно турско. Разлика има ....главно в цената.
              Или приятелят Ви кара по 50-60 000км на година или е тотален палачор (извинявам се за грубия език). Прочетете мнението ми на предната страница.
              Лично карам и поддържам две А4-ки, брат ми има трета. На турските комплекти окачване живота при нормална експлоатация си е 50 000-60 000км.
              Дайте да даваме проверени и достоверни мнения от първа ръка !
              Колега по-горе се опита да изкара, че и обслужването на ремъците е епопея (разбира се с клипчета от нета, не от първа ръка), ама хората правили тази манипулация го опровергаха набързо.
              Избора между двете мпс-та е въпрост на най-вече на вкус (плюсовете и минусите според мен са на кантар двете), и разбира се кое е по-запазено.
              Поздрави.
              Последно редактирано от 4ef4o; 15-12-16, 08:35.
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • #37
                От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                Дедо Гошо, тия коли нови са били със значителна разлика в цената - А4 е било почти 2 пъти Октавийката. Каквото и да се говори, Ауди-то ще е по скъпо и сега като цена и поддръжка, ма е и по кола като усещане. Та, ти си знаеш.

                Коментар


                • #38
                  От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                  Имам шкода 1.9 AGR. Евтин за поддръжка и здрав автомобил. Колегите, които твърдят че е просторен са прави, но само за предните седалки. Ако си отзад е доста тясно, за сметка на огромния багажник. Единствения бъг който съм открил в тая кола за 120-те хил. км. до сега е, че стъклоповдигачите на ел. стъклата са дефетни по дизайн и се сменят на определен интервал заради скъсано жило.
                  Hyundai Galloper 3.0 V6

                  0885 44 60 16

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                    Те пък а4-ките едни просторни...
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                      Слушай Борко ,от всички мнения неговите са най ТОЧНИ и БЕЗПРИСТРАСТНИ !!! От мен вземи най здравата и която ти легне на сърце,грешка няма да направиш. И Борко (пак се повтарям) е прав че, най качествения интериор е на АУДИ .Аз също бях като теб на кръстопът избирах между джимни,гранд витара (все пак първата любов е витара) кия спортаже или нисан без значение терано или У60 или У61 ,та взех най здравото което беше на пазара . И за 6 месеца каране мисля, че не съм направил грешка в избора си .Успех и да се похвалиш и снимки.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                        Много зависи и от стила ти на каране. Ако караш по-нормално и по-кротко- Шкода е твоята кола.
                        Ако караш по-спортно и по-агресивно- аз бих заложил на А4. На мен лично много ми пасва поведението и на пътя.
                        Шкодата определено при кротко каране ще ти хареса като разход на гориво. Багажника е уникален, даже да не е комби /мисля че го водеха Лифтбек/
                        Иначе детските болести са подобни и на двете, но все пак говорим за 16-17 годишни коли- провиснали тапицерии на тавана, отлепени платове по тапицериите на вратите, стъклоповдигачи и други дребни глупости, които в сравнение с италиански и френски тоалетни на тази възраст и километри са бял кахър.
                        Хубавото е, че и двата са сравнително масови автомобили и на всеки ъгъл има части, както нови, така и втора употреба.
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                          И от мен, лично мнение, без да го налагам.
                          Бих взел А4, от последните B5, т.е. от 2000г. с целия фар с мигач и по-новото табло. Води се малко междинен модел, но лично на мен ми харесва като дазайн и комплектация(вЕрно цена на фар няма да ти хареса, но това не го коментираме). Освен това тия Аудита имат и различни табла с уредите - фаворита ми е таблото с уреди и за температурата на маслото и зареждане на акумулатора, пак от естетични съображения. Екстрите, колкото може повече. Километрите са без значение. Състоянието е важно, но за мен и комплектацията. Че си е по-кола, спор няма, и материалите не са толкова проблемни като във Фолксваген, а са и най-скъпи и луксозни от цялата продукция на VAG в този клас(това за износения ключ за фаровете на А4... там е ръчка, а не врътка, та нема как). Като пътно поведение и комфорт съвсем естествено Аудито е по-добро. Място -колкото толкова. Задвижването на 4х4 на чисто механичен принцип и постоянно, също ми е по-"на сърце".
                          Шкода бих взел Tour. Но само ако непременно държа на минимални разходи и поддръжка.

                          ПП: Забравих да подсетя пак. При този модел на А4, почват да слагат първите мотори с помпа-дюза (116к.с.) и шестстепенната ръчна кутия. Не си струват и двете неща, по-добре старата 110-ка, който също го предлагат.
                          Разхода на гориво е сходен с ПД, което при мен дава между 6 и 7л на 100км. Това и на много късо(работя на 5км) и на магистрала на дълго (средна скорост малко над 100км/ч за 3200км). С 90км/ч извънградско може и под 6/100.
                          Последно редактирано от cecoa1; 15-12-16, 20:31. Причина: ПП
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            И от мен, лично мнение, без да го налагам.
                            Бих взел А4, от последните B5, т.е. от 2000г.
                            Само да не е 2.5 TDI V6
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                              Само да не е 2.5 TDI V6
                              Това мисля, че се подразбира. Тоя е само за хептен ентусиасти и балами.

                              Горе се редактирах, че почват и ПД да слагат тогава. А и за разхода при мен на подобна колица но 131 ПД писах.
                              Мисля че ти можеш по-обективно да напишеш за разхода при теб, щото си имал и шкоди и си с тоя мотор.(Моите с тоя мотор беха само на предно).
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Мисля че ти можеш по-обективно да напишеш за разхода при теб, щото си имал и шкоди и си с тоя мотор.
                                Аз не съм фактор, защото никога не съм се старал, да карам икономично.
                                За справка-сегашното ми А4 /1.9 110 кс, куатро/ прави разход между 7.5 и 8/100 смесено, а когато съм с караваната, го ''смъквам'' на около 6.5, просто защото го карам с 80-90.
                                На сърбела майката му е чесането.
                                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X