Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А4 или Шкода Октавия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

    Аз също имам добри впечатления от Шкодата, имах една която продадох на 520 000 километра без ремонт по двигателя и основно са сменяни само консумативи......Добри машини са....

    Коментар


    • #17
      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

      Хайде да обобщим и стигнем до всемирния извод : вземи по-запазената и в добро състояние !
      В семейството ми имаме 3, а4-ки (Б5 за които се коментира тук). И трите са 110к.с. , двете са автомати , едната е ръчка.
      Като цяло проблеми по двигателите никакви, наистина мн. добри.
      Окачването изобщо не е толкова чупливо. От доста години има комплекти носачи за по 300-350лв.
      Аз на моята след като смених целия комплект, за около 60 000км, съм сменил 2кормилни накрайника.
      Проблема е, че това са вече 20 годишни коли (на един Бог знае колко километри), които се карат ежедневно. Нормално е да излиза по нещо да се прави, просто агрегатите си имат живот. Същото се отнася и за Шкодата.
      Успех с търсенето!
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • #18
        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

        Като стана въпрос за побелели копчета и дръжки,погледнете дачия дъстър,имах наблюдението на 7-8 бр.от страната на водача,дръжката една педя от черна,става бяла като слонова кост,това при всичките.
        Както в другата тема за шкода,оглеждам се за октавия 1 комби,бензин заради газифициране,ще се ползва за работна кола,багажника ми е приоритет,бутилката на мястото на резервната гума.Гледам че има с и без подлакътник,както и без рейлинг който ми е важен.Да се запъна ли да търся 4х4,ще се отрази ли на градски разход,ако попадна на такава без рейлинг,намира ли се от някъде,от шкода форума разбрах че се дупчи тавана и на всяка може да се монтира.Имат ли някакво ниво на оборудване,тонирани стъкла и т.н
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

          Още един глас за Октавията. Имал съм служебна такава още от първия фейслифт, която сега все още се търкаля у един приятел. Мисля, че бюджета е малък щом трябва да влезе и обслужването в него.

          П.П. За Анатолий - имат нива на оборудване и доста отдавна имат атермални стъкла, но не съм сигурен дали и най-първите бяха с такива. Съвет от мен - търси си с рейлинг на покрива. Дори и да можеш да го сложиш по идеален начин, цената за придобиване от моргите няма да ти хареса.
          Последно редактирано от коко келеша; 11-12-16, 07:24.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

            С уточнението, че по-изгодни са моторите преди помпа-дюза, се очертават моделите. Коректно е да се каже, че и двете коли си имат "братя" в семейството на VAG(имащи задвижване 4х4) - на Октавията е Голф 4, а на А4 - Пасат b5. Естествено А4 и Пасат са по-комфортни, те са в по-висок клас от Голфа и Октавията. По същата причина първите са и с по-скъпа поддръжка, а и не са по-здрави. Като ресурс са сравними. Вярно е за материалите в купето -на Шкодата са различни - изглеждат по-евтини, но не се надраскват както във Фолксваген.
            Прагматичния избор е Шкодата, но Аудито има предимства в пътното поведение, комфорта и сигурността на чисто механичното постоянно задвижване на четирите колела.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
              Ама, не е така.Знам, че правиш всякви таралясници дето още не са регистрирани т.е напудрени и знаеш, че дори 3г Ауди или ФВ са с изтрити копчета и надрани дръжки, при Шкода няма такъв вариянт - просто други фирми и материали се ползват за тях. Нямат гумираното покритие например по копчетата. Много хора казват, че Шкода е просто част от ВАГ, но то е само административно. Ползват едни и същи платформи и конструкции, но Шкода си изработват почти всичко, освен мотори и кутии чрез други производители и по собствени изисквания. Говоря за опорни тампони, шарнирни съединения, части по купе. Срежи една броня от Октавия и от Толедо,Голф или А3 и ще се увериш. Говорим за оригинални части, щото една кола, като я обслужиш с помощта на Евро07, Автохит и тем подобни, вече не е същата. Особено окачване и трансмисии!
              Значи като си купуваш Шкода
              си купуваш една торба тампони,шарнири и прочие от Топран
              а другото от ФАК-овете!
              Само не разбрах това положителен или отрицателен атестат беше за Шкода!
              Щото една кола е платформа,конструкция,мотор и трансмисия,а другото са аксесоари!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #22
                От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                От прочетеното до тук,май всичко зависи от състоянието на конкретната колата.
                Явно няма големи разлики,между двете марки.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #23
                  От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  От прочетеното до тук,май всичко зависи от състоянието на конкретната колата.
                  Явно няма големи разлики,между двете марки.
                  Почти нищо общо нямат. Освен мотора. И не между двете марки, а между двата модела.
                  Октавията е Голф като механика. Окачването е просто - железни носачи, отделни шарнири, класически Макферсон. Мотора е напречно разположен, 4х4 е с халдекс и се управлява от компютър.
                  За Аудито(и аналога му Пасат от тия години). Окачването е с двойни успоредни носачи и отпред и отзад (само версията 4х4 е така отзад). Като всеки носач е от две щанги, и на практика са 8 парчета само отпред. Алуминиеви са, и са заедно със шарнирите, сменят се целите. Двигателят е надлъжно разположен, и задвижването на четирите колела е постоянно през диференциал(торсен) в скоростната кутия.
                  Ясно е кое е по-скъпо за поддръжка и с по-добри възможности.

