Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хонда хл 600 проблем с паленето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • хонда хл 600 проблем с паленето

    Колеги нов съм в този клас мотори и още не са ми ясни нещата.Значи хондата попринцип работи добре,но като е студено първия път пали лесно заработи за малко със обогатите и гасне и после само припуква, понякога пали но за няколко секунди и гасне и след много опити запалва и си работи.А и като загрее двигателя про каране ми гасне сякаш за гориво,придърпва гасне, но пали лесно.Работи известо време и пак гасне

  • #2
    От: хонда хл 600 проблем с паленето

    Изглежда като недостатъчно гориво, провери цедката на кранчето и отдушника на капачката на резервоара. За по-лесно изкарай маркучето от карбуратора и виж дали ще тече доволно в някое шише. Ако там всичко е наред, възможно е вода или други мръсотии в карбуратора. Трябва да има едно болтче в долната част, което се развива отстрани, като го развиеш на спряно кранче на бензина всичко трябва да изтече през едно дренажно маркуче. Говоря ти за доминатор, но мисля че са подобни.

    Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: хонда хл 600 проблем с паленето

      Почистване и регулиране на карбуратора , проверка на притока на гориво от резервоара , проверка луфта на клапаните.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: хонда хл 600 проблем с паленето

        Колега, а какво трябва да сваля за да проверя луфта на клапаните и колко трябва да бъде той.
        Последно редактирано от monkata123; 10-12-16, 15:29.

        Коментар


        • #5
          От: хонда хл 600 проблем с паленето

          Махни резервоара и отвий четирите кръгли капачки на главата с ключ 24. Двете предни /изпускателни/ трябва да са 0.12, а задните 0.10.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: хонда хл 600 проблем с паленето

            От кранчето пуска бензин, проблема е на друго място.колега а някъде няма ли белег за ГМТ,за да проверя клапаните

            Коментар


            • #7
              От: хонда хл 600 проблем с паленето

              Първоначално публикуван от monkata123 Преглед на мнение
              От кранчето пуска бензин, проблема е на друго място.колега а някъде няма ли белег за ГМТ,за да проверя клапаните
              На левия капак в средата има тапа, отвиваш я и въртиш вала докато буквата Т застане срещу белега отгоре - това е ГМТ.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: хонда хл 600 проблем с паленето

                Първоначално публикуван от monkata123 Преглед на мнение
                От кранчето пуска бензин, проблема е на друго място.колега а някъде няма ли белег за ГМТ,за да проверя клапаните
                Клапани се проверяват с луфтомер,газоразпределението се проверява с белег,я се спри и отивай при някой който знае какво прави че уви си го повредил още повече.

                Коментар


                • #9
                  От: хонда хл 600 проблем с паленето

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  На левия капак в средата има тапа, отвиваш я и въртиш вала докато буквата Т застане срещу белега отгоре - това е ГМТ.
                  Не е само до намирането на Г.М.Т. , нужна е и правилната фаза на газоразпределението , правилното положение на разпределителният вал ,защото то може да е различно при Г.М.Т. Затова Живота е прав , трябва да пипа някой който знае какво прави.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: хонда хл 600 проблем с паленето

                    Е аз наистина не съм се забимавал с това,гледал съм ,но не съм пипал,ама нали се регулират на гмт клапаните и затова попитах

                    Коментар


                    • #11
                      От: хонда хл 600 проблем с паленето

                      Това е 4-тактов двигател , което означава , че има 4 такта в работата му , 1-всмукване , 2-сгъстяване , 3-работен , 4-изпускане , всеки такт е фиксиран в половин оборот на коляновия вал. Това означава , че през тези четири такта , има две положения на буталото в Г.М.Т. , едното е в края на такт сгъстяване, другото е в края на такт изпускане , и при двете положения буквата Т е на белега.
                      Клапаните се регулират в Г.М.Т. в края на такт сгъстяване. Как да разбереш кога белега е в правилният такт: Отвиваш капачките през които се регулират клапаните , отвиваш свещта , започваш да въртиш коляновия вал и гледаш всмукателните клапани/тези към карбуратора/ . Въртиш докато видиш , че кобилицата натиска клапаните/отваря ги/ ,продължаваш да въртиш , след половин оборот се затварят , продължаваш да въртиш , след половин оборот трябва да видиш буквата на белега. Това е правилната позиция на Г.М.Т. при която се регулират клапаните , луфта ти го е написал колегата.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: хонда хл 600 проблем с паленето

                        Ами да това имах впредвид, знам го тва , обаче в горните постове нещо не разбрах

                        Коментар


                        • #13
                          От: хонда хл 600 проблем с паленето

                          Колеги, за да не пускам нова тема пиша тук.Въпросът ми е как се свалят карбураторите,заедно ли вървят или по отделно и исвен скобите на маншоните и фланците друго трябва ли да се сваля, че нещо не мога да го сваля тия карбуратори

                          Коментар


                          • #14
                            От: хонда хл 600 проблем с паленето

                            Карбураторите са два и се свалят заедно. Откачаш бензин, жила, скоби отпред и отзад. Аз ги свалям напред, защото махането на въздушния филтър ми изглежда по-трудоемко - трябва да махнеш първо всмукателния колектор, който се държи на три болта. Горните два са лесни, но средния долен си е изпитание - иска си някакво криво ключе 8. Като махнеш болтовете пада плочката на колектора и остават само гумените тръби, тях ги издърпваш напред и тогава се освобождава достатъчно място за карбураторите да се измъкнат покрай главата.
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              От: хонда хл 600 проблем с паленето

                              Разбрах, благодаря колега, а нали няма опасност да ги разцентровам нещо,смисъл те нали трябва да са синхронизирани,при почистване не мисля че може да ги прецакам ама все пак да питам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X