Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика между GL4 и GL5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлика между GL4 и GL5

    Здравейте,

    трябва да сменям маслото на диференциалите на Туарега и според АутоДатата излиза, че маслото е 75W/90 пълна синтетика, без уточнение за спецификация. Но като гледам има такова масло със спецификация GL4 и GL5. Каква е разликата между двете и кое е по-добре да взема?
    От магазина, от който си взех масло за раздатката, продавач-"консултантът" след като се чуди 15 минути ми каза, че трябвало да е GL5, но не ми обясни защо. А четох в интернет, че GL5 е диференциали на силно натоварени товарни автомобили.
    В крайна сметка каква е разликата и кое е по-подходящо конкретно за моите диференциали?

  • #2
    От: Разлика между GL4 и GL5

    GL5 е за по-натоварени системи, като диференциоли и раздатки. По принцип.
    GL4 е за кутии, където има месингови синхронизатори (които биха се повредили от GL5 масло). GL5 не може да се ползва в тях, но в диференциалите нямаш такива, така че там е по-добре GL5 и вероятно това е препоръчаното от производителя.

    Коментар


    • #3
      От: Разлика между GL4 и GL5

      Чети тук.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Разлика между GL4 и GL5

        GL5 е за съвременни (след 1970г, хипоидни) диференциали.
        GL4 е за скоростни кутии. Биха го изтърпяли и много стари диференциали с конусна или цилиндрична предавка, ама твоят случай не е такъв.

        Има и масла които са едновременно GL4 и GL5, да не им се чудиш много.

        Ама това теоретично де. Добре е да се погледне и другаде, освен аутодата.

        Коментар


        • #5
          От: Разлика между GL4 и GL5

          Благодаря за отговорите. Поизясниха ми се нещата.
          След доста ровене май се спрях на това: http://www.repsoloil.bg/producti/rep...ral-75w90.html
          Това, че е и за LSD предполагам по никакъв начин няма да ми вреди?
          Освен в аутодатата нямам къде другаде да направя справка. Ако някой може да посочи, кое най-подходящото в моя случай, ще съм благодарен да го напише.

          Коментар


          • #6
            От: Разлика между GL4 и GL5

            А защо кротко не си дадеш шасито на някой с етка и той да ти каже ое номер на това масло?

            Коментар


            • #7
              От: Разлика между GL4 и GL5

              Първоначално публикуван от Tacho1 Преглед на мнение
              Благодаря за отговорите. Поизясниха ми се нещата.
              След доста ровене май се спрях на това: http://www.repsoloil.bg/producti/rep...ral-75w90.html
              Това, че е и за LSD предполагам по никакъв начин няма да ми вреди?
              Сипвай го смело в диференциалите.

              Коментар


              • #8
                От: Разлика между GL4 и GL5

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Сипвай го смело в диференциалите.
                Сипах го смело и не знам дали си въобразявам или е факт, но преди това имах едно леко доловимо виене от задния диф при отнет педал газта при 70-80 км/ч, което след известен пробег с новото масло не го усещам.

                Коментар


                • #9
                  От: Разлика между GL4 и GL5

                  Нормално е. Особено ако старото масло е било и понамаляло, поостаряло и/или не съвсем вярното.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X