                  За мотора вече се каза -за твоите изисквания 1,9 преди помпа- дюза. В Аудито го има и със 110к.с. В Октавия/Голф е с 90к.с. В Аудито мотора се слага до около 2000г, в Шкодата до по-късно.
                  Почти всичко за Аудито е по-скъпо, тъй като е и по-висок клас и по-скъпата марка.

                  Не съм сигурен дали има версии с 90к.с. и обикновен маховик. Иначе са със демпферен вече от тези години (110к.с. със сигурност са само такива) и е скъп като консуматив.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                    Нещата ще се избистрят,малко по малко.
                    Благодаря!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Почти нищо общо нямат. Освен мотора. И не между двете марки, а между двата модела.
                      И мотора има доста разлики. Ангренажа е корено различен, при шкода има три ролки и водната помпа се върти от ангр. ремък. Главата е различна и шкодата е с алуминиев картер.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      За мотора вече се каза -за твоите изисквания 1,9 преди помпа- дюза. В Аудито го има и със 110к.с. В Октавия/Голф е с 90к.с.
                      Октавия има и 110 коня, както и има 90 коня с променлива геометрия на турбината.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Не съм сигурен дали има версии с 90к.с. и обикновен маховик. .
                      При някои по-стари версии на А4 , 90 кс има с обикновен маховик, но те са само с предно.
                      Вече се продават комплект съединител с ''твърд'' маховик и се държат незле.
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                        Шкода, бате, Шкода.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                          И мотора има доста разлики. Ангренажа е корено различен, при шкода има три ролки и водната помпа се върти от ангр. ремък. Главата е различна и шкодата е с алуминиев картер.



                          Октавия има и 110 коня, както и има 90 коня с променлива геометрия на турбината.


                          При някои по-стари версии на А4 , 90 кс има с обикновен маховик, но те са само с предно.
                          Вече се продават комплект съединител с ''твърд'' маховик и се държат незле.
                          Те разликите са нормални, на Шкодата са вече малко по-новите мотори с други означения, не са еднакви 100% с по-старите 1Z и AFN. Но принципно са си като старите и уж подобрени.
                          Знам че Шкодата и Голфа имат и 110к.с но мисля не и в комбинация с 4х4, та това имах впредвид.
                          Твърд маховик също лесно се слага на всичките с 228мм съединител(каквито са коментираните), освен от готов кит, става и от 1Z(и от някои бензинови).
                          Чувал съм за оплаквания за разбиване на лагери в скоростната кутия но при надлъжните мотори и вече при помпа-дюза (там го има и с 228 и с 240мм съединител).
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                            Аз пък имам наблюдение над Пасат 4х4 5.5модел с 131коня. Момчето го взе Италианка, търсеше да няма ръжди, кожен салон, подгрев, натисната тук там и не правена, одраскана задна броня - на 4400лв го спазари.

                            - ново окачване - 280лв, когато го сменява, каза, че е скачал италианеца по някакви камъни, та смени и магарето - 70лв втора ръка. Ремонт на глава, че се оказа, че губи антифриз - 250лв, заедно с нови консумативи за двигателя - 300лв. Джанти 15ки за зимата -200лв и четири зимни гуми гудрайд - 240лв. Две карета предни ММарели 130лв и два вътрешни накрайника и два предни Амортисьора Закс - 200лв.

                            В крайна сметка леко над 6000лв, напълно обслужена и прегледана. Широка, голяма и удобна кола.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                              Освен всичко това, при Аудито, понеже е надлъжен мотора, за да се смени ангренажния ремък, се свалят броня, воден радиатор, радиатор на климатика (фреон), перките на вентилаторите и фаровете.




                              От 1:55 нататък. Съответно цената за труда е по-голяма от на Шкодата.
                              Вярно, че е веднъж на доста километри, ама сложи и сложното и скъпото окачване. То е по-добро като пътно поведение, но по нашите пътища му се разказва играта.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ауди А4 или Шкода Октавия

                                Тия неща от клипа се свалят, ако ще снимаш клип или не знаеш какво правиш.
                                Иначе се дръпват леко напред и остават да се крепят на специални болтове. Нищо не се източва, даже и антифриза, ако не се сменява и водна помпа.

                                А описания по-горе Пасат B5.5 4х4 131к.с, го имам лично, купуван от първи собственик в Германия, с ТЮФ за две години, в доста добро състояние. И въпреки това не го препоръчвам, макар лично още да не съм имал проблеми с него. Просто знам къде са проблемните му места. Стария мотор е по-евтин за поддръжка и по-надежден.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X